Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
11 Jun 2025, 19:37
Broen13
Blogs
Indsæt Titel
09 Jun 2025, 20:39
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
04 Jun 2025, 18:56
simka
Omklædning...
Sommer opdatering
03 Jun 2025, 21:57
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
15 Maj 2025, 21:08
szukizek
Blogkonkur...
Blogkonkurrencen 2025 ...
09 Apr 2025, 19:48
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
04 Apr 2025, 14:43
valverde4ever
Pro Cyclin...
Cycling Career - Kan d...
Antal Registrerede Brugere:
23576
0 Brugere, 672 Gæster Online.
Indlæg: 1133094 over 31389 Emner
Nyeste Bruger:
kilmenjerAtogs
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Kategori: Nostalgi
I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
0 Brugere og 0 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider:
1
2
[
3
]
Forfatter
Emne: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden (Læst 8353 gange)
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #30:
02 Aug 2006, 18:35 »
FCK-sejr foran 40.000 tilskuere
18/09/2005
FC København løb her til aften med sejren i "The New Firm", da de mødtes med Brøndby hjemme i Parken. Kampen blev en intens én af slagsen, med hele 4 mål. Det var først efter en nervebetonet 1. halvleg, at der kom gang i målscoringen. Først bragte Marcus Allbäck FCK foran i hvad der skulle vise sig at blive det første ud af 4 mål på 8-9 minutter. Det andet var Elmanders udligning, mens Saarinen var heldig med at få FCK på 2-1. Allbäck afsluttede festen, da han nåede først til bolden og headede den i kassen.
FCK-træner, Hans Backe, så med sejren muligheder:
"Vi har haft en svær sæsonstart, men med sejren idag fortæller vi at vi er den afgørende faktor i dansk fodbold. Vi viser at vi i det indbyrdes opgør har den absolutte klasse".
Med Allbäck i spidsen, fik FCK lagt Brøndby ned
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #31:
02 Aug 2006, 18:39 »
Bech Petersen: FCK var heldige
18/09/2005
For nogle dage siden havde han ingen nederlag som træner, nu har han pludselig to. Hvor Nikolaj Bech Petersen ved det første erkendte at man var blevet besejret af et bedre hold, havde han absolut en anden holdning efter nederlaget til ærkerivalerne fra FCK.
"Det gør ondt i Brøndby-hjertet at tabe til FCK. Det gør endnu mere ondt, når det er hamrende ufortjent. Vi dominerer kampen og producerer chancer. Desværre havde de en god mand imellem stængerne og så synes jeg ikke vi skulle have haft målet annulleret, da Skoubo scorede. Men vi må kigge indad nu og så ellers komme tilbage på sporet."
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #32:
03 Aug 2006, 19:34 »
September og Oktober, 2005
SAS Ligaen
Brøndby 1-0 Horsens
1-0 - 89. minut - Kasper Lorentzen
Karakter: 7
Begrundelse: Vi styrer kampen og får scoret det vigtige mål til allersidst.
Champions League, gruppespil
Juventus 4-1 Brøndby
1-0 - 15. minut - Patrick Vieira
2-0 - 24. minut - Zlatan Ibrahimovic
3-0 - 42. minut - Zlatan Ibrahimovic
3-1 - 60. minut - Morten Skoubo
4-1 - 74. minut - Zlatan Ibrahimovic
Karakter: 7
Begrundelse: Egentlig en udmærket indsats, men vi mødte et bedre hold. Sejren var nok et mål for stor.
SAS Ligaen
FC København 3-1 Brøndby
1-0 - 62. minut - Marcus Allbäck
1-1 - 65. minut - Johan Elmander
2-1 - 66. minut - Janne Saarinen
3-1 - 70. minut - Marcus Allbäck
Karakter: 7
Begrundelse: Vi gør det egentlig godt, men få ikke udnyttet chancerne og så har FCK måske lidt let ved et par af deres mål. Alligevel bør vi vinde.
SAS Ligaen
Esbjerg 2-5 Brøndby
0-1 - 17. minut - Morten Skoubo
0-2 - 23. minut - Johan Elmander
1-2 - 38. minut - Nikolai Høgh
2-2 - 48. minut - Mickael Murcy
2-3 - 53. minut - Johan Elmander
2-4 - 59. minut - Morten Skoubo
2-5 - 77. minut - Jonas Kamper
Karakter: 8
Begrundelse: På trods af at vi lukker dem ind efter at styre tingene, så var det en god kamp. Vi viser vores klasse i store dele og det kunne have været en rigtigt stor aften, hvis lidt koncentrationssvigt ikke havde lukket EfB ind i kampen.
Champions League, gruppespil
Brøndby 0-0 Man Utd
Karakter: 8
Begrundelse: Et par stærkere enkeltmandspræstati
oner havde sikret os sejren, men på trods af et lille overtag til dansk side, var uafgjort retfærdigt.
SAS Ligaen
Brøndby 1-0 FC Nordsjælland
1-0 - 36. minut - Johan Elmander
Karakter: 8
Begrundelse: Ingen slinger i valsen, men en god og overlegen indsats.
SAS Ligaen
Aab 4-0 Brøndby
1-0 - 12. minut - Martin Ericsson
2-0 - 43. minut - Jaime Alfonso Ruiz
3-0 - 57. minut - Martin Ericsson
4-0 - 89. minut - Jeppe Lund Curth
Karakter: 6
Begrundelse: Defensiven stod ikke distancen, angrebet magtede ikke at sparke chancerne ind. På trods af at vi havde flest chancer og mest spil, tabte vi stort. En forfærdelig og enestående kamp.
Champions League, gruppespil
Sparta Prag 0-2 Brøndby
0-1 - 12. minut - Johan Elmander
0-2 - 56. minut - Johan Elmander
Karakter: 8
Begrundelse: I en meget lige kamp, har vi marginalerne på vores side. Dog skal det siges at jeg på ingen måde synes vi leverede noget enestående, eller at de var specielt farlige.
SAS Ligaen
AGF 1-3 Brøndby
1-0 - 14. minut - Jonny Hanssen
1-1 - 19. minut - Johan Elmander
1-2 - 42. minut - Johan Elmander
1-3 - 45. minut - Morten Skoubo
Karakter: 7
Begrundelse: Endnu engang gjorde vores fantastiske angreb forskellen. Fornuftig kamp fra alle sider, men AGF's enlige scoring trækker bedømmelsen ned.
Landspokalturnering
en, 5. runde
Brøndby 2-0 FC Nordsjælland
1-0 - 96. minut - Ruben Bagger
2-0 - 120. minut - Ruben Bagger
Karakter: 7
Begrundelse: Fin indsats af nogle reserver og nogle unge spillere, der holdt FCN fra at score og så i den forlængede spilletid selv fik nettet via Ruben Bagger. Bagger erstattede Bendtner i det 90. minut, så han gjorde en god figur.
SAS Ligaen
Brøndby 2-0 Silkeborg
1-0 - 25. minut - Martin Retov
2-0 - 54. minut - Kasper Lorentzen
Karakter: 8
Begrundelse: Stærk indsats, hvor Silkeborg aldrig blev lukket ind. Vi virkede meget overlegne.
Logged
Hafiz
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #33:
03 Aug 2006, 20:29 »
Citat af: Alonso 02 Aug 2006, 18:35
FCK-sejr foran 40.000 tilskuere
18/09/2005
FC København løb her til aften med sejren i "The New Firm", da de mødtes med Brøndby hjemme i Parken. Kampen blev en intens én af slagsen, med hele 4 mål. Det var først efter en nervebetonet 1. halvleg, at der kom gang i målscoringen. Først bragte Marcus Allbäck FCK foran i hvad der skulle vise sig at blive det første ud af 4 mål på 8-9 minutter. Det andet var Elmanders udligning, mens Saarinen var heldig med at få FCK på 2-1. Allbäck afsluttede festen, da han nåede først til bolden og headede den i kassen.
FCK-træner, Hans Backe, så med sejren muligheder:
"Vi har haft en svær sæsonstart, men med sejren idag fortæller vi at vi er den afgørende faktor i dansk fodbold. Vi viser at vi i det indbyrdes opgør har den absolutte klasse".
Med Allbäck i spidsen, fik FCK lagt Brøndby ned
Nu begynder vi for alvor at se subjektiviteten ved FM - Eller, jeg kan se med det samme, at Alonso skriver denne blog
Ej, fee' blog, men kom med lidt mere varieret indgang til beskrivelserne, for det kan du, og fyr så nogle farver og lir på!!!111
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #34:
03 Aug 2006, 22:59 »
SønderjyskE gjorde det igen
30/11/2005
Nogle kan måske huske tilbage på den igangværende sæson, hvor SønderjyskE var det eneste hold til at snuppe point fra Brøndby i en længere periode. Udover det formåede man også at holde Brøndbys dødsensfarlige angrebsspillere fra at score. Bedst som alle troede sønderjyderne bare var utroligt heldige dengang, så har de gjort det igen. For da der idag blev spillet SAS Liga-fodbold på Brøndby Stadion, valgte de to igen at dele i porten med cifrene 0-0.
Endnu en gang var det med heftig Brøndby-dominans, men holdets cheftræner, Nikolaj Bech Petersen, valgte nu ikke at tage det alt for tungt.
"Vi må også hædre præstationer som den SønderjyskE leverer idag. Det kan jo ikke være et tilfælde når de gør det to gange ud af to mulige. Det er klart at havde vi stået i desperat nød efter pointene, så havde jeg nok været lidt mere bitter. Men jeg synes vi skal hædre det trænerarbejde Morten Bruun har gjort."
SønderjyskE er med en 5. plads da også en af sæsonens absolutte positive overraskelser. Men det var ikke en Morten Bruun i festhumør vi fangede.
"Vi har stadig mange kampe foran os, så det kan absolut stadig gå galt. Idag leverer holdet en disciplineret indsats, som vi kan være stolte af. Også selvom vi har heldet på vores side. Med den samme indstilling i de resterende kampe, har vi absolut en mulighed for at slutte så flot som vi ligger nu, men det er ikke det vi spekulerer i. Nej, vi forholder til en kamp ad gangen. Gjorde vi ikke det, ville vi have svært ved at fokusere."
Om SønderjyskE får svært ved at fokusere i fremtiden må tiden vise, men indtil videre har oprykkerne i hvert fald gjort en flot figur i SAS Ligaen. Og man er altså det eneste hold der har formået at snyde Brøndby to gange.
SønderjyskE kæmper for sagen i landets bedste række
«
Seneste Redigering: 03 Aug 2006, 23:02 af Alonso
»
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #35:
04 Aug 2006, 16:59 »
November, 2005
Champions League, gruppespil
Brøndby 3-0 Sparta Prag
1-0 - 46. minut - Johan Elmander
2-0 - 49. minut - Morten Skoubo
3-0 - 73. minut - Jonas Kamper (str.)
Karakter: 8
Begrundelse: Solid indsats, men kampen var dog alligevel ret jævnbyrdig chance og spilmæssigt. Igen formår de ikke at skabe andet end halve chancer og derfor ser det så overbevisende ud fra vores side.
SAS Ligaen
Viborg 0-6 Brøndby
0-1 - 2. minut - Johan Elmander
0-2 - 13. minut - Johan Elmander
0-3 - 17. minut - Kasper Lorentzen
0-4 - 35. minut - Morten Skoubo
0-5 - 60. minut - Martin Retov
0-6 - 90. minut - Johan Elmander
Karakter: 10
Begrundelse: Forrygende overbevisende indsats. Måske er karakteren 10 et nummer for stor, men man må hædre når ens hold laver mange mål uden at lukke nogen ind.
Royal League, gruppespil
FC København 1-3 Brøndby
1-0 - 34. minut - Peter Ijeh
1-1 - 39. minut - Thomas Rasmussen
1-2 - 52. minut - Kaspar Dalgas
1-3 - 62. minut - Thomas Rasmussen
Karakter: 8
Begrundelse: Reserverne fik chancen imod FCK's 1. hold og valgte at belønne det med en fornuftig sejr.
Royal League, gruppespil
Brøndby 0-2 Viking
0-1 - 24. minut - Egil Østenstad
0-2 - 84. minut - Egil Østenstad
Karakter: 7
Begrundelse: Igen havde reserverne chancen. Denne gang havde modstanderne dog heldet på deres side i en meget jævnbyrdig kamp.
Champions League, gruppespil
Brøndby 1-1 Juventus
0-1 - 1. minut - Mauro Camoranesi
1-1 - 38. minut - Johan Elmander
Karakter: 8
Begrundelse: En jævnbyrdig kamp hvor Buffon blev MoM. Jeg turde ikke gå efter sejren i frygten for et kontramål.
SAS Ligaen
Horsens 1-2 Brøndby
0-1 - 50. minut - Johan Elmander
1-1 - 61. minut - Niels Lodberg
1-2 - 90. minut - Johan Elmander
Karakter: 8
Begrundelse: Dumt at lukke Horsens ind i kampen efter vi var kommet foran, for det var immervæk et mål vi havde kæmpet for længe. Men i 3 minutters overtid valgte Elmander at sikre alle tre point - herligt (og fortjent!)
SAS Ligaen
Brøndby 0-0 SønderjyskE
Karakter: 7
Begrundelse: Vi gør ellers det rigtige ved at skabe en god omgang chancer, men de bliver altså ikke sparket ind.
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #36:
04 Aug 2006, 17:06 »
To unge målmænd til Brøndby
01/12/2005
Brøndby har idag valgt at offentliggøre at man har skrevet kontrakt med de to 17-årige målmænd, slovenske Jan Koprivec og svenske Tommi Vaiho. Førstnævnte er hentet i den slovenske klub Koper, mens sidstnævnte er hentet i svenske Djurgården. Begge klubber modtager i overenstemmelse med FIFA's regler et beløb for deres talentarbejde.
Brøndbys talentchef, Kim Vilfort, beskriver de to spillere som yderst talentfulde.
"I Jan og Tommi, henter vi to unge lovende målmænd til klubben. Det er planen at de sammen kan følge hinanden og gå hånd i hånd om den udvikling de vil imødegå for fremtiden."
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #37:
04 Aug 2006, 17:19 »
Brøndbys CL-eventyr slut
07/12/2005
Alt hvad de danske mestre fra Brøndby havde behøvet, var et enkelt point. Men selvom det var tæt på, var Manchester United på Old Trafford mere end hvad det danske håb kunne magte.
Det hele startede med at gå galt, da den argentinske midterforsvarer, Gabriel Paletta blev vist ud for en nødbremse. Blot 10 minutter efter udvisningen der faldt i det 6. minut, scorede Ruud van Nistelrooy, der også var manden der var grunden til det røde kort. På trods af stort overtag i chancer såvel som spil, formåede englænderne ikke at sparke chancerne ind. Tværtimod var det Brøndby der på et kontrastød i det 85. minut fik udlignet og derved sendt Juventus tilbage i kulden. Juventus skulle vinde i deres kamp over Sparta Prag, mens Brøndby altså ikke skulle have nogen point, hvis italienerne ville videre.
Og det kom de. For på trods af mange afbrændere tidligere, lykkedes det "De Røde Djævles" Alan Smith at sikre sejren med et mål i overtiden. Alan Smith opsnappede en rebound først og kunne sparke bolden ind i et tomt mål, efter at Brøndbykeeperen, Karim Zaza, var røget ud af position forinden med den refleksredning, Smith altså opsnappede og scorede på.
Naturligvis var det en skuffet Brøndby-træner der bagefter valgte at tage tid til at besvare spørgsmål.
"Det er klart at når vi er heldige med at blive nede på et mål i så lang tid, får udlignet og så alligevel smider det væk, så er man skuffet. Vi troede jo alle at Thomas' scoring ville blive den der sendte os videre til knockoutfasen, men sådan skulle det altså ikke gå."
Til trods for skuffelsen, valgte han dog alligevel at påpege det positive.
"Men selvom vi er skuffede over at det ikke lykkedes os at gå videre, så er jeg alligevel stolt over at vi seriøst kunne udfordre hold som Manchester United og Juventus og at vi bare var et point fra at gå videre."
Selvom Brøndby er færdige i Champions League, så er deres europæiske eventyr endnu ikke slut. For eftersom man sluttede på 3. pladsen i gruppen, går man ind i UEFA Cuppen istedet.
Alan Smith valgte, med et sent mål, at slukke Brøndbys drømme
«
Seneste Redigering: 04 Aug 2006, 17:21 af Alonso
»
Logged
absalonsen
Gæst
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #38:
04 Aug 2006, 17:32 »
Ærgeligt..
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #39:
04 Aug 2006, 17:38 »
Spansk modstander til Brøndby
16/12/2005
Da der idag blev trukket lod til første og anden runde i UEFA Cuppens knockout-fase var Brøndby med i bowlen. I første runde får man fornøjelsen af spanske Villarreal der sammen med Sampdoria og Heerenveen gik videre fra gruppe F i UEFA Cuppens gruppespil.
Hvis det lykkedes Brøndby at avancere på bekostning af Villarreal, får man æren af at møde Anderlecht eller Arsenal. Der er altså lagt op til nogle spændende opgør mod først Villarreal og senere måske Arsenal.
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #40:
04 Aug 2006, 18:28 »
Retov til Tyskland
27/12/2005
Brøndby har idag meddelt, at man har solgt den stærke midtbanespiller, Martin Retov, til FC Köln der spiller i den bedste tyske række. Skiftet er sket i overenstemmelse med begge parter, da man ikke kunne nå til enighed om en ny kontrakt. Retov nåede at spille 100 kampe for Brøndby, hvori han scorede 14 mål. Klubberne ønsker ikke at oplyse transfersummen, men ifølge tyske medier er der tale om en pris omkring 30 mio. kr.
Retov har spillet sin sidste kamp for Brøndby
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #41:
05 Aug 2006, 14:35 »
December, 2005
SAS Ligaen
Brøndby 0-0 Esbjerg
Karakter: 7
Begrundelse: Nøjagtig som kampen mod SE. Vi skaber chancer, men får dem bare ikke puttet i kassen.
Champions League, gruppespil
Man Utd 2-1 Brøndby
1-0 - 16. minut - Ruud van Nistelrooy
1-1 - 85. minut - Thomas Rasmussen
2-1 - 90. minut - Alan Smith
Karakter: 7
Begrundelse: Selvom vi var presset ned, var det en fin kamp set i lyset af at Paletta blev smidt ud så tidligt. Uheldigt, ja. Fortjent, ja.
Royal League, gruppespil
Djurgården 1-3 Brøndby
0-1 - 1. minut - Kim Christensen
0-2 - 18. minut - Morten Skoubo
1-2 - 19. minut - Dioh Williams
1-3 - 32. minut - Morten Skoubo
Karakter: 8
Begrundelse: Forholdsvist lige kamp, hvor vi viser klassen uden at anstrenge os.
SAS Ligaen
Brøndby 3-0 FC Midtjylland
1-0 - 45. minut - Morten Skoubo
2-0 - 70. minut - Morten Skoubo
3-0 - 87. minut - Ruben Bagger
Karakter: 8
Begrundelse: Endnu en kamp, hvor vi viser klassen. Meget lige, men vi har lige det bedre spillere.
SAS Ligaen
Brøndby 1-0 OB
1-0 - 56. minut - Kasper Lorentzen
Karakter: 8
Begrundelse: Med mange angribere skadet, handlede det bare om at få scoret det afgørende mål. Det gjorde Lorentzen som angriber - super. Klart OB overlegne.
SAS Liga
Royal League
Champions League
Spillerstats
Logged
Alonso
Ynglingespiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #42:
08 Aug 2006, 20:27 »
Jeg har kvajet mig.
Havde nogle mindre problemer med min computer, så det endte med at jeg formaterede den. Nu fik jeg bare ikke lige taget backup af spillet, så det er gået tabt. Bloggen slutter altså her.
Logged
absalonsen
Gæst
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #43:
08 Aug 2006, 20:38 »
Hvad bilder du dig ind!!??!!??
Du giver en kvajebajer!
Logged
Kerm
Landsholdsspiller
Offline
Sv: I Fodbold Er Brøndby Hovedstaden
«
Svar #44:
09 Aug 2006, 15:30 »
Jeps, vi sender bare en regning på dem..
Kerm
Logged
Brøndby - Stærk i medgang - Loyal i modgang
Trøjen og Faxe forpligter
Helvede i Nord
"Brøndby er ikke et spørgsmål om liv eller død - Det er langt vigtigtere!"
Citat, Kim Pedersen aka Kerm fredag nat på diskotek Body Molly.
Sider:
1
2
[
3
]
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
=====> Blogkonkurrencen 2025
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »