|
Lenny
|
|
Tak. Det vil jeg prøve mig med! BTW røg jeg ud i kvartfinalen til Real Madrid i 2. sæson, mens ligaen + ligacup + FA blev genvundet. Næste sæson sætter jeg bonus for cup og liga ned og kontinental bonus i top og ser hvad der sker. Det må være muligt at tage the treble !! 97 point blev det til i PL, 18 sejre og 1 uafgjort hjemme. Målet er at forblive ubesejrede på hjemmebane 
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
coco1993
Lilleputspiller
Offline
|
|
Hvilke centrale midtbanespillere køber i, da scholes, fletcher, giggs og hargreaves er rimelig oppe i alderen og de kan jo nok ikke fortsætte på samme niveau?
|
|
|
|
|
Logged
|
Rurik Gislason!
|
|
|
|
|
Njaourinho
|
|
Hvor langt er du? Scholes og Giggs er er fantastiske i første sæson.
Hargreaves og Fletcher er i deres bedste alder og er to af de bedste midtbanespillere i spillet - ingen grund til at udskifte dem.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
coco1993
Lilleputspiller
Offline
|
|
Er snart færdig med første sæson Jeg tænkte bare på fremtiden, for ikke at skulle punge ud med måske flere hundrede millioner kr.?
|
|
|
|
|
Logged
|
Rurik Gislason!
|
|
|
|
|
Drillo
Gæst
|
|
Rodwell fra Everton
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
coco1993
Lilleputspiller
Offline
|
|
Spiller han godt? jeg har fået talentspejderrappor t på ham og der er han 3 stjernet 
|
|
|
|
|
Logged
|
Rurik Gislason!
|
|
|
|
coco1993
Lilleputspiller
Offline
|
|
og ved du evt. en pris på ham?
|
|
|
|
|
Logged
|
Rurik Gislason!
|
|
|
|
|
Kongesoennen7
|
|
Vil sige du skal slippe ca. 130 mio. for ham i første sæson.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Njaourinho
|
|
Så findes der bedre alternativer. Hazard, Kevin, Sissoko.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
coco1993
Lilleputspiller
Offline
|
|
Jeg har købt Hazard og han spiller godt, men han er bare bedst som offensiv midt efter mine erfaringer med ham 
|
|
|
|
|
Logged
|
Rurik Gislason!
|
|
|
|
|
Thore
|
|
Jeg fik tilbudt Fabregas til lidt over 200 mil. så ham snuppede jeg da  Men ellers har Fletcher og Anderson gjort det rigtig godt for mig. Min backup har så været Carrick og Tom Cairney
|
|
|
|
|
Logged
|
"I'd like to wear a rainbow every day, and tell the world that everything is o.k. But I'll try to carry off a little darkness on my back. Until things are brighter, I'm the Man in Black."
|
|
|
|
|
WaterWar
|
|
Er der nogle af jer andre der har et save kørende med Man Utd som oplever at De Gea og Neuer slet ikke vil forhandle kontrakt med jer? Jeg har fået accepteret bud på først den ene (De Gea) hvor han nægtede at forhandle overhovedet. Det samme skete så bagefter med Neuer.. Virkelig irriterende. Jeg har dog fundet et billigt alternativ, indtil jeg forhåbentlig får købt De Gea. 28-årige Enyeama, Nigeriets landsholdsmålmand, han kan fås for 3-5 millioner og gør det ganske godt. Han er bedre end PiG ihvertfald. Så kan man altid sælge ham igen hvis man finder et bedre alternativ 
|
|
|
|
|
Logged
|
Official member of Manchester United Football Club
|
|
|
|
|
Mathi89
|
|
Hey, nogle som har erfaringer med at bruge Lindegaard som førstevalg i United når han kommer i Januar? er stadig i første sæson og ikke fået ham endnu. 
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
kuszman
|
|
Er der nogle af jer der har prøvet at blive opkøbt med Man u? 
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
mgk-99
|
|
Er der nogle af jer der har prøvet at blive opkøbt med Man u?  Ja, jeg blev opkøbt af Thomas Helveg i tredje sæson. En smule urealistisk, men han fjernede det meste af gælden! 
|
|
|
|
|
Logged
|
LOVE UNITED - HATE GLAZER
|
|
|
|