Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I går
kl. 07:37:10
GentleBreeze
Blogs
Fallout 76: The 9 Most...
27 Jun 2025, 21:45
Broen13
Blogs
Indsæt Titel 2
17 Jun 2025, 11:31
NAsMaR
Blogs
Minimalistic 2020
04 Jun 2025, 18:56
simka
Omklædning...
Sommer opdatering
03 Jun 2025, 21:57
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
15 Maj 2025, 21:08
szukizek
Blogkonkur...
Blogkonkurrencen 2025 ...
09 Apr 2025, 19:48
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
Antal Registrerede Brugere:
23586
0 Brugere, 540 Gæster Online.
Indlæg: 1133101 over 31390 Emner
Nyeste Bruger:
brigadeinsigniayl
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andet
Kategori: Fodbold
Brøndby IF tråden
0 Brugere og 14 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider:
1
...
1652
1653
[
1654
]
1655
1656
...
2757
Forfatter
Emne: Brøndby IF tråden (Læst 4775825 gange)
PGReimer
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24795:
17 Maj 2009, 22:09 »
Så du så os den lille bil der blev godt krøllet?
- For det må da godt nok være neder hvis man er Brøndby fan og lige har tabt og så komme ud til sin bil
Logged
Zone 43
Manager
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24796:
17 Maj 2009, 22:10 »
Det gjorde jeg ikke, nej. Men så et par biler, der havde fået en masser stickers.
Logged
Jeg ved, de har sagt, det er en stor ting for Brøndby. Men det er satme også en stor ting for mig
- Daniel Agger.
simonob
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24797:
17 Maj 2009, 22:12 »
Citat af: Zone 43 17 Maj 2009, 22:05
Nu så jeg ikke hele kampen, men i gjorde det da udemærket?
Jeps.
Ahrr, det var vidst meget sødt sagt.. Vi scorer tidligt i kampen, og graver os så ned.. Stiller os tilbage, og overlader alt til SE.. De fortjente det point de fik.. Og vil næsten sige at de fortjente at tage alle 3 !
- Sir man som OB-fan efter det der sku ha været en pligtsejr, som derudover havde givet et odds-overskud på 1000-1200 kr, hvis vi da havde vundet med 2.. Og det havde vi gjort hvis vi havde gået efter det 2-0 mål.. Nok om det.. I hvert fald i denne tråd..
Jeg håbede sku på bif idag, må jeg erkende.. Et defensivt kollaps er bar ikk til at klare.. Dog troede jeg at i var på vej tilbage i kampen i det første kvarter i 2. halvleg.. Der kom i sku frem på banen, og viste noget vilje.. Men det døde så lidt igen, og så kom der endnu en kasse i den anden ende, og så var det slut jo...
Logged
~ OB ~ DORTMUND ~ FULHAM ~ HAMMARBY ~
PGReimer
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24798:
17 Maj 2009, 22:12 »
Nå okay
Der stod bare 4 på taget og 3 på kølerhjelmen og hoppede da spillerbussen kom
«
Seneste Redigering: 17 Maj 2009, 22:15 af PGReimer
»
Logged
United-styrer
Gæst
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24799:
17 Maj 2009, 22:15 »
Citat af: DNE 17 Maj 2009, 21:39
Ja, indtil Brøndby tager initiativ til at løse problemerne. Kan de ikke styre deres tilskuere, må de jo fratages retten til at have tilskuere med til kampen, simple as that. Det er selvfølgelig beklageligt, at det går ud over det store flertal, som er ganske uskyldige i den sammenhæng. Men det kunne på den anden side også få disse lovlydige fans op af stolene, og få dem til at gå lidt mere aktivt ind i at sikre, at ballademagerne ikke skal blive ved med at ødelægge det for så mange mennesker.
Man kan jo også vende den om, og sige, at så længe idioterne er med, så ødelægger de det jo også for alle dem der er på stadion, og for dem der sidder hjemme og ser kampen, som så bliver ødelagt, fordi den altid skal have sådan et efterspil. Idioterne giver jo i øvrigt også fodboldfans et dårligt ry, selvom det kun er nogle ganske få idioter der laver balladen, er det fair? nej vel.
Det er Brøndby der skal tvinges til at gøre noget ved det her, det er så bare beklageligt, at de mange gode fans bliver taget som gidsler i det, men er de i forvejen ikke det? Så længe Brøndby ikke selv gør noget for at slippe af med bøllerne, så må man jo sikre det på andre måder, og så samtidig gøre det på en måde så Brøndby kan mærke det.
Jeg er helt enig. Brøndby forholder sig så passivt til de vedvarende problemer, at man efterhånden godt kan forsvare en sanktion mod klubben. En ting er at gå ud foran et tv-kamera og tage afstand fra fjolserne, noget andet er at tage affære, og ledelsen har hidtil stået til en sådan grad, at de snart tvinger DBU til at reagere.
Det må være på tide med det awaykort.
Logged
cjensen94
Gæst
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24800:
17 Maj 2009, 22:39 »
Hvis away kort kan stoppe al uroen, hvilket jeg ikke tror. Så ja tak til det, men jeg tror ikke det vil ændre noget så nej tak. Nu har jeg kun gørt om de 6 anholdninger tidligt på dagen, som brøndby blev klantret for. 4 af dem var tyskere som ikke har noget med BIF at gøre. de 2 sidste, fair nok. Men at altid losse alt uro over på Brøndby's skuldre er for plat.
Til kampen. Kunne det svære ikke rigtigt følge den pga. dårligt sendestyrke eller sådan noget til parabolen.
Men udfra det jeg så, så jeg nok det dårligste forsvar jeg længe har set. De sejlede rundt og kunne knapt nok stå op. Schlebrügge havde sin dårligste kamp i en BIF trøje. resten af holdet formåede heller ikke at lave noget imponerende.
Angående Kent Nielsen, var jeg imod allerede fra starten. Jeg vil meget hellere have Erik Rasmussen eller noget lign. som ønsker at spille fodbold. Kent Nielsen skal dog have en sæson til at vise hvad han kan, IMO
Logged
Missen93
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24801:
17 Maj 2009, 22:51 »
Med mulighed for at lyde dum, hvad var det så nogle af brøndbys tilhlængere gjorde idag?
Logged
PGReimer
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24802:
17 Maj 2009, 22:56 »
I marchen var der en der blev anholdt for at kaste en dåse øl efter en betjent. Og inde på stadion rev de sikkerhedsnettet ned, så folk kunne kaste ting end på tribunen.
Logged
Don AA
Manager
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24803:
17 Maj 2009, 22:57 »
Citat af: Missen93 17 Maj 2009, 22:51
Med mulighed for at lyde dum, hvad var det så nogle af brøndbys tilhlængere gjorde idag?
http://www.sporten.dk/blog/flemming-fjeldgaard/klasseforskel-og-intet-andet
der står noget det i starten, så kan du droppe resten, da jeg ikke regner med du finder det interessant
Logged
Succes is Temporary - Loyalty is Forever
Missen93
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24804:
17 Maj 2009, 23:04 »
Okay, mange tak.
Logged
absalonsen
Gæst
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24805:
17 Maj 2009, 23:09 »
Hvis nogen støder ind i noget video fra før, under eller efter kampen, må I gerne linke til det.. Har set lidt på BT, men der må være mere.
Logged
verdenskrig
Manager
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24806:
18 Maj 2009, 01:39 »
Mit livs potientielt bedste dag, blev mit livs værste...
Aldrig har jeg oplevet noget lignende.. At blive klædt af mod Fck i parken.. Puha... Og så måde vi blev det på.. Vi rammer jo virkelig intet, og vores spillere ligner en flok skræmte hundehvalpe
..
Syntes vores stemning var nice i hele kampen, indtil 3-0, hvor folk naturligvis mister al motivation og enkelte, inklusiv undertegnede taber hovedet lidt.. Var i dag for første gang ved at gå fra en kamp før tid..
Rædselsfuldt.. Det der sku være blevet en festdag blev vores værste mareridt.. Det kan vi takke vores indkompetente spillertrup for, der ikke kan når det gælder
..
Ja det er flot vi kan køre Randers ud af eget stadion, men hva fuck hjælper det når Fc København få dage efter tværer alt hvad der hedder stolthed ud over vores ynkelige ansigt..
Al respekt til stemningen i dag.. Nul respekt til spillerne.. Jeg har virkelig mistet alt for dem, og jeg håber aldrig den flok fjolser vil kunne se sig selv i spejlet igen, for INGEN på den bane ku være sig selv bekendt i dag.. Hverken teknisk eller mentalt.. Hvorfor spiller de overhovede i Brøndby.. Er det for at hæve en fed lønchek.. For spillere som jan K og Farnerud gør INTET og jeg mener virkelig INTET der bare retfærdiggører 1/5 del af deres løn i dag.. Dagen hvor de netop sku vise de er pengene værd..
VI ER SAT!!!!
Logged
Jeg siger hele sandheden, kun sandheden, og altid sandheden
Citat af: verdenskrig 29 Jun 2012, 15:34
men den tyske talentmasse er så enorm at jeg tror på et VM guld om to år
Schjelde
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24807:
18 Maj 2009, 07:29 »
Som fc fan var jeg virkelig bange for den her kamp - Brøndby kom med en stor bølge, og et godt sammenspillet hold.
At kampen udviklede sig som den gjorde undre mig... Synd at i taber (Hvis i gør) mesterskabet på den her måde..
Var desværre ikke inde og se den, da jeg ikke kunne komme derid.. - Men ser da frem til vores næste møder!
Logged
patrick J
Manager
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24808:
18 Maj 2009, 11:14 »
Hvor mange var ude og tage imod spillerbussen? sådan ca.?
Logged
Bob Paisley til Alan Kennedy: "They shot the wrong Kennedy back in 1963!"
verdenskrig
Manager
Offline
Sv: Brøndby IF tråden
«
Svar #24809:
18 Maj 2009, 11:17 »
http://www.bold.dk/snak/index.php?action=thread&id=1019919
Hvor er det dog et lys i mørket.. Og nej som en i deres debat skriver.. Der må findes et mere negativt ord, den mand skal simpelthen kastes ud på røv og albuer!!!
Endnu et af kents genialiteter..
Havde ellers tænkt mig at lave lidt analyse på vores spil, men det opgiver jeg da vi ikke havde noget, hvilket dermed er en umulig opgave for mig..
Vil i stedet give karaktere så jeg kan komme ud med mine sidste onde tanker om vores lejesvende!
Stephan: 2 - Tager ikke en fløjtende fis, og jeg mener godt han kan tage både 3-0 og 4-0. Det er netop i situationer som den at han skal vise sit værd... Laver desuden også et helkikset udspark der ku have givet mål.. Dog er ingen af målene direkte hans skyld og derfor består han.
Randrup: 2- Gør det ok, uden at imponere på nogen måde, men det er også svært når man spiller i forsvaret med tre andre bambier..
Max: -3 - Talentløst, uoplagt, ukoncentreret, og udstillet.. Jeg er dybt rystet over at hans bundniveau kan være så lavt..
Jon: - 3 - Skaber intet sikkerhed bagud, vinder ikke sine dueller, løber sammen med max ved 3-0 målet, virker bare ikke til at være god og stabil nok til midterforsvaret.
TR: UB - Jeg kan med al respekt ikke finde en karakter der er sigende for hans præstation.. Værst af alt sætter han fck enehændigt i gang, og ødelægger hele vores taktik... Virkelig flot TR, det er sku vejen frem
Gisla: 00 - Langt fra den der gør det dårligst, men alligevel er han helt til rotterne. Placerer sig dog fornuftigt mens vi stadig har noget at spille for, klart han intet kan gøre når alle omkring ham slår op i banen.
Holmen: 2 - Kæmper i det mindste, og prøver lidt
Jan K: -3 - Endnu engang viser Jan K bare alt det jeg sagde sidste sommer.. Han kan intet med en bold, skaber absolut INTET fra hans kant, og mister konstant bold der sætter hans holdkammerater under pres.. Jeg syntes kun jeg kan sætte disse to ord på ham, og det er virkelig rammende: Ubrugelig fodboldspiller"
Trist at se at jeg fik ret her!
MKD: 00 - Rammer IGEN ikke dagen i mod fck, og det er simpelthen uacceptabelt... Men okay.. Han er kreatør, og hvad i alverden skal han dog stille op.. I højre side har han en Holmen der kun bruger sin tid på fight i går.. Til venstre har han Jan K der aldrig ahr set skyggen af et dybdeløb eller flair.. Fremme har han Duncan, som velsagtens er blevet den mest ubrugelige spiller af alle i vores nye system, og en eller anden svensker hvis navn jeg først gider nævne senere.. Det er sku ik nemt at være MKD
Farneflop: -3 - der røg den eufori. Hold da helt ferie hvor er han dårlig
.. Jeg har kun latter til overs for ham.. Den mand må simpelthen grine hele vejen hen til banken når han får sin lønchek.. Han kan jo absolut INTET når modstanderen har bare en smule kvalitet.. Anonym "kreatør" der tror han er guds gave til holdet, men faktisk er en spiller der gør alle andre 11 dårlige med hans tekniske/ fysiske kvaliteter, samt hans evige tro på at han sku nok skal klare det her selv... Han er og bliver et fejlkøb, og det kan en god randers kamp ikke ændre på..(Hvilket btw er hans kamp der forsvarer bare lidt af hans løn)
Duncan: -3 - Gider ikke engang knytte en kommentar til ham, det er bare same shit!
HVOR ER MIT BRØNDBY BLEVET AF!!!
Logged
Jeg siger hele sandheden, kun sandheden, og altid sandheden
Citat af: verdenskrig 29 Jun 2012, 15:34
men den tyske talentmasse er så enorm at jeg tror på et VM guld om to år
Sider:
1
...
1652
1653
[
1654
]
1655
1656
...
2757
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
=====> Blogkonkurrencen 2025
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »