Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I dag
kl. 05:16:27
GentleBreeze
Blogs
U4GM - How to Maximize...
09 Jun 2025, 20:39
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
04 Jun 2025, 18:56
simka
Omklædning...
Sommer opdatering
03 Jun 2025, 21:57
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
15 Maj 2025, 21:08
szukizek
Blogkonkur...
Blogkonkurrencen 2025 ...
09 Apr 2025, 19:48
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
04 Apr 2025, 14:43
valverde4ever
Pro Cyclin...
Cycling Career - Kan d...
Antal Registrerede Brugere:
23573
0 Brugere, 361 Gæster Online.
Indlæg: 1133092 over 31389 Emner
Nyeste Bruger:
robbertwilson12
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Kategori: Nostalgi
Danmark
0 Brugere og 1 Gæst læser i øjeblikket dette emne.
Sider:
[
1
]
2
3
...
6
Forfatter
Emne: Danmark (Læst 17367 gange)
United-styrer
Gæst
Danmark
«
:
21 Apr 2006, 12:59 »
Morten Olsen færdig for Danmark!
Danmarks træner gennem de seneste fem år, Morten Olsen, stopper som dansk landstræner. Det meddelte DBU den 12. juni 2005 på et officielt pressemøde. Adskillige af landets bedste journalister var til stede, da formanden for Dansk Boldspils Union, Allan Hansen, kunne fortælle, at Morten Olsen med øjeblikkelig virkning har trukket sig tilbage som træner for det danske landshold. Grunden skulle være, at Olsen igen ville prøve kræfter med klubfodbold, mens han ikke selv mente, at han havde mere at give til holdet. Olsen udtalte:
"Jeg har haft en god tid på dette hold, hvor vi har spillet positiv fodbold med offensive kanter, hvilket også har givet os nogle gode resultater. På det seneste er det dog gået ned ad bakke, hvilket har fremprovokeret denne beslutning kombineret med, at jeg gerne vil prøve at være klubtræner igen. Det har intet at gøre med hverken ledelsen eller spillerne. Jeg har nydt jobbet, jeg er taknemmelig for min tid her, men nu vil jeg først og fremmest nyde et øjebliks ferie, inden jeg vil forsøge at finde en ny klub." "Er du i forhandlinger med andre klubber?"
, spurgte en journalist.
"Jeg vil ikke udtale alt for meget, men ja, der har været kontakt, men der er endnu ingen kontrakt, som er underskrevet."
, fortalte Olsen inden han trak sig tilbage fra pressemødet og overlod ordet til Allan Hansen.
"Vi er meget kede af Olsens beslutning, da vi absolut mener, at han stadig har en masse at give til dette hold. På trods af det respekterer vi ham dybt, og han er en stor træner, som har været et kæmpe a
ktiv for dansk fodbold. Vi er selvsagt på jagt efter en afløser, og er også i kontraktforhandling
er med et emne. Han er en tidligere spiller på landsholdet uden den helt store erfaring som cheftræner. Mere kan vi ikke sige. Vi holder et pressemøde igen den første juli, hvor vi håber på at kunne præsentere Danmarks nyt træner. Tak for nu."
, sagde han, inden både han og alle andre i salen forlod lokalet. Navnene Michael Laudrup og hans bror, Brian, kunne høres i hele salen. Rygterne var allerede i gang, og disse to var højst placeret i bookmakernes bud.
Danmark står nu uden træner, efter at Morten Olsen har valgt at søge andre græsgange. Brøndby-træner Michael Laudrup og hans bror, Brian, som til højre lykønsker hinanden for den sidste kamp på det danske landshold, er udråbt som favoritter til at tage over. Hvem skal løfte den danske fane påny?
DBU chokerer!
Ved pressemødet den første juli, hvor Danmarks nye landstræner skulle offentliggøres, havde de fremmødte forventet at se en person med efternavnet Laudrup, men de blev svært overrasket. Spilleren de så var nemlig:
PETER SCHMEICHEL!
Danmarks tidligere verdensklassemålman
d, "The Great Peter", som har nydt store triumfer hos Manchester United, er manden, som skal forsøge at føre Danmark til VM. DBU's formand, Allan Hansen, udtalte følgende om Schmeichels ansættelse:
"Selvom Peter ikke har den store trænermæssige erfaring, er vi ikke et sekund i tvivl om, at han er den rigtige mand til jobbet. Han vil fungere som en stor inspiration for holdet og vejledet af Keld Bordingaard er vi sikre på, at han i løbet af kort tid vil udvikle sig til en træner på næsten samme højde, som han var en dygtig målmand. Vi stoler på Peter."
41-årige Peter Schmeichel sagde selv følgende: "
Jeg føler mig meget privilegeret over at have modtaget den ære at være dansk landstræner. Nej, jeg har ikke den store erfaring, men jeg lærer hele tiden, og jeg glæder mig enormt til at komme i gang. Danmark har for tiden mange spændende unge spillere, og jeg vil give disse en chance på holdet. Første kamp for mig bliver mod England i næste måned, hvilket er en glimrende mulighed for at afprøve nye spillere, spillestile og så videre. Den næste måned vil jeg bruge på at beslutte mig helt for, hvordan holdet skal spille. Og ja, jeg tror på, at vi kan komme til VM."
Som Schmeichel selv udtalte, bliver hans første opgave en venskabskamp mod England i Parken. Dette vil foregå den 17. oktober, så Schmeichel har god tid til at tænke sig om.
Schmeichels store mål, at føre holdet til VM næste år, vil kræve sin mand. Danmark ligger nemlig ikke just i den mest fordelagtige position i sin gruppe, som lige nu ser således ud:
1. Ukraine - 9 kampe - 23 point
2. Tyrkiet - 9 kampe - 16 point
3. Grækenland - 9 kampe - 15 point
4. DANMARK - 8 kampe - 12 point
5. Albanien - 9 kampe - 9 point
6. Georgien - 7 kampe - 5 point
7. Kazakhstan - 7 kampe - 0 point
Danmark mangler følgende fire kampe:
Tyrkiet
-
DANMARK
- 3. september 2005
DANMARK
-
Georgien
- 7. september 2005
DANMARK
-
Grækenland
- 8. oktober 2005
Kazakhstan
-
DANMARK
- 12. oktober 2005
Hvis Danmark vinder alle kampene, går de videre til playoff-kampene, men det bliver bestemt ikke nemt. Specielt nøglekampen ude mod Tyrkiet bliver en hård udfordring for Schmeichel og co.
«
Seneste Redigering: 05 Maj 2006, 15:28 af United-styrer
»
Logged
Thore
Manager
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #1:
21 Apr 2006, 13:15 »
Fin ide
Logged
"I'd like to wear a rainbow every day, and tell the world that everything is o.k. But I'll try to carry off a little darkness on my back. Until things are brighter, I'm the Man in Black."
Emil3
Ynglingespiller
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #2:
21 Apr 2006, 13:19 »
Super ide, og glæder mig bestemt til at læse mere, og følge den.
Logged
We´ll be comming down the road.
United-styrer
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #3:
21 Apr 2006, 14:46 »
Schmeichels første trup offentliggjort
DBU har netop offentliggjort Schmeichels valg til venskabskampen mod England den 17. august. Han har valgt 26 spiller, og der er ingen overraskelser i truppen:
Målmænd:
Thomas Sørensen - Aston Villa
Stephan Andersen - Charlton
Jesper Christiansen - F.C. København
Forsvar:
Martin Albrechtsen - West Bromwich Albion
Thomas Helveg - Borussia Mönchengladbach
Brian Priske - Portsmouth
Daniel Agger - Liverpool
Per Nielsen - Brøndby IF
Leon Andreasen - Werder Bremen
Michael Gravgaard - F.C. København
Kasper Bøgelund - Borussia Mönchengladbach
Niclas Jensen - Fulham
Midtbane:
Thomas Gravesen - Real Madrid
Christian Poulsen - Schalke 04
Jesper Grønkjær - Stuttgart
Martin Jørgensen - Fiorentina
Thomas Kahlenberg - Auxerre
Dennis Rommedahl - Charlton
Kenneth Perez - AZ Alkmaar
Peter Løvenkrands - Glasgow Rangers
Claus Jensen - Fulham
Daniel Jensen - Werder Bremen
Angreb:
Peter Madsen - Southampton (leje)
Jon Dahl Tommason - Stuttgart
Søren Larsen - Schalke 04
Morten Skoubo - Real Sociedad
Skader:
Martin Laursen - Aston Villa
Per Krøldrup - Fiorentina
Forventet startopstilling:
Det er forventet, at Schmeichel til kampen mod England vil spille med følgende startopstilling (4-4-2):
Thomas Sørensen, Kasper Bøgelund, Daniel Agger, Leon Andreasen, Niclas Jensen, Christian Poulsen, Thomas Gravesen, Thomas Kahlenberg, Kenneth Perez, Claus Jensen og Søren Larsen, hvilket vil betyde, at Jon Dahl Tommason højst sandsynligt sidder på bænken i morgen. Schmeichel vil tilsyneladende prøve med nye kræfter.
Danmark - England
Danmark var stillet op som forudsagt til venskabskampen mod England. De feterede engelske stjerner var et par dage inde blevet mødt i lufthavnen af skrigende piger, som ville se et glimt af David Beckham. England spillede som Danmark 4-4-2 til kampen, og de brugte følgende spillere: Paul Robinson, Gary Neville, Rio Ferdinand, Jonathan Woodgate, Ashley Cole, David Beckham, Steven Gerrard, Kieron Dyer, Stewart Downing, Wayne Rooney og Michael Owen.
Kampen startede uden de store begivenheder. Hver hold havde haft en enkelt mindre chance, da Leon Andreasen blev erstattet med Michael Gravgaard på grund af en skade efter tyve minutter. Resten af halvlegen skabte England en smule chancer, men det var rimeligt nok, at der kort før pausen stod 0-0, selvom Rooney lige inden havde haft en kæmpechance, som Sørensen i målet tog sig flot af. Dog dummede Danmark sig i overtiden, hvor Agger begik et klodset straffespark. Beckham omsatte og sørgede for, at hans hold førte 1-0 ved pausen.
Schmeichel skiftede Per Nielsen, Jesper Grønkjær, Peter Løvenkrands, Daniel Jensen og Jon Dahl Tommason ind, mens Thomas Kahlenberg, Kenneth Perez, Christian Poulsen, Thomas Gravesen og Claus Jensen gik ud.
I anden halvleg var Danmark lidt bedre med, og havde et par chancer, men England vandt fuldt fortjent, og Schmeichels debut som landstræner blev en mindre spillemæssig skuffelse.
På trods af det danske nederlag var det en dansker, der modtog prisen som kampens bedste spiller. Sørensen stod en god kamp, og havde flere gode redninger.
Logged
JosepGuardiola
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #4:
21 Apr 2006, 15:00 »
Held og lykke - ser godt ud, og glæder mig til at læse mere.
Logged
United-styrer
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #5:
21 Apr 2006, 16:05 »
Braget i Istanbul
Så har den været her, den skæbnesvangre kamp mellem Tyrkiet og Danmark, hvor danskerne meget gerne skulle have en sejr. Schmeichel havde udtaget næsten samme hold som mod England dog med den undtagelse, at en skadet Jesper Grønkjær var erstattet af Kasper Lorentzen fra Brøndby. Startopstillingen var identisk med den mindre vellykkede debut mod England.
Opstillinger:
Tyrkiet: Recber Rüstü, Hamit Altintop, Ümit Özat, Asik Emre, Polat Mehmet, Sanli Tuncay, Metin Tümer, Akman Ayhan, Yildiray Bastürk, Nihat og Ümit Karan.
Danmark (4-4-2): Thomas Sørensen, Kasper Bøgelund, Daniel Agger, Leon Andreasen, Niclas Jensen, Thomas Gravesen, Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg, Kenneth Peres, Claus Jensen og Søren Larsen.
Første halvleg blev domineret af Tyrkiet. Danmark havde enkelte chancer, men i overtiden fik Tyrkiets Bastürk sendt sit hold i front. Danmarks VM-håb hang i en tynd tråd.
Danmark kom bedre fra start i anden halvleg, men i stedet for en udligning gik det galt, da Agger efter få minutter begik et straffespark og samtidig fik sig selv udvist. Indskiftede Penbe Agün tog sig af det, men hans skud sad midt på Thomas Sørensen, som med redningen gav Danmark fornyet håb. Danmark satte derefter Tyrkiet under et mindre pres, men mål blev det ikke til, og Danmarks håb om VM hænger nu i en meget tynd tråd. Danmark har nu tre point op til Grækenland og hele syv til Tyrkiet, dog for en kamp mindre.
Under kampen fik Gravesen desuden en skade, som holder ham ude af opgøret kampen mod Georgien. Martin Retov er hentet ind som erstatning.
Så skal sejren komme
Det er sidste chance for Danmark, hvis de vil med til VM. Kampen mod Georgien i Parken må vindes, selvom Agger og Gravesen ikke er med grundet karantæne og skade. Gravgaard og Retov er med i stedet.
Kun fire minutter inde bragte Søren Larsen Danmark i front. Det kunne tyde på, at Schmeichel skulle have sin første sejr. Herefter kontrollerede Danmark kampen fra defensiven, inden Claus Jensen efter 25 minutter gjorde det til 2-0, men desværre for danskerne blev målet underkendt for offside. Danmark tog dog hurtigt revanche, da Kahlenberg få minutter senere serverede et drømmeindlæg til Kenneth Perez, som nemt kunne udbygge føringen. Georgien havde kort efter chancen for at komme med igen, da de fik tildelt et straffespark, men Shota Arveladze's forsøg blev reddet af Thomas Sørensen. 2-0 var stillingen ved pausen.
Danmark havde få problemer med at holde føringen i anden halvleg, og i overtiden fik Søren Larsen et straffespark. Kahlenberg scorede, og Danmark vandt 3-0. Desværre for danskerne vandt Tyrkiet i Ukraine, hvilket betyder, at Danmark
ikke
kommer til VM. Peter Schmeichel har ikke fået nogen god start på sin karriere som dansk landstræner, men han kan nu se fremad, hvor han har lang tid til at opbygge et helt nyt hold.
Søren Larsen spillede en god kamp mod Georgien. Han scorede målet til 1-0 og var en konstant trussel for modstandernes forsvar.
«
Seneste Redigering: 21 Apr 2006, 16:07 af United-styrer
»
Logged
donthomas
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #6:
21 Apr 2006, 18:59 »
Fin ide med at starte en blog omkring et landshold.
Dine resultater gør det dog noget svært at komme med til VM
Men forsat held og lykke med denne blog
Kunne du finde på at tage et job som klub træner på et tidspunkt da der jo er langt mellem kampene
Logged
United-styrer
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #7:
21 Apr 2006, 19:05 »
Citat af: donthomas 21 Apr 2006, 18:59
Fin ide med at starte en blog omkring et landshold.
Dine resultater gør det dog noget svært at komme med til VM
Men forsat held og lykke med denne blog
Kunne du finde på at tage et job som klub træner på et tidspunkt da der jo er langt mellem kampene
Muligvis. Lige foreløbigt bliver jeg i Danmark. Så kan spillet passe sig selv i mellemrummene mellem kampene :-)
Logged
donthomas
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #8:
21 Apr 2006, 19:10 »
Okay så kan man jo også for noget andet for hånden imens.
Men sørg for at vi kommer med til EM, nu da VM hænger i en tynd tråd, ellers bliver vi meget sur
Logged
United-styrer
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #9:
21 Apr 2006, 19:38 »
Åh nej.. Så må jeg jo bare sørge for det :-)
Nu har jeg heller ikke haft en inkompatibel træner til at ødelægge mulighederne for mig inden
Logged
donthomas
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #10:
21 Apr 2006, 19:48 »
Citat af: United-styrer 21 Apr 2006, 19:38
Nu har jeg heller ikke haft en inkompatibel træner til at ødelægge mulighederne for mig inden
Det kunne der være noget om.
Logged
Thore
Manager
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #11:
22 Apr 2006, 09:05 »
Hvis man kun vil være træner for Danmark, og derved kun har valg SAS-ligaen og lille database, går det ikk så lang tid mellem kampene hvis man bare går på ferie. Hver gang jeg ser Danmark spille får jeg nemlig lyst til og gøre det bedre i mit FM
Logged
"I'd like to wear a rainbow every day, and tell the world that everything is o.k. But I'll try to carry off a little darkness on my back. Until things are brighter, I'm the Man in Black."
United-styrer
Gæst
Sv: Danmark
«
Svar #12:
23 Apr 2006, 16:04 »
Danmark - Grækenland
Selvom Danmark ikke kommer med til VM 2006, bebudede Peter Schmeichel inden de to sidste kampe, at holdet var opsat på at slutte af med manér. Danmark stillede til kampen mod grækerne med Stephan Andersen på mål, da Thomas Sørensen havde fået en skade. Forsvarskæden bestod af Bøgelund, Leon Andreasen, Michael Gravgaard og udskældte Niclas Jensen på trods af, at Per Krøldrup var tilbage i truppen efter sin lange skade. Gravesen var tilbage, og delte de defensive pligter med Christian Poulsen, mens fløjene fortsat var Kahlenberg og Perez, som ellers ikke havde imponeret i de første kampe. Helt forrest lå Søren Larsen og lige bag ham, kunne Claus Jensen stadig findes.
På trods af de skuffende resultater var de trofaste danske roligans mødt talrige op. Hele 41.000 var at finde på stadion til denne kamp. Her tre timer før kampstart, var der dog knap så mange.
Kampen startede tæt, men efter et kvarter gik det igen galt for danskerne - Nykos Lyberopoulos bragte sit fæderland foran. Meget mere er der ikke at sige om den halvleg, som Grækenland havde styr på efter deres scoring.
Kun fem minutter skulle spilles af anden halvleg, før Thodoris Zagorakis udbykkede grækernes føring, og krisen kradsede for danskerne. Danmark havde ikke mere at byde på, og det var faktisk tættere på 3-0 til Grækenland end på reducering fra danskerne. Folk snakkede allerede nu om, om Schmeichel var den rette mand til jobbet.
Der er langt fra Schmeichels jubeltider som målvogter for det danske landshold. I dag blev hans hold nedlagt af Grækenland anført af en velspillende Pantelis Konstantinidis.
Taktikskifte bebudet inden Kazakhstan-kampen
Efter de mange dårlige resultater har Peter Schmeichel taget konsekvensen og ændret markant på taktikken forud for den sidste gruppekamp, mod Kazakhstan. Opstillingen til kampen var således:
En offensiv opstilling som efterlader de backs, der bestemt ikke har overbevist og samtidig giver Gravesen lidt mere spil frem af banen og Kenneth Perez sin favoritposition bagved angriberen, som i øvrigt nu hedder Jon Dahl Tommason. Desuden har Schmeichel valgt at satse på de hurtige fløje, hvilket ses ved Peter Løvenkrands og Dennis Rommedahl.
Der var kun spillet fem minutter, da Gravgaard blev skadet og måtte gå ud. Han blev erstattet af Brøndbys Per Nielsen. Danmark startede kampen fint, men efter en lille halv time begik Peter Løvenkrands et straffespark, som Samat Smakan satte i mål. To minutter senere sov det danske forsvar igen, og Maxim Shevchenko udbyggede sit holds forspring. Danmark var meget skuffende nede med 0-2 ved pausen.
Danmark pressede på i anden halvleg, men først i overtiden fik Jon Dahl Tomasson reduceret. Danmark fik et pinligt nederlag til sin stime.
Den nye taktik var bestemt ingen succes, og Schmeichel må udtænke nye projekter inden det atter går løs. Danmark sluttede på en fjerdeplads i gruppen med katastrofale 15 point for 12 kampe. Tyrkiet snuppede playoff-pladsen for næsen af Grækenland, mens Ukraine kørte førstepladsen sikkert hjem.
«
Seneste Redigering: 23 Apr 2006, 16:06 af United-styrer
»
Logged
Thore
Manager
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #13:
23 Apr 2006, 16:12 »
Det er sku en skidt start du har fået, håber du får banket holdet sammen til EM kvalen.
Logged
"I'd like to wear a rainbow every day, and tell the world that everything is o.k. But I'll try to carry off a little darkness on my back. Until things are brighter, I'm the Man in Black."
cube
Manager
Offline
Sv: Danmark
«
Svar #14:
23 Apr 2006, 16:15 »
Arh, nederlag til Kasakhstan ;/ ikke helt godt.
Tror du skal tjekke dine spillerinstruktione
r igennem, andet kan jeg ikke komme på..
Logged
Tjek mit kunst/design ud på
KasperPyndt.dk
Sider:
[
1
]
2
3
...
6
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
=====> Blogkonkurrencen 2025
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »