Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I dag
kl. 20:35:42
Broen13
Football M...
fm25
I dag
kl. 09:41:44
andersnomanni
Træningsbanen
Taktikker FM24
03 Feb 2025, 22:56
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
26 Jan 2025, 14:30
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
24 Jan 2025, 19:17
ydersog
Klubsøgnin...
Brighton & Hove Albion
21 Jan 2025, 13:54
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
14 Jan 2025, 13:54
Sirstaal
Spillersøg...
Spillererfaring
Antal Registrerede Brugere:
23502
1 Bruger, 796 Gæster Online.
Indlæg: 1133005 over 31386 Emner
Nyeste Bruger:
brukens5434
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Nostalgi
Kategori: Blogs fra de ældre udgaver
Anti Glazers
0 Brugere og 9 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Afstemning
Spørgsmål:
Hvornår får vi et opgør mellem FC United og Manchester United i Premier League at se? (nuværende sæson: 2012/13)
Sæson 2013/14
9 (10,7%)
Sæson 2014/15
15 (17,9%)
Sæson 2015/16
29 (34,5%)
Sæson 2016/17
13 (15,5%)
Sæson 2017/18
18 (21,4%)
Antal Stemmer: 84
Sider:
1
...
4
5
[
6
]
7
8
...
11
Forfatter
Emne: Anti Glazers (Læst 34614 gange)
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #75:
18 Jan 2008, 17:07 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
1/1 - 2010
''
Så er vi også forbi år 2009 nu. Vi er netop trådt ind i det nye år, 2010, og vi sluttede det nu gamle år af med manér.
Vi fortsatte dog den dårlige ligastime efter 3-3-kampen imod Burton. Vi tabte først 4-3 til Crawley, inden det blev til 1-1 imod konkurrenterne, Dag & Red. Dermed var vi oppe på syv ligakampe i træk uden sejr. I mellemtiden havde vi dog sikret os videre avancement til FA Cuppens 1. runde med en 3-0-sejr over Lancaster.
Men så skulle den pinlige stime endeligt slutte. Vi mødte Halifax på udebane og med et mål hver fra Agard og Kissock hentede vi en fuldt fortjent 2-0-sejr. I de tre følgende ligakampe var vi ubesejret, og der blev sikret to sejre. 5-4 over Forest Green og 3-0 over Farsley, mens vi på eget græs imod Woking var for uskarphe og spillede 0-0.
I mellem disse Blue Square Premier-kampe var vi også i kamp i FA Cuppen. I 1. runde slog vi Hednesford 3-1, inden Swansea fra rækken over os ventede i 2. runde. De havde fået hjemmebanefordel, hvorfor det kun var endnu bedre af os, da vi spillede 1-1. Swansea udlignede i overtiden.
Grays ødelagde vores gode form. De sejrede 2-1 over os, kort inden returkampen imod Swansea. Igen var Swanseas holdopstilling klasser over vores, men igen overraskede vi - denne gang i større omfang. Swansea, der ligger til oprykning i League Two, fik sig en sæk på 3-0, og vi fortsatte dermed med at hente store summer penge ind. Økonomien ser unægteligt helt fantastisk ud. I 3. runde venter ingen andre end
Birmingham
, og da det er på deres bane, kan vi igen forvente store indtægter.
FA Trophy og Setanta Shield har vi også været i gang i. Jeg vægtede overhovedet ikke disse turneringer højt og stillede med et hold spækket med reserver i begge kampe. Vi røg også ud af begge turneringer, hvilket ikke rørte mig det mindste.
Årets to sidste kampe var imod Bath og Macclesfield, og det endte, som vi havde håbet på. Ikke nok med at vi hentede seks point, det blev også til to clean sheets. 3-0 over Bath og 1-0 over Macclesfield.
Det betød, at vi hoppede ind i det nye år som 3'ere med syv point ned til 6. pladsen og samme antal point op til 1. pladsen. Jeg har større forventninger til det andet halvår, eftersom jeg allerede har sikret mig
nye ansigter
. Tre spillere (alle fra ligakonkurrenten, Ebbsfleet) er ankommet i klubben: Chris Carruthers, Mark Ricketts og Luke Moore. Alle virker lovende og kan forvente en masse spilletid.
,,
BLUE SQUARE PREMIER
CHRIS CARRUTHERS (D L)
MARK RICKETTS (D C)
LUKE MOORE (AM/F C)
Logged
Cencur
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #76:
18 Jan 2008, 17:12 »
Spændende spillere, og godt resultat imod Swansea! Du ligger pt til et 12 tal på blogskala'en, så bare forsæt i samme stil
Logged
"I can resist everything except temptation."
- Igennem ild og vand for Brøndby IF.
ydersog
Gæst
Sv: Anti Glazers
«
Svar #77:
18 Jan 2008, 17:21 »
Super SirToby
Lad nu ikke Aldershot drille dig igen!
KIU
Logged
Suicide
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #78:
18 Jan 2008, 17:24 »
Jep, igen god update fra dine taster
Logged
Sådan gøres en entré i crewet!!
Citat af: Nekker
Jeg kan da godt komme forbi og lege stripper
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #79:
18 Jan 2008, 22:43 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
1/3 - 2010
''
År 2010 er startet fantastisk. De to første måneder er spillet, og selvom sejrene er kommet talrigt, er det som om, vi ikke kan være helt tilfredse.
Der er spillet otte ligakampe siden sidst og en enkel cupkamp. I ligakampene har vi hentede seks sejre, en uafgjort og et nederlag. Noget man umiddelbart skulle tro, vi var tilfredse med. Det er såmænd ganske fornuftigt taget i betragtning af kampene tidligere på sæson. Det er også mest den største konkurrent i toppen, Dag & Red, der frustrerer os. De har nu hentet ni sejre i træk, og selvom vi kun var et point efter 1. pladsen på et tidspunkt, er der alligevel et stykke op nu.
Årets første kamp var imod Birmingham på deres græs i FA Cuppens 3. runde. Værterne var så store favoritter, at det knapt nok ikke kunne betale sig at spille på dem, fordi deres odds var så forsvindende lille. De fik også en pligtsejr på 4-1, men vi kunne være stolte over vores eventyr, der gav en god mængde penge, og så fik vi da også minsandten scoret imod Championship-holdet. Det var Kissock, der stod for det mål.
Vores sejrsrække i ligaen var helt suverænt. Vi havde syv sejre i træk, hvor vi kun lukkede to mål ind. Weymouth ødelagde stimen, da de vores bane var langt mere effektive end os. Vi havde chancerne til en storsejr, Weymouth havde det modsatte. Det blev til 1-1 imod Ebbsfleet i den følgende kamp, inden den seneste kamp imod Exeter endte med en flot 4-0-sejr til os. Ibehre scorede hattrick, mens Connor på frispark fuldendte ydmygelsen af Exeter.
I øvrigt har vi hentet et stjernefrø. Jeg har længe haft et godt øje til
Alan Walcott
, og efter flere mislykkede forsøg på at hente ham, kastede jeg 900.000 kr. efter ham i starten af januar. Hans nu tidligere klub accepterede, og til forskel for de andre gange, ville den 18-årige angriber denne gang gerne skifte. Han skal blive meget spændende at følge.
,,
BLUE SQUARE PREMIER
ALAN WALCOTT
Logged
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #80:
19 Jan 2008, 12:02 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
1/5 - 2010
''
Sidst I hørte fra FC United of Manchester var vi ni point efter 1. pladsen i form af Dag & Red. Til trods for det store mellemrum skulle en fantastisk stime i de sidste kampe bringe enorm spænding lige indtil allersidste runde.
Vi startede dog denne periode rædselsfuldt. Vi tabte til Aldershot og spillede uafgjort imod både Northwich og Stockport. Men netop som det så næsten umuligt ud at hente 1. pladsen, røg vi ind i en helt, helt
fantastisk stime
.
Fra runde 38 til 45 vandt vi samtlige kampe og lukkede ikke et eneste mål ind. 24 point og en målscorer på 15-0. Absolut suverænt og vi lå nu nummer et med det samme antal point som Dag & Red, men med en bedre målscorer takket være den forrygende defensiv.
Måske var det perioden, hvor der blev spillet tre kampe på tre dage, at vi trak fra. Vi vandt alle tre kampe, hvilket næsten er helt uhørt, når det er på så få dage, men bedst af alt var, at en af kampene var imod Dag & Red - på udebane. Her vandt vi 2-0 og kom for alvor tæt på dem.
I sidste runde ventede Bath på udebane. Vi havde 93 point, det samme havde Dag & Red. Alt tegnede til en sejr til os. Vi lå nr. 1, Bath nr. 23, vi havde vundet otte kampe i træk, Bath havde ikke vundet i fire kampe. Opgøret blev domineret fuldstændig fra vores side. Vi skabte et hav af chancer, men det var Bath, der kom foran kort før pausen. Selvom vi badede i chancer, skulle den føring ikke udlignes. Bath vandt 1-0, og vi havde igen været uheldige og uskarpe på et uheldigt tidspunkt. Det var dog ikke nødvendigvis slut endnu. Dag & Red havde mødt Torquay hjemme. Gæsterne havde ført sensationelt med 2-0 indtil minut 61. Nu stod det 1-2, og det gjorde det længe. Lige indtil
overtiden
, hvor et afrettet skud stod for en udligning, til trods for at Torguay ifølge statistikkerne havde været det bedste hold. Det betød lige akkurat, at Dag & Red hoppede op på 1. pladsen - takket være deres meget, meget sene mål.
Nu skal vi atter ud i playoff, og Aldershot har igen fået chancen for frustrere os, præcis som de gjorde i sidste sæson.
,,
BLUE SQUARE PREMIER
DE SIDSTE OG ABSOLUT SUVERÆNE KAMPE
Logged
Rossonero
Gæst
Sv: Anti Glazers
«
Svar #81:
19 Jan 2008, 12:09 »
Gør det bestemt ikke beroligende at se, at i tabte til Aldershot 1-0 sidst i mødtes. Jeg krydser fingre!
Strålende opdatering!
Logged
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #82:
19 Jan 2008, 15:41 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
16/5 - 2010
''
Første kamp i playoff-semifinalen var som bekendt imod Aldershot. Vi startede på udebane. Det skulle ikke blive den mest underholdende kamp, men vi havde et lille overtag og i sidste ende resulterede det i en komfortabel 2-0-sejr. Yderst fornuftigt udgangspunkt forud for returkampen på eget græs.
Folk var mødt ekstremt talstærkt op til returkampen. Næsten 12.000 var ankommet, hvilket var enormt lækkert. Dette opgør mindede meget om det første. Ikke mange chancer, men alligevel et mindre overtag til os. Igen resulterede det i en sejr og igen i et clean sheet. I minut 90 scorede Luke Moore til slutresultatet, 1-0.
Præcis som planlagt var vi nu i finalen. Forest Green var modstanderen foran 25.000 på Britannia Stadium. Vi havde mødt dem i den anden sidste ligarunde og banket dem 3-0, og det var bl.a. det, der gjorde os til favoritter. Talentet, Alan Walcott, skulle banke liv i sagerne. 13 minutter var spillet, da han vandt en en-mod-en-situation med Forest Green-keeperen og scorede til 1-0. Ikke meget mere end fem minutter skulle gå, før et øgende mål fandt sted. Denne gang var Stephen Connor målscoreren, og vi var for alvor på vej imod oprykningen.
De næste mange minutter forløb, som de skulle. Forest Green kom ikke frem til noget målgivende, og i stedet kunne Alan Judge efter 83 minutter cementere oprykningen. Forest Green skulle dog i overtiden få et trøstemål med på vejen og ødelægge vores clean sheet. Vi kan dog stadig prale af, at det er
25 kampe
siden, at vi har lukket mere end et mål ind i en ligakamp.
Den fantastiske defensiv var nok været hovedårsagen til denne sæsons succes. Takket være den fik vi den bedste målscorer. En målscorer, som var centimeter fra at kunne hjælpe os helt enormt. Indkøbene, Glenn Wilson og Mark Ricketts samt lejesvend Jack Rodwell (de tre spillere som for det meste udgjorde det midterste af femmandsforsvaret) skulle have en stor del af æren. Det skulle spillere som John Paul Kissock, Kieran Agard og Stephen Connor også. Uden dem var det næppe blevet til mange mål i fronten.
,,
HOLD MED STATISTIK
Logged
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #83:
19 Jan 2008, 18:51 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
21/8 - 2010
''
Den fjerde sæson i klubben har taget sin begyndelse. På tre sæsoner er det blevet til to oprykninger, og nu sættes endnu en jagt ind - denne gang i Coca-Cola League Two.
Når man rykker kræver op det, at man henter en del spillere ind, så man kan opnå samme niveau som ens konkurrenter i ligaen. Derfor er det lige præcis, hvad vi har gjort. Hele 15 nye spillere er klar for klubben i denne sæson. Fire lejesvende, alle fra venskabsklubben, Everton (som desuden blev mestre i maj), samt 11 på permanente aftaler.
Kieran Agard
er for fjerde sæson i træk lejet ud til os, og han har allerede vist, at han også i denne sæson vil blive en nøglespiller. George Kreen, Jack Rodwell og Stephen Connor var de øvrige lejede spillere. Igen var alle nogle, der har optrådt for klubben tidligere.
Alt har dog ikke været gratis. Vi brugt næsten
10 millioner kr.
på øvrige transfers i dette vindue, og det er kun på grund af vores fantastiske økonomi, at det har kunne lade sig gøre. Sam Tuttnott og Alex Nicholls var de dyreste spillere. Hver kostede os 2,2 mio. kr.
Opvarmningen til den nye sæson foregik via seks venskabskampe, og vi fik, hvad vi kom for. Fem sejre og et nederlag, hvor der i alt blev scoret 18 mål. Kieran Agard som for intet mindre end 13 af dem. En fantastisk præstation, og så havde han i den grad tanket selvtillid forud for ligapremieren.
Wrexham var sæsonens første modstander i FC United of Manchesters første sæson nogensinde i Coca-Cola League Two. Vi havde præcis den trup klar, vi havde brug for. Ingen skader samt god kondition.
En bestemt spiller skulle vise, at han ikke havde opbrugt alle sine kræfter i venskabskampene: Kieran Agard. Den engelskfødte angriber scorede et hattrick, og da Wrexham kun fandt frem til nettet en gang, lød vi af sted med alle tre point - god start.
De følgende tre kampe gav alle
sejre
. Der blev spillet to kampe i ligaen. En imod Bournomouth og en imod Grimsby. Imod førstnævnte nettede Byron Moore fuldt fortjent i 86 og sikrede os en 2-1-sejr, mens vi ude imod Grimsby vandt med hele 3-0. Agard slog igen til med to scoringer, mens Krenn også kom på måltavlen. Det betød, at vi fortsatte den fantastiske defensiv fra sidste sæson. Nu er det 28 kampe siden, at vi har lukket mere end et mål ind i en kamp i ligaen.
Når man ryger op i League Two, ryger man også automatisk med i Carling Cuppen. I 1. runde havde vi trukket Hull fra League One, og var store underdogs. Men som så mange gange før overraskede vi. Et enligt mål af Agard efter 18 minutter sikrede os videre avancement.
Hvilken start.
,,
TRANSFERS
COCA-COLA LEAGUE TWO
Logged
Cencur
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #84:
19 Jan 2008, 18:53 »
Du cruiser mere eller mindre bare derud af! Smukt sat op, KIU!
Logged
"I can resist everything except temptation."
- Igennem ild og vand for Brøndby IF.
Suicide
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #85:
20 Jan 2008, 20:12 »
Hvilken start, og hvilken blog?
Fantastiske updates! Kan virkelig godt lide din opsætning, og din skrivestil
Logged
Sådan gøres en entré i crewet!!
Citat af: Nekker
Jeg kan da godt komme forbi og lege stripper
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #86:
21 Jan 2008, 19:58 »
ANTI GLAZERS
FC UNITED OF MANCHESTER
1/1 - 2011
''
Siden sidst er der blevet spillet en del kampe. Sidst I hørte fra os havde vi spillet fire kampe af sæsonen. Nu er vi i alt oppe på 28 kampe, og vi er netop hoppet ind 2011.
Vi har været heldige såvel som uheldige siden sidst. Vi har scoret i overtiden, vi har lukket mål ind i overtiden, og vi har desværre måtte se nogle vigtige spillere blive skadet.
Efter tre sejre i de første tre kampe af ligaen vandt vi også den fjerde. Hereford blev slået med 1-0, men så skulle vi have et mindre formdyk. Der blev kun vundet en af de følgende fem ligakampe, og vi var nu helt nede på 9. pladsen.
I de følgende tolv kampe i League Two var vi ubesejrede. Otte af kampene blev vundet, og vi lå i alt på 1. pladsen i seks runder og havde på et tidspunkt et hul ned til 2. pladsen på hele fem point.
En elendig afslutning på året skulle dog ødelægge det. Hjemme imod Accrington i årets andensidste kamp udnyttede gæsterne en af deres helt ekstremt få chancer, mens vi med 16 afslutninger ikke formåede at score en eneste gang. I den følgende kamp tabte vi igen. Northampton slog os med samme cifre, og igen var deres effektivitet betydeligt bedre end vores.
Et par eksempler på vores heldighed og det modsatte kan findes i vores kampe imod Bury og Lincoln. Imod førstnævnte havde vi været hamrende dominerende rent afslutningsmæssigt, men i minut 90 skulle Bury alligevel få udlignet. Imod Lincoln scorede vi langt, langt inde i overtiden og sikrede en dejlig sejr.
I øvrigt har vi også måtte se topscorer Agard samt Connor og Tuttnott være ude med skader.
Vi har været ude i tre cupturneringer. Vi slog som bekendt Hull med 1-0 i første runde af Carling Cuppen. I 2. runde mødte vi Scunthorpe fra endnu en række længere oppe, altså den anden bedste, Championship. Igen, igen, igen skulle vi overraske. Vi sejrede 3-2, og det var der ingen, der kunne sige noget til; en fuldt fortjent sejr.
Til sidst måtte vi dog foran et udsolgt Gigg Lane se os tabe 1-0 til Premier League-holdet, West Ham. Det var der ikke noget at sige til, og indtægterne fra vores lille eventyr lunede godt i pengekassen.
Med et reservespækket mandskab røg vi hurtigt ud af den uinteressante Johnstone's Paint Trophy med et 3-1-nederlag til Huddersfield, og i stedet deltog vi med et stærkt mandskab i FA Cuppen. I 1. runde slog vi Nuneaton med 2-0, mens vi 2. runde kunne bevise over for Huddersfield, at det kun var fordi, at vi havde stillet med et hold med reserver, at vi tabte. Og det gjorde vi. Vi vandt 3-2 efter en effektiv indsats, hvor Craddock scorede sejrsmålet på et langskud i overtiden.
,,
COCA-COLA LEAGUE TWO
TÆT PÅ:
GEORGE KREEN
«
Seneste Redigering: 22 Jan 2008, 17:50 af SirToby
»
Logged
Kamds
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #87:
22 Jan 2008, 12:54 »
FCUM i Premier League!
Synes det er utroligt så hurtigt op i rækkerne du kommer, men er dejligt at se og spændene!
Og desuden er det en rigtig god blog!
Fortsæt det gode arbejde!
Logged
SirToby
Manager
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #88:
22 Jan 2008, 14:28 »
Citat af: Kamds 22 Jan 2008, 12:54
FCUM i Premier League!
Synes det er utroligt så hurtigt op i rækkerne du kommer, men er dejligt at se og spændene!
Og desuden er det en rigtig god blog!
Fortsæt det gode arbejde!
Tak skal du have.
Og ja, det er dejligt, at tingene lykkes så godt i klubben.
Logged
Kamds
Førsteholdsspiller
Offline
Sv: Anti Glazers
«
Svar #89:
22 Jan 2008, 14:29 »
Citat af: SirToby 22 Jan 2008, 14:28
Tak skal du have.
Og ja, det er dejligt, at tingene lykkes så godt i klubben.
Har aldrig rigtig selv spillet med de klubber i de helt lave divisioner, eller hvertfald ikke mere end et par kampe, men synes fandme det er flot
og lidt utroligt med alle de oprykninger
Logged
Sider:
1
...
4
5
[
6
]
7
8
...
11
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »