Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I går
kl. 20:20:55
RasmusA12
Blogs
Operation Pro Vercelli...
20 Dec 2025, 16:11
Brodtgaard
Omklædning...
Underlige ting
19 Dec 2025, 21:40
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
17 Dec 2025, 15:24
ydersog
Klubsøgnin...
Manchester United
17 Dec 2025, 14:29
warmon
Blogs
#27 Youth to Gold
16 Dec 2025, 23:21
Kenitho
Blogs
Los Leones - Athletic ...
16 Dec 2025, 20:43
warmon
Blogs
[19] Mit AS Roma-event...
Antal Registrerede Brugere:
23194
0 Brugere, 656 Gæster Online.
Indlæg: 1133499 over 31434 Emner
Nyeste Bruger:
GoogleClassroo...
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andet
Kategori: Fodbold
Arsenal tråden
0 Brugere og 2 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider:
1
...
326
327
[
328
]
329
330
...
1043
Forfatter
Emne: Arsenal tråden (Læst 1314208 gange)
g00n
FmFreaks' Venner
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4905:
11 Mar 2009, 13:18 »
Den sætning klæ'r dig.
Logged
-Benja-
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4906:
11 Mar 2009, 13:21 »
Citat af: Hawk1nZ 11 Mar 2009, 12:57
Ja, det bliver en spændende kamp. Vi ser ud til at have fundet formen fra de gamle dage, og de bedste spillere ser ud til at være på vej tilbage. 1-0'eren tegner godt, for jeg kan ikke forestille os at vi ikke scorer med det spil vi ligger for dagen, og Roma kan sq ikke score 2 mål mere end os, selvom det er i Rom. Bendtner nok tilbage i startopstillingen efter at have siddet over mod Burnley, men vi må siges at have et luxus problem med Van Persie, Eduardo, Vela og Bendtner i god form. Silvestre er tilbage men ikke i form, og Arshavin kan selvfølgelig ikke bruges. Ud over det, mangler vi stadig Fabregas, Rosicky og Adebayor.
Et bud på startopstillingen:
Almunia
Sagna Gallas Toure Clichy
Nasri Song Denilson Vela
Van Persie Bendtner
Bænk: Fabianski, Djourou, Diaby, Eduardo, Eboue, Walcott, Ramsey
Det ser sgu ikke helt ringe ud
1-2 lyder som et fornuftigt bud som Theo siger.
Ja, for jeg tror ikke vi kan holde Roma for at score et mål. Et hurtigt mål af os inden for de første 20 minutter og det ser rigtig fornuftigt ud. Andre som skal ind på 1964 - Brøndby og se aftenens kampe?
Logged
coppi
Ynglingespiller
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4907:
11 Mar 2009, 13:50 »
Mon ikke vi stiller op nogenlunde som vi plejer:
Almunia
Sagna, Toure, Gallas, Clichy
Eboue, Diaby, Denilson, Nasri
Bendtner, Van Persie
En 2-1 sejr som i siger lyder meget fornuftigt. Uden at kende det store til Roma vil jeg tro at de vil mangle en del uden karantæne ramte De Rossi. Francesco Totti, David Pizarro, Doni, Philippe Mexes og Alberto Aquilani er hvis også tvivlsomme, så hvis bare to af dem er ude ser det rigtigt godt ud.
«
Seneste Redigering: 11 Mar 2009, 14:02 af coppi
»
Logged
Arsenal comes streaming forward in what surely will be there last attack... A good ball by Dixon finding Smith.. Thomas charging through the midfield... Thomas itst up for graps now... Thomas right at the end!!
KrookDale
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4908:
11 Mar 2009, 16:29 »
Citat af: coppi 11 Mar 2009, 13:50
En 2-1 sejr som i siger lyder meget fornuftigt. Uden at kende det store til Roma vil jeg tro at de vil mangle en del uden karantæne ramte De Rossi. Francesco Totti, David Pizarro, Doni, Philippe Mexes og Alberto Aquilani er hvis også tvivlsomme, så hvis bare to af dem er ude ser det rigtigt godt ud.
Helt enig, så vidt jeg husker mangler de endda også enten Perrota eller Brighi, så deres midtbane er handicappet i helt ekstremt grad, tvivler meget kraftigt på at Roma kan hive en sejr hjem.
«
Seneste Redigering: 11 Mar 2009, 18:16 af KrookDale
»
Logged
Fan af <indsæt klub>, siden <indsæt årstal> og derfor bedre end alle andre.
alek9000
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4909:
11 Mar 2009, 16:36 »
Citat af: coppi 11 Mar 2009, 13:50
Mon ikke vi stiller op nogenlunde som vi plejer:
Almunia
Sagna, Toure, Gallas, Clichy
Eboue, Diaby, Denilson, Nasri
Bendtner, Van Persie
En 2-1 sejr som i siger lyder meget fornuftigt. Uden at kende det store til Roma vil jeg tro at de vil mangle en del uden karantæne ramte De Rossi. Francesco Totti, David Pizarro, Doni, Philippe Mexes og Alberto Aquilani er hvis også tvivlsomme, så hvis bare to af dem er ude ser det rigtigt godt ud.
Det er jo alle stjernerne, der er tvivlsomme. Det vidste jeg ikke engang, før jeg lavede min odds, og nu ser det hele endnu bedre ud! Og med De Rossi ude.. Raauw.
4-1, go you Gunners!
Logged
Citat af: Bave v.2 28 Sep 2009, 21:01
Alek er gud!
AFC
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4910:
11 Mar 2009, 20:01 »
Så er der ikke forfærdelig lang tid til vi skal forhåbentlig bringe os videre i kvartfinalen i Champions League. Vi stiller med en nogenlunde stærk opstilling og det bliver en svær kamp i Rom, men Roma har Daniel De Rossi ude på holdet som virkelig er en Lassana Diarra næsten. De har selvfølgelig Totti osv, og vi skal forsøge at stoppe dem så godt vi kan. Vi har 1-0 føringen så vi skal bare score nogle mål.
Gætter på en 3-1 sejr til os! GO YOU GUNNERS!
Logged
Chakana
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4911:
11 Mar 2009, 20:13 »
Uha det bliver spændende! Jeg kan dog først se kampen kl. 23.15, så jeg skal afholde mig fra alle steder der kan afsløre noget af kampen. Men klarede den for to uger siden, så det bliver ikke noget problem! Glæder mig virkelig meget til at se hvordan vores spil kører i dag. Gætter på en 1-1'er, som jeg har holdt fast ved siden vi fik lodtrækningen. De Rossi er ude, hvilket betyder rigtig meget!
1-1, målscoreren bliver selvfølgelig den kære Vela!
COME ON GUNNERS!
Logged
Arsenal Football Club
vesperGT
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4912:
11 Mar 2009, 20:21 »
Så længe de andre resultater på min kupon holder, skal Arsenal bare vinde med 2 eller mere........ COME ON YOU GUNNERS!!!!!!!!!
Logged
Cesc
Gæst
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4913:
11 Mar 2009, 20:34 »
Skal vi tage den i kor, i håb om at han scorer i dagens kamp? Yeah. Lad os det!
He came to us when Henry went, Eddie, Eddie,
He scored more goals than Darren Bent, Eddie, Eddie,
He broke his leg,
But he'll be back,
And Darren Bent will still be cack,
Eduardo Silva Arsenal's Number 9!!
Up the Gunners!
Logged
Chakana
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4914:
11 Mar 2009, 23:44 »
Hold kææææft hvor er jeg dog over lykkelig!!! Det kan sgu ikke beskrives den følelse jeg sidder med og da Eduardo brændte tænkte jeg bare at det værste ville ske! Men det gjorde det ikke og mit liv er reddet!
Så først fra den forlængede spilletid, men vi er videre og det er det vigtigste!!! Tak til Doni for at lade dårlige spark gå ind og tak til Tonetto for at være elendig!!
Logged
Arsenal Football Club
verdenskrig
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4915:
11 Mar 2009, 23:57 »
Kæft mand sæt mig på kassen i stedet
... Sjældent har jeg set en så "doven" målmand i en straffesparks konkurrence.. Men okay Doni så blev du jo ikke beskidt på dine fine arme
Utroligt at det ku nå så langt ud, før der var en der fik lyst til at gøre elkjær efter xD...
Men tillykke til allesammen, og nu håber jeg næsten på en gentagelse fra sidste år i kvartfinalen
Logged
Jeg siger hele sandheden, kun sandheden, og altid sandheden
Citat af: verdenskrig 29 Jun 2012, 15:34
men den tyske talentmasse er så enorm at jeg tror på et VM guld om to år
Cesc
Gæst
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4916:
12 Mar 2009, 06:47 »
Jeg sad bare foroverbøjet med hænderne i ansigtet gennem hele kampen. Vi burde have scoret på en af vores mange chancer, og hvis vi bare havde scoret én enkelt pind, var vi videre med sikkerhed næsten. Kampen var underholdende, og jeg synes faktisk vi spillede en god omgang fodbold. Dog fattede jeg ikke at RvP blev på banan gennem hele kampen, for jeg synes virkelig han var ringe i går. Bendtner var derimod sublim og gjorde mange gode ting, han var heller ikke lige så selvisk som Robin.
Men mit lykkeudbrud kom til allersidst, hvor Tonetto heldigvis sparkede over. Men nøj, jeg var bange da Denilson og Diaby skulle sparke.. Har ikke den helt store tiltro til de to, men de sparkede jo bare bolden kynisk ind bag Doni. Og den måde Kolo og Walcott sparkede straffe på, var virkelig bare genial. Tror Doni havde snuppet Theodores hvis han ikke vendte sig om, fordi Doni nok fik en lille fokus på det. Jeg er så glad, og vores drøm om Champions League trofæet fortsætter.
Vi har helt sikkert muligheder, og vi skal bare score lidt mere, men til næste kamp kommer Adebayor vel? Og inden længe er Fàbregas klar - og det er vigtigt! Diabys førsteberøring er lige til at grine af..
Fantastisk sejr! Og jeg sov fantastisk!
Logged
-Benja-
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4917:
12 Mar 2009, 08:23 »
Sådan man! Nøj, hvor var jeg glad da Tonetto sparkede over. Jeg så kampen på Sportscaféen 1964 i Brøndby. Under straffesparkskonkur
rencen, var jeg nød til at sidde tæt på skærmen, for TV2Sport var foran 3+, så ville se den kanal som var foran. Men mit Arsenal logo på trøjen var blevet sat ind mellem tænderne og der klemte jeg til. Det er længe siden at jeg har haft sån en fed fornemmelse, indenfor fodboldverdenen.
Som Cesc siger til sidst: Fantastisk sejr! Og jeg sov fantastisk!
Logged
Chakana
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4918:
12 Mar 2009, 08:57 »
Cesc @ håber du joker når du siger at Diaby sparkede bolden kynisk ind bag Doni! For det var da et lortespark ud over alle grænser. Hvis Doni bare var gået 50 cm til modsatte side havde han kunne tage den uden at anstrengesig voldsomt. Lidt ligesom da Almunia bare blev stående - for fanden jeg var nervøs!! Men da Tonetto skød over gik jeg også heeelt amok. Måtte lige tage en pude og tømme min lunger for råb...
Cesc og Theo, jeg har respekt for at I kunne sove godt - for det kunne jeg ikke før kl. 1.30 da jeg havde dampet af...
Logged
Arsenal Football Club
FCK88
Manager
Offline
Sv: Arsenal tråden
«
Svar #4919:
12 Mar 2009, 09:02 »
Hvor er det fucking dejligt at vågne op til sådan en GLÆDELIG nyhed.. jeg er helt vildt glad for at Gunners gik videre for jeg fik ikke set ET sekund af nogen af kampene da jeg faldt i søvn ved halv 9 tiden i går aftes.. men flot af Gunners at slå Roma ud og så endda på straffespark.. jeg tror ikk jeg havde holdt til at se kampen hvis jeg var blevet oppe.. HADER straffesparkskonkur
rencer hvor mine yndlingshold deltager så var glad nok for at jeg IKKE fik set kampen
Logged
FCK88 is a nickname owned and copyrighted© by Milan Milanovic aka. FCK88..
Citat af: BenMusalho 23 Maj 2009, 20:06
Virkelig elendig kamp, hvor Milanovic jo uden tvivl var blevet bestukket.
Say what?!
Sider:
1
...
326
327
[
328
]
329
330
...
1043
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2026
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Klubsøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
=====> Blogkonkurrencen 2025
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »