Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I dag
kl. 08:41:17
ydersog
Football M...
fm25
I går
kl. 09:41:44
andersnomanni
Træningsbanen
Taktikker FM24
03 Feb 2025, 22:56
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
26 Jan 2025, 14:30
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
24 Jan 2025, 19:17
ydersog
Klubsøgnin...
Brighton & Hove Albion
21 Jan 2025, 13:54
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
14 Jan 2025, 13:54
Sirstaal
Spillersøg...
Spillererfaring
Antal Registrerede Brugere:
23502
1 Bruger, 742 Gæster Online.
Indlæg: 1133007 over 31386 Emner
Nyeste Bruger:
brukens5434
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Nostalgi
Kategori: Blogs fra de ældre udgaver
Atlético!
0 Brugere og 4 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Afstemning
Spørgsmål:
Overgår denne blog hidtil min sidste blog om Lazio?
Ja
37 (84,1%)
Nej
7 (15,9%)
Antal Stemmer: 44
Sider:
1
2
3
[
4
]
5
6
...
9
Forfatter
Emne: Atlético! (Læst 22434 gange)
chelsea-4ever
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #45:
21 Nov 2006, 19:55 »
Super blog.. Det bliver svært at hamle op med, også med resultaterne.. Har jo også lavet en Atletico verden, og oprettet en blog. Men det ved du jo godt.!
Logged
Brøndby IF & Chelsea FC
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #46:
21 Nov 2006, 20:09 »
A T L É T I C O S
S T A T U S
Andrés Guardado
Det har været en lidt svingende start vi har fået på sæsonen, men på det sidste har drengene vist godt spil. Især vores angribere har været helt fantastisk skarpe i front, mens det dog har knebet en lille smule med defensiven.
Vi havde tabt til Deportivo og var nede som nr. 5 i ligaen. Det fik mig til at lave en taktisk ændring og den kom til at bære frugt. I hvert fald hidtil. I de næste 6 kampe scorede vi - og hold nu fast - 26 mål. Mere end 4 i snit.
Vi slog Real Union ud af pokalen over to kampe med samlet 9-1, vi slog Betis, Steaua og Espanyol med hhv. 4-2, 4-1 og...4-8. Det sidste resultat er helt ufatteligt og Bendtner strålede om kap med Agüero og Torres i den kamp. Vi har spillet en enkelt uafgjort og det var mod Real Madrid. Den endte 1-1, selvom vi havde fortjent meget mere end det.
Foreløbig status er altså, at vi ligger nr. 1 i vores CL gruppe a point med Steaua, vi ligger nr. 4 i Primera División med 7 sejre, 2 uafgjorte og 2 nederlag og vi er videre til ottendedelsfinalern
e i Copa del Rey.
Det ser svært ud, hvis man skal tro på 1. pladsen i ligaen. Barca ligger klart nr. 1 med 11 sejre, 0 uafgjorte og 1 nederlag. Skræmmende.
K A M P
R E F E R A T E R
Så mødte vi
PSG
for 2. gang i CL. Der var ikke gode minder fra det første opgør, men vi troede på sejren.
Det så dog ikke ud til at vi kunne være alt for optimistiske, da Kalou kort inde i kampen bragte frømændene i front. Men vi kæmpede og Pernía, Torres og Bendtner scorede alle inden pausen. Bendtner har virkelig overrasket mig positivt.
I 2. halvleg blev der slækket på tempoet og det udnyttede PSG til at reducere, men så tog Torres sagen i egen støvle og han scorede kampens sidste to mål, 5-2.
Getafe
kunne volde os problemer. De havde ikke tabt i 3 kampe og var fyldt med selvtillid. Dog styrede vi, og jeg mener virkelig styrede, kampen. Torres bragte os i front, men så blev han skadet og det hele endte med at Getafe udlignede efter en dødbold. Mere bittert bliver det ikke.
I en svær kamp mod
Sevilla
imponerede vi - og i særdeleshed Bendtner - alt og alle. Vi vandt kampen 3-0 og målene blev sat ind af to 20-årige, Nicklas Bendtner (2 mål) og José Manuel Jurado. En flot indsats og en kamp jeg vil huske i lang tid fremover.
Der gik under et minut af den følgende kamp mod
Zaragoza
før Maniche måtte gå ud med en skade. Det prægede os en lille smule og vi spillede uden gnist i 1. halvleg.
1. halvleg var klasser bedre end 2., hvor vi simpelthen spillede ufatteligt ringe. Vi formåede aldrig at score og kampen endte skuffende 0-0.
Nu var der lagt op til et brag en en kamp. Vi mødte
Chelsea
i et CL gruppe opgør.
Første halvleg blev regulært kedelig og inden af holdene formåede at putte bolden i nettet. Det blev der ændret på i 2. halvleg, hvor Chelseas Ricardo Fernandes scorede kampens første mål. Chelsea var bare en smule bedre og de endte med at vinde kampen med 2-1.
Den næste kamp mod
Villareal
blev lidt for spændende. Vi kom foran med 0-2, måske lidt ufortjent, men så reducerede Villareal og resten af kampen blev en kamp for ikke at miste de 3 point. Det gjorde vi til alt held heller ikke.
Recreativo
skulle bare slåes. Sidste gang vi mødte dem vandt vi med overbevisende 0-7. I dag stillede vi i så godt som stærkeste opstilling. Recreativo kæmpede godt, men i slutningen af første halvleg begyndte vi at spille til og Bendtner og Garay scorede en hver.
Der blev ingen slinger i valsen i 2. halvleg og kampen sluttede 2-0.
Vi ligger lige nu nr. 3 i Primera División og nr. 1 i Champions League gruppespillet.
«
Seneste Redigering: 21 Nov 2006, 20:12 af cube
»
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Zone 43
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #47:
21 Nov 2006, 20:17 »
Rigtig gode resultater
.. men 4-8
WTF?!? Smid lige et SS op
KUTGW
Logged
Jeg ved, de har sagt, det er en stor ting for Brøndby. Men det er satme også en stor ting for mig
- Daniel Agger.
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #48:
21 Nov 2006, 20:22 »
Citat af: Zone 43 21 Nov 2006, 20:17
Rigtig gode resultater
.. men 4-8
WTF?!? Smid lige et SS op
KUTGW
Værsågod
Sender det nok ind til "Månedens resultat" sammen med en 5-7 sejr jeg har over Porto med HSV
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Zone 43
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #49:
21 Nov 2006, 20:28 »
Citat af: cube 21 Nov 2006, 20:22
Værsågod
Sender det nok ind til "Månedens resultat" sammen med en 5-7 sejr jeg har over Porto med HSV
Tak
Det er da godt nok vildt! Ros til de spillere, som vidste hvor målet var
Logged
Jeg ved, de har sagt, det er en stor ting for Brøndby. Men det er satme også en stor ting for mig
- Daniel Agger.
Simoni
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #50:
21 Nov 2006, 21:27 »
Det er jo helt sindssygt resultat..
men det går da ellers ganske udmærket
Logged
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #51:
22 Nov 2006, 00:38 »
F A N T A S T I C O
A T L É T I C O
Vi har fortsat den gode form og ligger efter 29 ligakampe på en flot 2. plads. En 2. plads, der let kunne have været en førsteplads, hvis det ikke havde været for Barca, der er helt utrolige i denne sæson og kun har tabt en enkelt kamp. Vi har spillet mange flotte kampe i den seneste tid. De to største kampe i ligaen har været mod 1'erne Barca og 3'erne Valencia. Vi formåede at få 0-0 mod Barca, hvilket var rigtig flot eftersom holdet på det tidspunkt kun havde sat point til i 4 kampe. Lige her for nylig slog vi så Valencia og satte dem reelt af i kampen om 2. pladsen. Vi vandt med utrolige 4-0 og har nu 6 point ned til dem. Vores seneste kamp satte en stopper for en ubesejret periode, der lød på
21 kampe
. Det var Deportivo, der hjemme slog os med 2-0.
Men når alt kommer til alt ser det hele rigtig godt ud rent pointmæssigt:
Atléticos fans kan ikke være
gladere i øjeblikket. Atlético
ligger på en flot ligaplacering
og er videre i Champions League.
I Copa del Rey røg vi for første gang forholdsvis tidligt ud. Det skete i kvartfinalen, hvor vi samlet tabte med 2-1 til Real Madrid trods dominans i begge opgør fra vores side. Vi havde vundet et trofæ i år, den europæiske Super Cup, men det var ikke nok. Jeg ville også have Champions League trofæet til Atlético og vi fortsatte jagten.
Vi endte som etter i vores gruppe og skulle i ottendedelsfinalen op imod ingen ringere end engelske
Liverpool
. En modstander jeg troede ville forvolde os problemer.
Vi leverede dog en imponerende indsats i den første kamp på Anfield Road, hvor Torres var manden bag en sejr, der lød på 1-2. En tæt kamp, men en fortjent sejr til os og udgangspunktet inden returopgøret i Spanien var rigtig godt.
Hjemme på Vicente Calderón spillede vi blot endnu bedre og endnu engang hentede vi en formidabel 2-1 sejr. Antonio López og Fernando Torres var mændene bag målene.
Vi har trukket en drømmemodstander til kvartfinalen. Vi skal op imod et hold som vi slog i gruppespillet -
Steaua Bucarest
. Jeg kan ikke være mere tilfreds og jeg forventer at vi klarer os videre.
T R A N S F E R S
A F T A L T
Ja, så kommer der flere spillere til på fri transfer og jeg kan afsløre at her er tale om en stor bunke offensive spillere. Fra næste sæson vil Dmitry Sychev, Roberto Soldado, Daniel Sturridge, Steven Pienaar og Patrice Evra slutte sig til klubben.
Ved at hente 3 angribere er jeg klar over at vi får overskud i disse og derfor vil jeg forsøge at skilde mig af med Mista. Det er heller ikke givet at hver og en af de nye får lov at blive så længe. Muligvis Dmitry Sychev.
Jeg er meget begejstret for især de tre sidstnævnte spillere.
Daniel Sturridge
(tv.) er med sine 19 år et kæmpe talent og han har fået en del kampe for sin klub, Man City, i denne sæson, så jeg glæder mig til at se, hvad han
kan diske op med.
Steven Pienaar
har udviklet sig til en fantastisk spiller og playmaker, men Agüero er stadigvæk bedre og sydafrikaneren kan derfor forvente en bænkeplads, men jeg har intentioner om ofte at bruge ham og så evt. sætte Agüero op i angrebet, hvor han før har haft stor succes.
Men den spiller jeg om muligt er allermest begejstret for at få gratis er Man Utd's franskmand,
Patrice Evra
(th.). Han er 27 år gammel og fantastisk dygtig. En spiller, der bør få masser af kampe på den helt store scene - han har potentialet til det og det får han med stor sandsynlighed mulighed for at udnytte her i Atlético.
De aftalte handler betyder at spillere som Mista og Mariano Pernía er blevet sat til salg. Ja, Pernía er faktisk allerede på vej til Liverpool efter sæsonen er ovre.
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Brodtgaard
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #52:
22 Nov 2006, 07:55 »
Flot cube, men det bliver svært at hente de 10 point som Barca er foran.
Men mon ikke de snart får en nedtur, som du kan nyde godt af...?
Nu skal du sgu vinde den CHL-pokal !
Logged
Put your hands down my pants, and I´ll bet you´ll feel nuts
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #53:
22 Nov 2006, 09:54 »
Det er nok lidt optimistisk at have CL pokalen som mål. Det er trods alt første gang i lang tid at Atlético deltager i turneringen, men det kunne da være fedt nu når vi vandt UEFA Cuppen sidste sæson.
Tror nu ikke selv på at jeg vinder mesterskabet. 20-6-3 burde være nok til en 1. plads, men Barca har været helt ekseptionelle, såeh.
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Kerm
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #54:
22 Nov 2006, 11:18 »
Cube, for hver gang du ændre din taktik, så impornere du mig, altså! - Gider du ikke evt. smide nogle SS op af den?
- Med hensyn til din sejrsrække, så er den jo også ganske flot, nogle yderst lækre resultater, må man indrømme.. Som Brodtgaard siger, tror jeg også det bliver svært at hente de 10 point op til Barce, men uanset om hvorvidt du får nogle trofæer eller ej, så ville jeg som Atl. Madrid-fan godkende sæsonen..
Kerm
Logged
Brøndby - Stærk i medgang - Loyal i modgang
Trøjen og Faxe forpligter
Helvede i Nord
"Brøndby er ikke et spørgsmål om liv eller død - Det er langt vigtigtere!"
Citat, Kim Pedersen aka Kerm fredag nat på diskotek Body Molly.
Phrepsak
Ynglingespiller
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #55:
22 Nov 2006, 17:58 »
Kunne man få et kig på din taktik?
Og skifter du taktik til ude- og hjemmebanekampe?
Logged
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #56:
22 Nov 2006, 18:03 »
S Æ S O N
A F S L U T N I N G
Champions League
Vi mødte Steaua i kvartfinalen og måtte skuffende konstatere den første kamp ende 1-1. Det blev noget bedre i hjemmekampen, hvor de hurtigt fik en man vist ud og så kunne Torres og drengene sikre os en sikker sejr på 3-0 og samlet 4-1. Vi var i semifinalen.
I semifinalen skulle vi op imod Werder Bremen, der så ud til at vinde Bundesligaen. Tyskerne var da også imponerende gode på hjemmebane, hvor de sikkert vandt med 2-0 på mål af Diego og Klose.
I returkampen hjemme kom vi foran 1-0 ved Torres, men i 2. halvleg fik vi en mand vist ud. Til alt held nettede vi dog igen og så så det ud til at kampen skulle ud i ekstra tid. Men så scorede Frank Baumann i overtiden, 2-1, og vi var ude af turneringen med samlet 2-3.
Vi var ude af turneringen i semifinalen. Mange var meget imponeret af den indsats, men jeg må indrømme, jeg havde håbet på mere.
Primera División
Vi lå på en stabil 2. plads og havde ligget der længe. Det ændrede der sig ikke på i de sidste 4 kampe. Den første kamp var hjemme mod Betis. Vi fik en god start og Bendtner scorede 1. halvlegs enlige mål. Hans 21. mål i sæsonen. Vi spillede en flot kamp - Bendtner, Garay og Luccin nettede alle i en sejr, der lød på 4-1.
Vi har spillet flot på hjemmebane i denne sæson og det viste vi endnu engang, da vi slog Villareal med 4-2. Vi kom, med Bendtner i hovedrollen, foran med 4-0, men så viste Villareal lidt klasse til slut, deraf resultatet.
Nu ventede upåagtede Lorca. Vi havde slået dem sikkert sidst vi mødte dem, men sådan så det ikke ud til at blive i dag. Ved pausen stod der 0-0.
I 2. halvleg viste Bendtner og Luccin forskellen på top og bund og vi fik en sikker sejr med i bagagen.
Sæsonens sidste kamp. 2. pladsen var sikret og jeg sagde til drengene, at de bare skulle slappe af og nyde kampen mod Hércules. Alligevel bragte Xabi Prieto os i front efter 27 minutter. Ved pausen stod der 2-1 og jeg var fint tilfreds.
I 2. halvleg kom Torres for 34. (!) gang i denne sæson på måltavlen i ligaen og så vandt vi sæsonens allersidste kamp med cifrene 3-1.
En flot sæson er spillet til ende og vi sluttede for 2. gang på 2 år som 2'er i Spaniens bedste række, La Primera División. Denne gang kunne vi dog sagtens have taget titlen. Vi endte nemlig med at få hele 90 point. En høst, der til hver en tid har været lig med titlen, men ikke denne gang. Barcelona var simpelthen suveræne og fik horrible 97 point. Det var absolut ikke let at hamle op med og fuldt fortjent at de løb med titlen.
Ovenfor kan du se et snapshot over vores sæson, økonomi, budget mm. Læg især mærke til Fernando Torres' fantastiske sæson samt vores økonomi, der endelig er på rette spor. Jeg er en meget glad træner netop nu.
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Sehested47
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #57:
22 Nov 2006, 18:11 »
Barcelona var da imponerende gode!
Surt det skulle stoppe i semifinalen nu hvor du var kommet så langt.
Men du må op på hesten igen og vinde alle turneringerne du er med i.!
Logged
Hvad skal der stå her?
cube
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #58:
22 Nov 2006, 18:11 »
Her er lige et overblik over spillernes præstationer og et par definitioner på nogle spillere, der har været særdeles vigtige for os i denne sæson:
Rød boks = Årets vigtigste spiller
Lyseblå boks = Årets talent
Grøn boks = Årets positive overraskelse
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Rooland
Manager
Offline
Sv: Atlético!
«
Svar #59:
22 Nov 2006, 18:28 »
Cube
Fremragende blog som altid.
Du skriver så godt og at du bare gider at skrive dem det syntes jeg er flot
Ikke en finger at sætte på !
Denne blog er Ganske fremragende.
Logged
Sider:
1
2
3
[
4
]
5
6
...
9
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »