Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I dag
kl. 16:31:04
morfar
Football M...
fm25
I dag
kl. 09:41:44
andersnomanni
Træningsbanen
Taktikker FM24
03 Feb 2025, 22:56
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
26 Jan 2025, 14:30
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
24 Jan 2025, 19:17
ydersog
Klubsøgnin...
Brighton & Hove Albion
21 Jan 2025, 13:54
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
14 Jan 2025, 13:54
Sirstaal
Spillersøg...
Spillererfaring
Antal Registrerede Brugere:
23502
1 Bruger, 1079 Gæster Online.
Indlæg: 1133004 over 31386 Emner
Nyeste Bruger:
brukens5434
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Nostalgi
Kategori: Blogs fra de ældre udgaver
Lyngby BK - Økonomisk Fiasko
0 Brugere og 8 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Afstemning
Spørgsmål:
Er Lyngby FC at finde i Sas ligaen i næste sæson?
Ja
45 (84,9%)
Nej
8 (15,1%)
Antal Stemmer: 53
Sider:
1
...
3
4
[
5
]
6
7
8
Forfatter
Emne: Lyngby BK - Økonomisk Fiasko (Læst 18034 gange)
ZhotLog
Gæst
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #60:
26 Jun 2007, 20:11 »
Jeg savner lidt variation i billeder og opsætning. Prøv at mikse med forskellige ting, istedet for bare at vælge den bedste spiller eller lign.
Eller rigtig fin blog
Logged
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #61:
26 Jun 2007, 20:14 »
Kan jeg godt forstå.
Har søgt på google efter lidt billeder med Lyngby, men der er ikke så fandes meget
Logged
Tilbage på FmF
bettenelle
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #62:
27 Jun 2007, 12:48 »
hvornår kommer ny update
Logged
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #63:
27 Jun 2007, 12:49 »
Regner med det bliver i eftermiddiag el aften.
Logged
Tilbage på FmF
bettenelle
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #64:
27 Jun 2007, 12:50 »
okay..
Logged
verdenskrig
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #65:
27 Jun 2007, 13:32 »
Hvis du stadig ikke har ogle spillere så kan jeg give dig nogle tips.
Czaplinski, dalla valle, claus nielsen... Alle de spillere fik jeg til lyngby i første sæson...
Logged
Jeg siger hele sandheden, kun sandheden, og altid sandheden
Citat af: verdenskrig 29 Jun 2012, 15:34
men den tyske talentmasse er så enorm at jeg tror på et VM guld om to år
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #66:
27 Jun 2007, 13:34 »
Er de alle gratis.
-Eller?
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #67:
27 Jun 2007, 15:49 »
Pokal drama og andet godt.
Lyngby FC 2
-
3 FC Nordsjælland.
Bajram Fetai 0-1
Anders Jochumsen 1-1
Martin Bernburg 1-2
Mikkel Bechmann 2-2
Straffesparkskonkur
rence: FCN vinder via straffesparkskonkur
rence.
MOM: Morten Juul Hansen
FC Nordsjælland var store favouritter, da de en kold onsdag var på besøg på Lyngby stadion. FC Nordsjælland kom ind på banen uden nogle gejst, og semi-profferne fra Lyngby FC spillede godt i første halveg. Efter at have været kørt rundt på banen i ca 25 min, gik det op for FC Nordsjælland, at det her er sku alvor, og man kan ikke vinde kampe hvis ikke man giver sig 100%. FC Nordsjælland kom bedre med i kampen efter ca 35 min, Bajram Fetai kunne efter 37 min se sit langskud ramme stolpen. Rent uheld for den unge angriber.
Efter pausen styrede FC Nordsjælland begivenhederne og det var dem der havde det bedste spil. I det 69
min kunne manden med det flotte langskud i første halveg, Bajram Fetai sende sit hold på 0-1, med et frækt lob over en chanceløs Stefan Campagnolo. Det så ud som om at FC Nordsjælland bare skulle køre sejren hjem til Farum, men i det 88 min lavede Kim Christensen en kæmpe brøler, da han kommer til at sende Anders Jochumsen ud på en friløber. Anders Jochumsen score sikkert og sender Lyngby FC og FC Nordsjælland ud i forlæanget spilletid.
FC Nordsjælland kommer bedt fra start i den forlænget spilletid da Martin Bernburg, score på en repost fra Stefan Campagnolo. Bare 1 min senere kommer Lyngby FC endnu engang stærkt tilbage, da Mikkel Bechmann score til 2-2.
I anden halveg af den forlængedespilletid sker der intet og kampen må ud i en straffesparkskonkur
rence.
Lyngby FC taber straffesparkskonkur
rencen og er dermed ude af Landspokalturnering
en.
FC Fredericia 1
-
3 Lyngby FC
Christian Holst 0-1
Anders Jochumsen 0-2
Morten Petersen 0-3
Morten Friis 1-3
MOM: Kim Aabech
Lyngby FC skulle prøve at ligge den ærgelige landspokalkamp mod FC Nordsjælland bag sig og koncentrere sig om kampen mod FC Frederica, som bestemt heller ikke bliver nemt. Lyngby FC kommer rigtig godt fra start da Christian Holst score til 0-1 i det 4. min. Lyngby FC så ud til at styre begivenhederne og var fuldstændige ovenpå, Anders Jochumsen scorede til 0-2 i det 17 min. Når Lyngby FC først får gang i deres gode passingsspil og deres hurtige fløje er de svære at få ram på, og det gik ud over FC Frederica´s venstre back Jes Bekke. Tobias Mikkelsen kommer forbi Jes Bekke med en fræk dribling, og han skal lige til at lave et indlæg til Christian Holst, da Jes Bekke laver saksen bagfra og laver et straffespark.
Morten Petersen score sikkert på straffesparket og sender Lyngby FC på en sikker 0-3 føring i det 20 min. Lyngby FC fortsætter det gode spil og havde entelig flere muligheder til at gøre det til 0-4 og 0-5 bare i første halveg, men den ender
0-3. I anden halveg er rollerne byttet om, og nu er det FC Frederica der finder deres spil frem og Lyngby FC der forsvare sig. Lyngby FC forsvare sig fint, indtil at Jacob Breseman kommer til at dumme sig i forsvaret, og kan sende Morten Friis på en friløber. Morten Friis svigter ikke FC Frederica, han gør det til 1-3 i det 64 min.
Resten af kampen har FC Frederica spillet, men kommer ikke rigtigt frem til nogle muligheder. kampen ender fortjent 1-3 til Lyngby FC, som må undvære den offensive midtbane spiller Morten Christiansen i 3 måneder, da han pådrog sig en slem knæskade i det 40 min.
Lyngby FC 3
-
0 Brabrand
Morten Juul Hansen 1-0
Mads Thomsen 2-0
Christian Holst 3-0
MOM: Tobias Mikkelsen
Lyngby FC skulle ser ud til at være inde i en god stime og Søndag d. 1 Oktober 2006 skulle de ud at prøve kræfter mod et ¨ikke ret skræmmende¨ Brabrand hold. Lyngby FC var store favouritter før dagens kamp, og den favouritrolle lever de også op til, allerede i det 7 min kan Morten Juul Hansen sende Lyngby FC på 1-0, han scorede på et direkte frispark.
Efter sidste rundes forfærdelige skade til Morten Christiansen, var afløseren Mads Thomsen klar til at erstatte ham. Den 17 årige angriber havde inden dagens runde scorede 19 mål i 19 kampe, vel og mærke på Lyngbys ungdomshold, men idag skulle han prøve kræfter med Viasatsports divisionen, Mathias Lystrup havde valgt at lave en taktisk ændring. Han havde sendt Anders Jochumsen ned på den offensive midtbane plads og sendt den unge Mads Thomsen op som angriber. Mads Thomsen kan idet 52 min sende Lyngby FC på 2-0. Lyngby FC så ud som om de var en klasse over Brabrand og det bekræfter Christian Holst også da han gør det til slutresultatet 3-0 i det 79 min. Fortjent sejr til Lyngby FC som nu overtager 1 pladsen i Viasatsport divisionen og sender AGF ned på en anden plads.
Talenter til Lyngby FC
Torsdag den 2 Oktober kunne en glad Mathias Lystrup fortælle at klubben havde skrevet kontrakt med to unge udlandske talenter. Stefan Campagnolo´s afløser finder man ikke bare lige med det samme, men nu har vi fundet ham. Den 16 årige talentfulde målmand Czaplinski fra Polen, har skrevet under på en kontrakt med Lyngby FC og han tiltræder den 1 Januar 2007. Lyngby FC kunne præsentere endnu et talent, den bare 15 årige Lauri Dalla Valle skifter lige ledes til Lyngby FC.
Begge indkøb træder i kræft den 1 i 1 2007.
Lauri Dalla Valle
>>
fra JIPPO - til
>>
Lyngby FC -
Pris: €0,00
Czaplinski
>>
fra Jageillonias til
>>
Lyngby FC -
Pris: €0,00
«
Seneste Redigering: 27 Jun 2007, 15:57 af MLL
»
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #68:
27 Jun 2007, 19:43 »
1 division kampe.
Herfølge 3
-
2 Lyngby FC
Anders Jochumsen 0-1
Jan Isaksen 1-1
Mads Thomsen 1-2
Alexander Fischer (own) 2-2
Steen Träger 3-2
MOM: Steen Träger.
Der var en flot stemning, da Herfølge og Lyngby FC skulle dyste om sejeren. Trods det ¨kun¨ var en 1 divisions kamp, var begge holds fans i Superliga klasse. Også spillerne på banen fra begge hold viste godt spil, efter blot 7 min spil scorede Anders Jochumsen direkte på frispark. Der var rigtig meget flot spil, trods at vejr-guderne ikke lige fandt deres bedste vejr frem, der var masser af vind og det kostede Lyngby FC dyrt. Jan Isaksen fra Herfølge bragte sit hold på 1-1, målet blev scoret direkte på hjørnespark, bolden fløj lige hend over hovedet på Stefan Campagnolo.
Efter første halveg, fortsatte det gode spil fra begge sider, og i det 48 min kunne den 17 årige Mads Thomsen, skyde sit hold i front med 1-2. Herfølge lod sig ikke ryste, nej de fortsatte bare deres flotte fløjspil. Og i det sendte Herfølge et indlæg ind i Lyngby FC´s straffesparksfelt, og uheldigvis blev bolden rettet af, af den unge forsvarsspiller Alexander Fischer og han sender den ind bag hans egen målmand Stefan Campagnolo.
Det så længe ud til at kampen skulle ende 2-2, men i det 84 min scorede Steen Träger på et flot langskud ude fra hele 25 meter. Og kampen sluttede 3-2 til Herfølge.
Lyngby FC 3
-
1 Kolding FC
Anders Jochumsen 1-0
Anders Jochumsen 2-0
Christian Holst 3-0
Jesper Christiansen 3-1
MOM: Anders Jochumsen
Så var det blevet tid til et opgør mod det jyske hold - Kolding FC. Lyngby FC var blevet udråbt til store favuouritter før kampen, men Mathias Lystrup havde advaret sine tropper om at dette var en kamp som godt kunne blive sværd.
Og det startede også som forventede, da Anders Jochumsen kunne score efter bare 56 sekunder, efter et flot indlæg fra assist mesteren Tobias Mikkelsen. Lyngby FC fortsatte den gode stil, og i det 33 min var den færøske landsholdsprofil Christian Holst på pletten for Lyngby FC. Han tørede lige en Kolding FC spiller og sendte bolden ind i netmaskerne, bag en chanceløs Kolding keeper. Som medierne også havde spået ville Lyngby FC bare køre sejren hjem, og idet 44 min score Anders Jochumsen sit andet mål kampen og gør det til 3-0 til Lyngby FC.
Efter pausen kunne man tydeligt se at Lyngby FC sparede på kræfterne til næste weekend ´s vigtige kamp mod SønderjyskE. Og det kunne den store boksspiller Jesper Christiansen udnytte, han gør det til 3-1 i det 51 min.
Efter Koldings lille advarsel, begyndte Lyngby FC at fighte lidt igen. Kolding havde ikke rigtig flere muligheder for at komme op og score, og kampen endte fortjent 3-1 til Lyngby FC, som vandt på deres gode første halveg.
SønderjyskE 1
-
1 Lyngby FC
Christian Holst 0-1
Kenneth Fabrisius 1-1
Udvisninger: Tommy Løvenkrands
MOM: Henrik Ipsen
Efter sidste rundes flotte resultat mod Kolding FC, skulle Lyngby FC til jylland for at udbygge føringen ned til SønderjyskE. Det var en
MEGET
hårdt spillede kamp, fra begge sider, men dog mest fra SønderjyskE´s side.
Efter bare 11 min spil fik SønderjyskE´s Tommy Løvenkrands et rødt kort, efter at havet sparket Tobias Mikkelsen ned, ved et indkast. Sjællanderne fra Lyngby FC kunne i det 33 min bringe sig fortjent foran 0-1, Christian Holst afsluttede et flot Lyngby FC angreb. Som sagt var de en meget hårdt spillende kamp og det resulterede også i et
rødt kort
og hele 5
gule kort
, to til Lyngby FC og 3 til Sønderjyderne fra Haderslev, nemlig SønderjyskE.
Der var ikke meget flot spil, og i det 55 min kunne Kenneth Fabrisius trumle sig igennem Lyngby FC ´s forsvar, som ikke så alt for godt ud ved Kenneth Fabrisius´s mål.
Efter SønderjyskE´s udligende mål, pressede Lyngby FC på, men Henrik Ipsen tog alt, og kampen sluttede 1-1.
I en kamp som Lyngby FC nok føler de skulle have vundet efter de spillede 10 mod 11 i 79 min.
Men SønderjyskE beviste bare at jyden han er stærk og sej
.
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #69:
27 Jun 2007, 21:13 »
Kommer måske update i aften. Med en kamp mod bla Thisted.
- Eller også kommer opdateringen imorgen:)
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #70:
28 Jun 2007, 14:11 »
God afslutning på efteråret
Thisted 1
-2 Lyngby FC
Daniel Kristensen 1-0
Tobias Mikkelsen 1-1
Tommy Markussen (own) 1-2
MOM: Morten Petersen
Lyngby FC var kæmpe favourritter da de Søndag d 29 oktober skulle spille en Viasatsports divisions kamp mod nyoprykkede Thisted. Hvis man spillede på en Thisted sejr på Oddest, kunne man få pengene hele 12,00 pengene igen. Lyngby FC gav bloden op og kørte bloden lidt rundt i egne rækker, og havde dog også en massiv boldfordelings procent. Men det var dog de nyoprykkede Thisted som kunne bringe sig i front med 1-0 i det 12 min, til stor glæde for de mange Thisted fans, der så ud som om de skulle score kassen, med deres odds.
Lyngby FC fortsatte med at styre kampen, men der kom ikke rigtig noget ud af det, så det var nogle meget skuffede og meget fustrerede Lyngby FC spillere der gik til pause på Lerpytter Stadion.
Efter pausen så Lyngby FC helt forandrede ud, de styrede stadigvæk spillet, men kom denne gang til afslutninger. Det så ud som om at Lyngby FC manageren Mathias Lystrup havde givet sine spillere en ordentlig skideballe.
Det begyndte at se bedre ud for Lyngby FC spillerene, men Thisted stod med næsten alle 11 mand nede i eget straffesparksfeldt. Så Lyngby FC kunne ikke kombinere sig igennem Thisted forsvaret.
Efterhånden som kampen skred frem begyndte det mere og mere at ligne en overraskkende Thisted sejr, men i det 81 min kunne stortalentet Tobias Mikkelsen bringe Lyngby FC på 1-1, efter et skud ude fra 20 meter. I kampens døende minutter var der et massivt Lyngby FC pres nede i Thisteds straffesparksfelt, og i det 88 min sendte den unge angriber Mads Thomsen et skud ind i feltet, som uheldigvis for Thisted, blev rettet af, af en af deres egne spillere. Tommy Markussen kom til at lave et selvmål, som kostede dem det ene point. Lyngby vandt forstjent 1-2.
Lyngby FC 2
-
0 Næstved
Anders Jochumsen 1-0
Christian Holst 2-0
MOM: Christian Holst.
Lyngby FC manageren Mathias Lystrup og Næstved manageren Flemming Christensen, havde inden dagens kamp fortalt pressen hvor gode de to venner var. De havde gentagende gange rost hinandens taktiske egenskaber og rost hinanden spillestil. Men nu stod de to manager i hver sin lejr, og skulle dyste om de 3 point.
Kampen begyndte godt fra begge sidder, det var en meget flot spillende kamp, hvor der ikke var nogle dumme advarsler eller nogle skader, i det hele taget var det to hold som benyttede sig af Fair Play metoden. Kampen lå på vippen i første halveg, og man kunne ikke se hvem af de to hold der entlig spillede bedst, for begge hold var ganske fornuftige, men i det 44 min kunne den tideligere Herfølge angriber Anders Jochumsen gøre det til 1-0 til hjemmeholdet. Så havde Lyngby FC et resultat at gå til pausen med.
Efter pausen fortsatte det gode spil fra begge hold, det var to offensive hold der var på banen den dag, men vi måtte først hend i det 88 min før afgørelsen faldt. Lyngby FC´s færøske angriber Christian Holst gjorde det til slutresultatet 2-0. Efter kampen fik de to trænere lige sig en fadbamse sammen, og snakkede kampen igennem.
Lyngby FC 1
-
0 Aahus
Fremad
Rang Shawkat 1-0
MOM: Jacob Bresemann
Så var det blevet tid til efterårs sæsonen´s sidste kamp. Lyngby FC tog hjemme imod de formsvage Aarhus Fremad.
Efter sidste uges flotte kamp mod Næstved, havde Lyngby FC noget at følge op på, men det gode spil fortsatte dessværre ikke. Det var en kamp hvor det så ud som om, at begge hold gerne snart ville på vinter ferie. Det var en meget kold dag at kampen blev spillet, og man kunne se på spillerene at de ikke nød at spille fodbold. Temperaturen var på minus 3 grader, og der var faldet sne. Ret usædvantlig for en dag i November
. Det eneste der faktisk var at varme sig på var Lyngby fansenes romerlys og de varme stadionpølser
Første halveg var ikke noget at råbe hurra for, men i anden halveg kom der dog lidt bedre spil, trods banens underlag. I det 57 min var venstre backen Rang Shawkat seneet sig med op i Aarhus Fremads Straffesparksfelt, og han kunne tørt sparke Lyngby FC på 1-0.
Resten af kampen blev der ikke rigtigt spillet godt fodbold, og kampen sluttede lidt fortjent 1-0 til Lyngby FC, som nu overtagér 1 pladsen fra AGF.
Stillingen på nuværende tidspunkt.
«
Seneste Redigering: 28 Jun 2007, 14:19 af MLL
»
Logged
Tilbage på FmF
Guldbrand
Gæst
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #71:
28 Jun 2007, 14:14 »
Ser udemærket ud.. Dog er der lidt for meget mellemrum mellem kampene, og så kunne det være godt hvis du kunne gøre billederne en smule mindre, og måske placere dem lidt forskelligt gang fra gang, for ligesom at bryde mønstret lidt.. men ellers ser det meget fornuftigt ud, og mon ikke du nok skal rykke op
Logged
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #72:
28 Jun 2007, 14:18 »
Citat af: Guldbrand 28 Jun 2007, 14:14
Ser udemærket ud.. Dog er der lidt for meget mellemrum mellem kampene, og så kunne det være godt hvis du kunne gøre billederne en smule mindre, og måske placere dem lidt forskelligt gang fra gang, for ligesom at bryde mønstret lidt.. men ellers ser det meget fornuftigt ud, og mon ikke du nok skal rykke op
Hehe det tror jeg også selv på.
-Kan godt se det du mener med at bryde mønstret lidt, vil prøve næste gang at sitte lidt billeder på i både Left og Right.
- Det med mellemrum mellem kampene var en fejl fra min side
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #73:
28 Jun 2007, 15:53 »
Præsentation og Transfer
Lyngby FC skulle Mandag d 1 Januar 2007 præsentere de to unge talenter. Målmanden Piotr Czaplinski og et af Finlands største talenter, nemlig den bare 15 årige Lauri Dalla Valle. De to talenter fra henholdsvis Polen og Finland, var allerede blevet købt til Lyngby FC i efterårs sæsonen, men tiltræder nu her i det nye år. Lauri Dalla Valle får nummeret 26 og målmanden Piotr Czaplinski får nummeret 35.
Efter en snak med et par junarlister, kunne Lyngby FC sprortschef komme med en ¨lille¨ overraskelse.
Lyngby FC kunne også præsentere den unge venstre back fra negeria Samuel Agba. Mathias Lystrup havde fulgt Samuel Agba i meget lang tid og skulle efter signe have være oppe på sportchefens kontor og be om penge til at købe AB´s Samuel Agba.
Mathias Lystrup skulle have smidt i omegnen af €20,000 efter den venstrebenet Samuel Agba. Det var et tilbud som AB ikke kunne afvise, og Samuel Agba accepterde Lyngby FC´s kontrakt udspil. Samuel Agba skal spille i nr 21
Samuel Agba
>>
fra AB til
>>
Lyngby FC -
Pris: €20,000
Logged
Tilbage på FmF
MLL
Manager
Offline
Sv: Lyngby FC - Økonomisk Fiasko
«
Svar #74:
28 Jun 2007, 17:17 »
Har også lige købt Omar Andrade
Omar Andrade
>>
fra Le pena til
>>
Lyngby FC -
Pris: €0,000
Logged
Tilbage på FmF
Sider:
1
...
3
4
[
5
]
6
7
8
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »