|
DeBuur
|
|
Hej alle. Her for 25 min. poppede min bullguard advarsels skilt op hvor der stod jeg havde fået en trojan horse i min firefox/profiles mappe. Jeg kan ikke slette mappen da der står jeg ikke er admin hvilket jeg i øvrigt er. Den poppede op 3/4 gange på 15 min. men nu popper den ikke op mere. Det eneste jeg har ændret i min bullguard er at bullguard sletter før den blokere. Nu er meddelsen så ikke poppet op de sidste 10 min. Jeg er i gang med en scan men tror i at bullguard har slettet den eller er den der stadig? Hjælp modtages gerne  Kh Louis Du har sandsynligvis fået en del snavs på din pc..men fortvivl ikke Bullguard plejer at være et ok redskab hvis det ellers er opdateret. Prøv om du kan lave en scanning med Bulguard... finder den fortsat noget så ville jeg oprette mig som bruger på : www.spywarefri.dk de vil så hjælpe dig videre... held og lykke
|
|
|
|
|
Logged
|
YNWA
|
|
|
|
|
Corvette
|
|
Tak for hjælpen Bullguard er ikke poppet op siden med en meddelse og har også lavet en scanning der ikke sagde at der var noget i vejen 
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Damse1994
|
|
Hej jeg har et kæmpe problem!
Min højre piletast er faldet af min Acer Aspire One Notebook, og jeg kan ikke sætte den på igen fordi der er noget der er knækket af på selve tasten! Nogen der har en idé om hvor jeg kan købe en ny tast til min computer?
Der var ikke nogen, som hjalp mig, har jeg dog fundet en knap, og har faktisk også modtaget den. Jeg vil anbefale hvis det sker på noget tidspunkt for nogen af jer andre vil jeg lige anbefale: Laptopkey.com Det er en amerikansk hjemmeside der sælger ALLE knapper faktisk, var helt overrasket over den hurtige levering da jeg bestilte i torsdags og allerede nu har modtaget min knap. for 42, kroner inkl. forsendelse.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
thomasmoll
|
|
havde engang en modificeret " Alienware Aurora" fik den til knap og nap 9000 kroner. Det er nok noget af det bedste man kan få af stationære enheder i den prisgruppe. den er nem at modificere og holde ren. har ikke et direkte link men du kan sikkert finde den på Dell's hjemmeside (eller google  ) Jeg er ret sikker på at, at han allerede har anskaffet sig sin computer  I øvrigt er det noget vås, at en Alienware er noget af det bedste i den prisklasse. Du får godt nok ikke meget for pengene der.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
bettepjevs
|
|
Søger computer til skolebrug samt FM på lynhurtigt niveau. Max. pris på 7-8.000 kr. Den skal ikke være lavet af plastikcover, da jeg har tendens til at få det ødelagt meget hurtigt.
EDIT Den må gerne kunne køre nogle strategi spil som Civilization og det der Total War.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
|
|
hamdenrare
|
|
http://www.fona.dk/default.aspx?m=2&i=81&itemnumber=4400540640Jeg har selv købt denne for et par måneder siden. Den larmer ikke specielt meget og synes også den holder sig fornuftigt kølig. Havde HP før og i forhold til deres radiatorer af bærbare, så er det skønt nu med en bærbar der kan holde en udholdelig temperatur, oven i købet med det hardware der er proppet i. Specs'ne taler for sig selv. Og den kører selvfølgelig FM glat, også i 3d. 
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
ZuxZ
Lilleputspiller
Offline
|
|
Tror du den kan trække pro cycling manger 2010
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
DeBuur
|
|
Tror du den kan trække pro cycling manger 2010
Super cpu og rimelig gfx kort... det burde række.
|
|
|
|
|
Logged
|
YNWA
|
|
|
|
Sunbao
FmFreaks Crew
(Ejer)
Offline
|
|
Asus er et glimrende mærke altid det jeg anbefaler hvis det skal være de masse producerede mærker, ellers tag et kig på mm-vision.dk's egne bærbare
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Schmidt
|
|
Jeg ville lige høre, om der er nogen, der bruger en form for oprydningsprogram på computeren? I så fald, hvilket?
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
bettepjevs
|
|
Bruger CCleaner, en gang imellem.
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
HansenLFC
Gæst
|
|
Jeg har fået følgende problem efter jeg fik windows 7 på min computer idag. Jeg kan ikke finde ud af at tilkoble mig internettet. Det er ligesom om at den ikke kan finde noget.
Jeg har betalt mig fra at få det på computeren ; så det er ikk fordi jeg en nogen it mand bestemt ikke...
Så håber en kan hjælpe med hvad jeg kan gøre.... Har prøvet at genstarte router samt at frakoble internet stikket.
Hvad kan jeg lige gøre?
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Enged
Gæst
|
|
Har du installeret de drivere der skal til?
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
|
Schmidt
|
|
Bruger CCleaner, en gang imellem.
Jeg har hørt at den er meget aggressiv. Passer det?
|
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|