|
Quixotry
|
|
Der ankom i øvrigt masser af politibiler efter kampen der kørte ned til Sydsiden... nogen der ved, hvad der skete?
Der var en mindre boksekamp.
|
|
|
|
|
Logged
|
Åh VK. Du forstår sandelig at skifte imellem den sympati og idioti som ingen andre.
|
|
|
|
|
Hamza_BIF
|
|
Ok. Godt nok lidt overdrevet af politiet så. Da jeg sad i bussen, så jeg ellers 1 politibil, 1 ambulance og 4 politivogne køre hen til Sydsiden 
|
|
|
|
|
Logged
|
Ovenstående indlæg er af høj klasse.
|
|
|
|
|
Quixotry
|
|
Han fik også tæsk ham den ene!
|
|
|
|
|
Logged
|
Åh VK. Du forstår sandelig at skifte imellem den sympati og idioti som ingen andre.
|
|
|
|
|
|
Sunbao
FmFreaks Crew
(Ejer)
Offline
|
|
Rolig nu gammel historie jo var fremme allerede i efterået 10 ud af 12 superliga klubber har ikke betalt, kun ob og fck har. Klubberne er ikke enige med spillerforeningen om hvad der skal betales feriepenge af, derfor tvisten.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
|
|
Zone 43
|
|
|
|
|
|
|
Logged
|
Jeg ved, de har sagt, det er en stor ting for Brøndby. Men det er satme også en stor ting for mig - Daniel Agger.
|
|
|
|
|
|
|
cjensen94
Gæst
|
|
Truppen mod SønderjyskE 1 Michael Tørnes 16 Stephan Andersen 2 Anders Randrup 3 Max von Schlebrügge 4 Remco van der Schaaf 5 Jan Frederiksen 7 Clarence Goodson 8 Mikael Nilsson 17 Jens Stryger Larsen 18 Nicolaj Agger 19 Daniel Stenderup 21 Thomas Rasmussen 22 Ousman Jallow 23 Michael Krohn-Dehli 26 Mike Jensen 27 Jan Kristiansen 29 Daniel Wass 32 Brent McGrath 36 Kristoffer Munksgaard 38 Osama Akharraz 39 Mathias Gehrt Håber på denne opstilling:
S. Andersen D. Wass - C. Coodson - D. Stenderup - J. Frederiksen J. Stryger - M. Jensen - M. Nilsson - M. Krohn-Dehli N. Agger - M. Gehrt Tror på en 1-0.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
DeBuur
|
|
Tåbeligt...det får sgu spillerforeningen til at fremstå som griske og lige pludselig kan der sættes spørgsmåls tegn ved hvilke interesse de forfølger. Når det så er sagt så er det dybt uacceptabelt at klubberne ikke har styr på reglerne omkring ferie penge... det er jo blandt andet det man har regnskabs folk til... sider selv med 40 ansatte og administrerer ferie penge... det er altså ikke raket videnskab..... jeg får den fornemmelse at klubberne er så hårdt trængte at de bevidst skubber denne udgift foran for stadig at fremstå med plus på egenkapitalen... hvis det er tilfældet så er det meget bekymrende.
|
|
|
|
|
Logged
|
YNWA
|
|
|
|
|
DeBuur
|
|
Kampen imorgen bliver hård, "SønderJysken" vil kæmpe med alt hvad de har og det er sgu ikke så lidt, de formår at kæmpe som et hold og Vi skal sgu være fokuserede imorgen hvis vi skal hente alle 3 point... jeg håber dog at der kommer gang i Agger og at spillet kommer til at flyde...for kæmpe med "SønderJysken" det skal vi ikke. Med FCMs point tab idag så har vi realistisk mulighed for at spille med om en CL plads.... hvis det lykkes så kan det jo også være at der bliver råd til at betale feriepenge til spillerne...selvom det kan det altid diskuteres om de har fortjent det 
|
|
|
|
|
Logged
|
YNWA
|
|
|
|
|
Thebarber
|
|
Nogen der kan fortælle mig hvorfor Goodson ikke starter inde? Jeg fik ikke set starten af kampen 
|
|
|
|
|
Logged
|
Jeg får aldrig råd til et nyt FMF navn.......
|
|
|
|
|
|
|
Bimmand
Gæst
|
|
Nogen der kan fortælle mig hvorfor Goodson ikke starter inde? Jeg fik ikke set starten af kampen  Han er skadet
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Thebarber
|
|
Jeg synes godt nok det ser tyndt ud idag ...
EDIT: Ville gerne se Ghert inde istedet for Jallow.
|
|
|
|
« Seneste Redigering: 13 Mar 2011, 16:53 af Thebarber »
|
Logged
|
Jeg får aldrig råd til et nyt FMF navn.......
|
|
|
|