Plejer årligt at have et save med Newcastle i FM så tænkte det skulle prøves igen!

1 Sæson:
Blandede præstationer der i sidste ende gav en 7 plads og en billet til euro cup. Havde lidt svært ved at finde en stabil taktik i løbet af sæsonen så eksperimenterede en del!
Bedste/dårligeste: Boudebouz og Muto var umiddelbart mine stærkeste spillere i løbet af sæsonen, som begge bidrog med mange mål og assist. DeAndre Yedlin og Paul Dummett var også ganske udmærket i store dele, men forsvandt lidt mod de store hold!
Dårligste må næsten være det centrale forsvar + målmands posten (især Lascelles) der lavede mange dårlige fejl. Dubravka på målet lavede afsindig mange hjernelamme drops, var nærmest ved at gå bersærk til sidst

Transferhistorik
IND:
- Ryad Boudebouz 41 mil
- Victor Nelsson 40 mil
- Luca Zuffi -Januar transfer 75 mil
- Svetozar Markovic 26 mil
- Anotonio Marin 30 mil
UD:
- Christian Atsu 39 mil
- Mohamed Diamé 65 mil
- Ciaran Clark 77,5 mil
- Joselu 17 mil
2 Sæson:
Lignede i store dele samme som første sæson, gik dog lidt bedre til sidst, da jeg endelig fandt den rette taktik. 6 plads og en billet til euro cup.
Bedste/dårligeste: Moise Kean uhyr vigtig og blev min topscorer med 23 mål og 12 assist (kun overgået af kane med 25 mål i pl). Gueye gav også rigtig meget til midtbanen og kan varmt anbefales som DM.
Dårligste var nok lidt forsvaret igen med Lascelles, Victor Nelsson og Dubravka.
Transferhistorik
IND:
- Leonardo Spinazzola 60 mil
- Predrag Rajkovic 34 mil
- Idrissa Gueye 100 mil
- Arthur Henrique 11 mil
- Frenkie De Jong 182 mil
- Moise Kean 97,5 mil
- Lucas Silva 38 mil
- Rasmus Kristensen 44 mil
- Bernard 160 mil
- Lucas Digne 140 mil
- Wesley 12 mil
- Gabriel Brazao 14 mil
UD:
- Isaac Hayden 135 mil
- DeAndre Yedlign 245 mil
- Florian Lejeune 67,5 mil
- Ki Sung-Yeung 120 mil
- Henri Saivet 65 mil
- Dwight Gayle 150 mil
- Paul Dummett 110 mil
3 Sæson:
Den aktuelle jeg er igang med pt. her går det ekstremt godt! Efter 14 kampe ligger jeg på førstepladsen med 12-0-2. Har slået alle tophold på nær Arsenal (i en kamp hvor mange nøglespillere var skadet).
Bedste/dårligeste: Indtil videre har signingen af Giroud været vanvittig! Han blev egentlig hentet ind som reserve til Moise Kean, men har med 13 PL kampe bidraget med 16 mål. Sammen med Moise Kean har de været ustoppelige rent offensivt. Det centrale forsvar ser for en gang skyld også bedre ud, hvor Lascelles endelig har løftet niveau. Samtidig har jeg fået ryddet lidt, hvilket har givet meget mere stabilitet.
Indtil videre er Rasmus Kristensen den eneste lidt mindre skuffelse denne sæson.
Transferhistorik
IND:
- Matthias Ginter 75 mil
- Michael Keane 145 mil
- Shinji Kagawa FRI
- Oliver Giroud FRI
UD:
- Fabian Schär 67,5 mil
- Victor Nelsson 110 mil
- Ryad Boudebouz 40 mil
- Yoshinori Muto 270 mil
- Karl Darlow 27 mil
- Ayoze Perez 160 mil
- Jacob Murphy 13 mil
- Martin Dubravka 200 mil
Andre der er gået igang med Newcastle?
