Velkommen
Gæst
SENEST AKTIVE EMNER
Dato
Forfatter
Forum
Emne
I dag
kl. 12:51:03
ydersog
Klubsøgnin...
Brighton & Hove Albion
I dag
kl. 12:47:04
NAsMaR
Baren
fm25
I går
kl. 09:41:44
andersnomanni
Træningsbanen
Taktikker FM24
03 Feb 2025, 22:56
g00n
Blogs
Minimalistic 2020
26 Jan 2025, 14:30
NAsMaR
Blogs
Lutz Pfannenstiel FM22...
21 Jan 2025, 13:54
andersnomanni
Blogs
SAF Challenge
14 Jan 2025, 13:54
Sirstaal
Spillersøg...
Spillererfaring
Antal Registrerede Brugere:
23502
2 Brugere, 672 Gæster Online.
Indlæg: 1133010 over 31386 Emner
Nyeste Bruger:
brukens5434
FORUM
FmFreaks Forside
Forum: Andre Managerspil
Nostalgi
Kategori: Blogs fra de ældre udgaver
Hani Zaid's dagbog.
0 Brugere og 5 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider:
[
1
]
2
3
...
18
Forfatter
Emne: Hani Zaid's dagbog. (Læst 44346 gange)
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Hani Zaid's dagbog.
«
:
06 Dec 2007, 16:37 »
Først lidt data.
Valgte ligaer
Danmark (SAS-liga & 1. division)
England (Premier League & Championship)
Italien (Serie A)
Tyskland (Bundesliga)
Spanien (La Primera Division)
Retained players from...
Norge
Sverige
Libanon
Database Størrelse
Large
Info:
Hani Zaid (udtales Háni Sa-id) er 16 og fra Libanon. Som 1½-årig flyttede han og hans familie til Haderslev efter borgerkrigen i Libanon. Han har lige skrevet kontrakt med holdet SønderjyskE, og derved på vej til at tage skridtet ud af "fattigdommen" og indvandre-ghettoen "Varbergparken", i Haderslev.
Som spiller minder Hani meget om Barcelona's Deco. Han er 174 høj og vejer 74 kg. Han ser sig selv om offensiv midtbane eller angriber, der gerne vil styre spillet.
Bloggen her vil foregå som Hani's dagbog, hvori han beskriver han tanker om sit fodboldliv, og der vil også være et par avisartikler osv. der kommer med.
Hani Zaid er lavet via editor og har en current ability på 100 og en potential på -9
Når Hani Zaid skifter klub, overtager jeg styringen i den, og min træner profil vil i dagbogen blive omtalt som Manageren.
«
Seneste Redigering: 06 Dec 2007, 17:11 af Spezialized
»
Logged
Cykelblog
Brodtgaard
Manager
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #1:
06 Dec 2007, 16:38 »
Det lyder spændende..
Logged
Put your hands down my pants, and I´ll bet you´ll feel nuts
krelle1987
Ynglingespiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #2:
06 Dec 2007, 16:39 »
nice mere mere
Logged
Suicide
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #3:
06 Dec 2007, 16:51 »
Ja indeed, det lyder spændende, det lyder lidt som Berendts blog fra blogkonkurrencen, og hvis den her bliver af lige så høj standard, så er der INGEN der vil klage
Logged
Sådan gøres en entré i crewet!!
Citat af: Nekker
Jeg kan da godt komme forbi og lege stripper
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #4:
06 Dec 2007, 17:13 »
Søndag 1. juli 2007.
Puha, en hektisk dag i går. Jeg er jo blevet en hel stjerne her i Varbergparken. De små drenge kaldte mig RonalHANIo, hvilket da var ret sjovt. Min far, var dog ikke så glad. Selvom han aldrig har trukket islam ned over hovedet på mig, så er han ikke glad for fodbold, da det er for meget vestligt, for ham. Men han siger jeg må træffe mine egne valg. Han skal nok komme over det. Han var i hvert fald på stadionet da vi mødte FCM. Jeg sad på bænken hele 1. halvleg, og i 2. kom jeg sgu ind! På venstre kant, som jeg slet ikke føler mig tilpas på. Men vi var bagud med hele 0-4, så Manageren brugte alle udskiftninger. Nå ja, så fik Martin Thomsen også rødt lige inden pause. Jeg spillede fint, sagde min mor, men hun ved ikke noget. Jeg blev i hvert fald snydt af Mikkel Thygesen over 6 gange. Og vi tabte ialt 0-7! Ved godt det kun var en træningskamp, men fuck jeg hader at tabe!
Dette er skrevet senere, efter jeg er køllet ned fra den møgkamp! Jeg kan slet ikke beskrive hvor glad jeg er for min kontrakt! Nicolai Wael sagde dog, at jeg ikke skulle regne med alt for meget spil på første holdet, men at jeg bare skulle suge til mig. Jeg har ikke talt med Manageren endnu, men kender ham lidt, når han har overværet træningen for os Ynglinge. Det var da også ham der angiveligt skulle have håndplukket mig.
Jeg stopper nu. Skal ind og spille lidt X-box inden jeg hopper i seng!
«
Seneste Redigering: 07 Dec 2007, 16:25 af Spezialized
»
Logged
Cykelblog
LosCules
Gæst
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #5:
06 Dec 2007, 17:15 »
Super flot skriveniveau.. Ser ud til at blive en af de første blogs, jeg vil følge med i.. Hvis jeg da nu husker det
Logged
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #6:
06 Dec 2007, 17:55 »
4. Juli 2007.
Det går slet ikke.
1) Vi tog til Kbh og skulle spille mod Fremad Amager, og for helvede hvor er vi ringe! Vi tabte 3-0 og jeg fik kun sølle 2 min. på banen.
Men noget positivt var der da. Vi formåede at komme frem til chancer, hvilket var helt umuligt mod FCM. Deres spillere var bare for gode.
2) Jeg synes tempoet på 1. holdet er ekstremt højt. Jeg kan ikke huske jeg har været så smadret. Vi spillede 4 mod 4, og hver gang jeg fik bolden nåede jeg intet før jeg enten blev taklet, eller spillede bolde helt forkert. Jeg har ondt i benene og min selvtillid er i bund.
3) Jeg er træt af at jeg som ung skal fungere som vandbærer, og kegleflytter på holdet. Jeg ved godt at sådan er det, men det er udmygende synes jeg. Gad dog vide om Zlatan hentede bolde og kegler i Malmö?
Nu beder jeg min aftenbøn og går derefter i seng. Er sur og træt.
Logged
Cykelblog
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #7:
06 Dec 2007, 18:15 »
8. Juli 2007.
I dag havde jeg set frem til. Vi skulle møde vores tyske samarbejdsklub, Werder Bremen. Spiller som Diego, Klasnic og Daniel Jensen var spillere jeg havde set frem til at stå overfor. Men desværre fik jeg ingen spilletid. Det var lidt ærgeligt, selvom jeg nok bagefter kunne se hvorfor. Vi spillede 1-1 i en faktisk tæt kamp. Jeg iagttog meget nøje Diego, som godt kunne minde meget om mig - eller måske omvendt. Men alligevel. Han spillede en fantastisk kamp, og lagde op til Werders mål.
Efter kampen fik jeg fat i ham, og vi fik en kort snak. Vi kunne kun tysk som fælles sprog, og da mit tysk er meget begrænset blev det kun lige til en kort snak. Jeg fik dog lige hans autograf, som jeg selvfølgelig har vedlagt.
«
Seneste Redigering: 07 Dec 2007, 16:26 af Spezialized
»
Logged
Cykelblog
JKJ
Gæst
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #8:
06 Dec 2007, 18:39 »
Fed blog, den er i hvert fald sat op på en anden måde og det ser særdeles lovende ud
Logged
martinjensen90
Reserveholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #9:
06 Dec 2007, 18:41 »
Det her er fedt nok
Logged
Liverpool til jeg dør! - You'll Never Walk Alone!
YNWA!
MLL
Manager
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #10:
06 Dec 2007, 18:53 »
Weltklasse
Jeg er med
Logged
Tilbage på FmF
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #11:
06 Dec 2007, 18:56 »
11. Juli 2007.
Da jeg i dag kom hjem fra træning, blev jeg overrasket over hvad min far viste mig i avisen. Overrasket over at min far, pludselig interesserede sig min fodbold.
Pablo Paz, vores nye spiller som kom igår, havde nævnt mig i hans artikel. Hvilket må siges at være ret fedt. Under træningen havde jeg spille direkte over for ham, og han havde lukket godt af for hele vores hold. Men på et tidspunkt fik jeg bolden, satte Jesper Jensen (som var min modstander ligeså) af, og da jeg nåede til Paz gav jeg bolden et lille lob, som røg hen over ham, og med min hurtighed satte jeg ham af, og scorede mod David Ousted. Det må have gjort indtryk.
Jeg vedlægger lige avisen udklippet. Der står også lidt mere om Paz.
«
Seneste Redigering: 07 Dec 2007, 16:26 af Spezialized
»
Logged
Cykelblog
Rossonero
Gæst
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #12:
06 Dec 2007, 19:11 »
Spændene, uden tvivl.
Dejligt at se noget anderledes i 08-forummet.
Skønt med korte updates - lige min kop te.
Keep it going.
Logged
MLL
Manager
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #13:
06 Dec 2007, 19:13 »
Super update igen.
Man får næsten selv lyst til at lave sådan en blog
Logged
Tilbage på FmF
Spezialized
Landsholdsspiller
Offline
Sv: Hani Zaid's dagbog.
«
Svar #14:
06 Dec 2007, 20:26 »
15. Juli 2007
I dag fik et stort talent til holdet. Der er tale om en ung knægt der hedder Morten Thomsen fra Hvidovre, på 15 år. Jeg spillede mod Morten for ca. 3 måneder siden, i en turnering her i Haderslev, hvor Morten scorede 2 mål mod os. Han er rigtig dygtig til at finde hullerne i forsvaret. Eller det var i hvert fald mit indtryk af ham.
I dag gik det ret godt til træning. Wael siger, at de sidste par dage har været gode, og det ser ud til at jeg er ved at vende mig til tempoet. Selv føler jeg stadigt, at det er utrolig hårdt. Mit boldspil, under pres, er stadig ikke godt nok, men selve løbetræningen er ved at være på plads.
Wael satte mig sammen med Kenneth Fabricius, og de aftalte at Kenneth skulle tage mig lidt under hans vinger. Det synes jeg egentlig ikke var særlig fedt, da Kenneth ikke ligefrem er den spiller jeg synes jeg minder om. Men Wael siger at Manageren forlangte det, så jeg må jo hellere give det et forsøg.
Jeg smutter nu. De viser "Goal-Show" fra nogle venskabskampe på Eurosport.
«
Seneste Redigering: 07 Dec 2007, 16:26 af Spezialized
»
Logged
Cykelblog
Sider:
[
1
]
2
3
...
18
Vælg et område:
-----------------------------
Football Manager 2024
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2023
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Challenges
=> Træningsbanen
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
-----------------------------
Football Manager 2022
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Træningsbanen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2021
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Blogs
=> Træningsbanen
=> Skadestuen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2020
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2019
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2018
-----------------------------
=> Omklædningrummet
=> Lower League Management
=> Skadestuen
=> Træningsbanen
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Blogs
=> Challenges
===> November challenge
===> December challenge
===> Januar/februar challenge
===> Journey for the money
-----------------------------
Football Manager 2017
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
===> Det taktiske panel
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lower League Management
=> Challenges
===> Europæisk Outsider
===> Galiciens helte
===> Genrejsningen af Østtyskland
===> Journey for the money
===> Mine FM17 saves
=> Designerfreaks
=> Idéfabrikken
-----------------------------
Football Manager 2016
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Månedens anbefaling
=> Lav din egen klub
=> Lower League Management
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Netcaféen
=> Challenges
-----------------------------
Football Manager 2015
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Skadestuen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens anbefaling
=> FmFreaks anbefaler
-----------------------------
Football Manager 2014
-----------------------------
=> Omklædningsrummet
=> Træningsbanen
=> Spillersøgning og -erfaring
=> Klubsøgning og -erfaring
=> Skadestuen
=> Netcaféen
=> Challenges
=> Lower League Management
=> TV-Stationen
=> Blogs
=> Idéfabrikken
=> Designerfreaks
=> Månedens Anbefaling
-----------------------------
Andre Managerspil
-----------------------------
=> Nostalgi
===> Blogs fra de ældre udgaver
===> FM2013
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Netcaféen
=====> Challenges
=====> Lower League Management
=====> TV-Stationen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> DesignerFreaks
=====> Månedens anbefaling
===> FM2012
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> TV-stationen
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> DesignerFreaks
=====> Netcaféen
=====> Blogs
=====> Idéfabrikken
=====> Månedens anbefaling
===> FM2011
=====> DesignerFreaks
=====> TV-stationen
=====> Annonceringer
=====> Idéfabrikken
=====> Omklædningsrummet
=====> Træningsbanen
=====> Spillersøgning og -erfaring
=====> Klubsøgning og -erfaring
=====> Skadestuen
=====> Lower League Management
=====> Netcaféen
=====> Blogs
===> FM2010
=====> Blogs FM2010
=====> Netcaféen FM2010
=====> Annonceringer FM2010
=====> Omklædningsrummet FM2010
=====> Træningsbanen FM2010
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2010
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2010
=====> Skadestuen FM2010
=====> Lower League Management FM2010
=====> Idéfabrikken FM2010
===> FM2009
=====> Idéfabrikken FM2009
=====> Træningsbanen FM2009
=====> Blogs FM2009
=====> Lower League Management FM2009
=====> DesignerFreaks FM2009
=====> Skadestuen FM2009
=====> Netcaféen FM09
=====> Omklædningsrummet FM2009
=====> Spillersøgning og -erfaring FM2009
=====> Klubsøgning og -erfaring FM2009
=> Pro Cycling Manager
=> Football Manager Live
===> Blogs
=> DesignerFreaks
=> Annonceringer FM2012
-----------------------------
Andet
-----------------------------
=> Fodbold
===> VM 2010
===> EM 2012
===> VM 2014
===> EM 2016
=> Baren
===> Cykling
===> Redskabsrummet
=> Børnehaven
-----------------------------
FmFreaks.dk
-----------------------------
=> Introduktionsforum
=> Mødelokalet
===> Måneds awards
=> FmFreaks Blogs Hall of Fame
=> Konkurrencer
===> Premier League Picks
===> Champions Freak
===> Supertipperen
===> FmFreaks Awards 2007
===> Nekrolog Konkurrence 2008
===> Digtkonkurrence
===> VM-Konkurrence
===> Fmfreaks Tour de France konkurrence
===> Nekrologkonkurrencen, 2010
===> Nekrologkonkurrencen, 2011
===> Månedens mål
===> FMF Fantasy League
===> EM Last Man Standing
===> DM i Football Manager 2013
===> Prediction Mastery
===> Blogkonkurrencer
=====> Blogkonkurrencen 2016
=====> Blogkonkurrencen 2015
=====> Blogkonkurrencen, 2014
=====> Blogkonkurrencen, 2013
=====> Blogkonkurrencen, 2012
=====> Blogkonkurrencen, 2009
=====> Blogkonkurrencen, 2011
=====> Blogkonkurrence FM2008
=====> Blogkonkurrencen 2017
=====> Blogkonkurrencen 2018
=====> Blogkonkurrencen 2019
=====> Blogkonkurrencen 2020
=====> Blogkonkurrencen 2021
=====> Blogkonkurrencen 2022
=====> Blogkonkurrencen 2023
=====> Blogkonkurrencen 2024
===> FmF Mesterskabet
===> FmFreaks årsawards 2013
===> VM Last man standing
===> FmFreaks' årsawards 2014
-----------------------------
Administrator forum
-----------------------------
=> test
This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only.
« More Info »