home forum contact
 
  Velkommen
Gæst
Søg
 
SENEST AKTIVE EMNER
Glemt din kode?
Registrer
Dato Forfatter Forum Emne
17 Jun 2025, 11:31 NAsMaR Blogs Minimalistic 2020
11 Jun 2025, 19:37 Broen13 Blogs Indsæt Titel
04 Jun 2025, 18:56 simka Omklædning... Sommer opdatering
03 Jun 2025, 21:57 NAsMaR Blogs Lutz Pfannenstiel FM22...
15 Maj 2025, 21:08 szukizek Blogkonkur... Blogkonkurrencen 2025 ...
09 Apr 2025, 19:48 andersnomanni Blogs SAF Challenge
04 Apr 2025, 14:43 valverde4ever Pro Cyclin... Cycling Career - Kan d...
Antal Registrerede Brugere: 23580
  0 Brugere, 625 Gæster Online.

Indlæg: 1133097 over 31389 Emner
Nyeste Bruger: susankeaton
FORUM
+  FmFreaks Forside
|-+  Forum: Andre Managerspil
| |-+  Kategori: Nostalgi
| | |-+  Op på hesten igen
0 Brugere og 0 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider: [1] Udprint
Forfatter Emne: Op på hesten igen  (Læst 582 gange)
spørgefuglen
Ynglingespiller
***

Offline Offline


 
Op på hesten igen
« : 02 Jul 2008, 13:21 »

Som nogle har læst opstod der fejl i mit sidste spil og jeg er simpelthen blevet så træt af det at jeg synes jeg skal prøve noget nyt. Som sædvanligt har jeg problemer med at finde hold. Så hvis der er nogen der har gode erfaringer med et hold eller bar har et godt forslag vil jeg gerne høre fra dem.

Skriver lige et par ting om hvordan et hold skal være efter min smag:
'Jeg bryder mig ikke om "tophold" = hold der fra mediernes eller deres egen mening skal slutte top 5.
' Køb og salg af spillere er for mig vigtigere end at spille kampe, derfor vil jeg min have et transfer budget på 30 mil
' Jeg er ikke for glad for ligaer hvor der er regler for ikke EU spillere. Italien gider jeg ikke og som DK kan dog bruges, men er helst helt fri.
Logged

Når alting virker ligegyldigt, er det er godt tegn på, man er ved at miste grebet.

stimo92
Gæst
 
Sv: Op på hesten igen
« Svar #1: 02 Jul 2008, 13:43 »

Portsmouth.
Logged

spørgefuglen
Ynglingespiller
***

Offline Offline


 
Sv: Op på hesten igen
« Svar #2: 02 Jul 2008, 13:48 »

Kunne være en mulighed. Kan godt lide premier league, synes bar at jeg har spillet den rigtig rigtig meget. Bryder mig i øvrigt heller ikke om klubber der har lån. hehe. Jeg skylder sku nok penge i den virkelige verden så jeg godt lide at leve i et spil hvor jeg ikke skylder penge.
Logged

Når alting virker ligegyldigt, er det er godt tegn på, man er ved at miste grebet.

blomvikings
Manager
********

Offline Offline


 
Sv: Op på hesten igen
« Svar #3: 02 Jul 2008, 13:48 »

Lille
Logged

stimo92
Gæst
 
Sv: Op på hesten igen
« Svar #4: 02 Jul 2008, 13:50 »

Newcastle, Man City og Atl. Madrid?
Logged

spørgefuglen
Ynglingespiller
***

Offline Offline


 
Sv: Op på hesten igen
« Svar #5: 02 Jul 2008, 14:13 »

Lille har et imponerende transfer budget må man sige. Kunne være en mulighed.



Har ikke spillet i spanien i mange år nu og sidst jeg prøvede gik det ikke godt. Hvis jeg sku spille i england tror jeg at det bliver tottenham. Ligger lige på kanten til at være et for godt hold, men ku godt tænke mig at prøve at spille med at nogle af de super engelske talenter de har, som jeg aldrig rigtig har haft mulighed for at komme i nærheden af.

En helt anden tind jeg er kommet til at tænke på er at oprette et nyt hold. Synes det er på tide at Anholt United er med i FM. Noget er det sjove vil også være at jeg slipper for de talenter man aldrig kan lade vær med at købe, selvom man har spillet med dem så mange gange, for jeg får ikke mulighed for at komme i nærheden af dem. Jeg har også i lang tid synes det ku være en fed feat hvis man ku starte sit eget hold efter at have tjent mange penge som manager. Nogen der har prøvet at oprette sit eget hold? meget besvær?
Logged

Når alting virker ligegyldigt, er det er godt tegn på, man er ved at miste grebet.

Sider: [1] Udprint 
 



This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only. « More Info »
©2005-2018, FmFreaks.dk
                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010