home forum contact
 
  Velkommen
Gæst
Søg
 
SENEST AKTIVE EMNER
Glemt din kode?
Registrer
Dato Forfatter Forum Emne
I dag kl. 11:36:04 g00n Blogs Minimalistic 2020
29 Aug 2025, 20:48 NAsMaR Blogs Lutz Pfannenstiel FM22...
20 Jul 2025, 23:41 Balslev Pro Cyclin... Cycling Career - Kan d...
15 Jul 2025, 21:03 Nodiem Blogs Indsæt Titel 3
15 Maj 2025, 21:08 szukizek Blogkonkur... Blogkonkurrencen 2025 ...
15 Maj 2025, 11:37 Eraticator Omklædnin... Sommer opdatering
09 Apr 2025, 19:48 andersnomanni Blogs SAF Challenge
Antal Registrerede Brugere: 23606
  0 Brugere, 702 Gæster Online.

Indlæg: 1133140 over 31388 Emner
Nyeste Bruger: Brendansow
FORUM
+  FmFreaks Forside
|-+  Forum: Football Manager 2016
| |-+  Kategori: Klubsøgning og -erfaring
| | |-+  Randers FC
0 Brugere og 0 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider: [1] Udprint
Forfatter Emne: Randers FC  (Læst 1854 gange)
jonesg
Juniorspiller
**

Offline Offline


 
Randers FC
« : 15 Nov 2015, 22:19 »

Jeg har netop startet et spil med Randers FC.

Jeg spiller en klassisk 4-4-2 med to kanter som går ind i banen og giver plads til backs hvorefter så få bragt nogle høje bolde i feltet.
Jeg har også ekseperimiteret med 4-2-3-1 hvilket ikke gav bonus og jeg blev slået ud af et skodhold fra Serbien i første runde af Europa League.

Jeg kan ganske enkelt ikke få det til at fungere. Jeg har forsøgt at skabe kampe imod dårligere hold men jeg hverken scorer eller styre kampene. I premieren taber jeg 3-0 til fck efter en kamp som jeg har grebet totalt defensivt an, altså virkede denne tilgang heller ikke selvom jeg fik et par gode chancer via kontra.

Er der andre derude som er igang med samme hold og som i det mindste bare kan få scoret og give mig lidt inspiration??
Logged

bryllen
Reserveholdsspiller
****

Offline Offline


 
Sv: Randers FC
« Svar #1: 11 Jul 2016, 18:11 »

Hvad siger i til disse handler, og hvordan trupper ser ud pt. er i anden sæson slut transfer

Logged

OB
Manchester United
http://fmfreaks.dk/index.php?topic=40069.0 følg vores vej til toppen af hall of fame! Smiley

Eeee394
Lilleputspiller
*

Offline Offline

 
Sv: Randers FC
« Svar #2: 11 Jul 2016, 18:23 »

Der der virker til at være nogen gode handler og samtidig har du virkelig også fået kassen for de spiller du har solgt, din økonomi må i hvertfald være ganske god.
Logged

bryllen
Reserveholdsspiller
****

Offline Offline


 
Sv: Randers FC
« Svar #3: 11 Jul 2016, 18:34 »

Der der virker til at være nogen gode handler og samtidig har du virkelig også fået kassen for de spiller du har solgt, din økonomi må i hvertfald være ganske god.
Jeg må ærligt sige at for Lundberg kunne jeg nok have trukket 2 mio mere ud af Standard, men det går jeg nok Wink Matheus Pato har vist sig rigtig god her de første 7 runder.
Plus jeg har 2 transfers mere i form af Thomas Dähne (keeper) fra finske HJK og Columbianske Christian Arango fra Envigado som er Angriber som også kommer på fri Wink
Og når han ankommer (Arango) regner jeg med at Maazou skal videre da jeg ikke bruger Targetman, dog kan han også bruges som defensiv angriber som jeg nogen gange gør brug af.
Startede med at have plus på 30 mio, nu ligger den pt. på 45-50 mio.. Så det nu meget rart.
Og med 300k pr tv kamp ligger det fantastisk
Logged

OB
Manchester United
http://fmfreaks.dk/index.php?topic=40069.0 følg vores vej til toppen af hall of fame! Smiley

Sider: [1] Udprint 
 



This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only. « More Info »
©2005-2018, FmFreaks.dk
                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010