home forum contact
 
  Velkommen
Gæst
Søg
 
SENEST AKTIVE EMNER
Glemt din kode?
Registrer
Dato Forfatter Forum Emne
I går kl. 22:37:30 g00n Blogs Minimalistic 2020
15 Maj 2025, 21:08 szukizek Blogkonkur... Blogkonkurrencen 2025 ...
15 Maj 2025, 11:37 Eraticator Omklædning... Sommer opdatering
09 Apr 2025, 19:48 andersnomanni Blogs SAF Challenge
04 Apr 2025, 14:43 valverde4ever Pro Cyclin... Cycling Career - Kan d...
27 Mar 2025, 15:21 NAsMaR Blogs Lutz Pfannenstiel FM22...
17 Mar 2025, 14:40 szukizek Træningsbanen Fm Tweak
Antal Registrerede Brugere: 23570
  0 Brugere, 566 Gæster Online.

Indlæg: 1133081 over 31388 Emner
Nyeste Bruger: mmb79493
FORUM
+  FmFreaks Forside
|-+  Forum: Andet
| |-+  Kategori: Fodbold
| | |-+  FCN-FCK AFLYST
0 Brugere og 0 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider: 1 [2] Udprint
Forfatter Emne: FCN-FCK AFLYST  (Læst 3593 gange)
Heavil
Reserveholdsspiller
****

Offline Offline

 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #15: 26 Mar 2006, 13:27 »

Som du selv ved så kan der være en masse regler uden de bliver fulgt 100% (Royal League).

Men jeg fatter så heller ikke hvordan så noget kan ske..! Alle baner i den bedste række burde have varme i banen. SÅ er helt enig!! Men nu rimelig hårdt at straffe FCNS. Så skal man lave en regl inden sæsonen starter!!

Der er vist indført sådan en regel, men problemet med den regel, er at den er lidt slap.. Nye oprykkere skal vist først ha det lavet efter 2-3 sæsoner.. Skotske regler ville nok være bedre - altså at man ikke kan rykke op, hvis stadion ikke blir godkendt..
Logged

MeeLo
Gæst
 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #16: 26 Mar 2006, 13:28 »

Ja, så skal de bare lave den regel hurtigst muligt så det ikke sker igen!
Logged

Heavil
Reserveholdsspiller
****

Offline Offline

 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #17: 26 Mar 2006, 13:29 »

Ja, så skal de bare lave den regel hurtigst muligt så det ikke sker igen!

Præcis.. Der må bare skydes nogle flere penge i dansk fodbold.. Få lokket nogle ordentlige sponsorer til, og større spillere.. Så får klubberne jo automatisk penge nok til at leve op til kravene.. Smiley
Logged

ksaper_and
Reserveholdsspiller
****

Offline Offline

 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #18: 26 Mar 2006, 13:34 »

Præcis.. Der må bare skydes nogle flere penge i dansk fodbold.. Få lokket nogle ordentlige sponsorer til, og større spillere.. Så får klubberne jo automatisk penge nok til at leve op til kravene.. Smiley

Jamen så finder du lige de fjolser der vil tænke at SAS-ligaen er en ren pengemaskine. det kan jo ikke betale sig at være sponsor i dansk fodbold!!!
Logged

BlaZZo
FmFreaks' Venner
*

Offline Offline

 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #19: 26 Mar 2006, 16:09 »

Og jeg tror faktisk ikke kampen blev aflyst pga de ikke havde varme i banen, men pga man ikke kunne se stregerne pga sne. Og hvis man fjernede det, så kom der sne igen 10min efter.

Dommeren til Onside:
"Da jeg kom til Farum Park, var jeg ikke længere i tvivl. En ting er, at der ligger masser af sne på stregerne, men hvis vi fik stregerne fri for sne, så ville de bare blive dækket til igen efter ti minutter, hvorefter kampen skulle aflyses," sagde Emil Laursen.
Logged

Chelsea FC - Champions League vinder 2011/12.
Velkommen til Hazard.


MeeLo
Gæst
 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #20: 26 Mar 2006, 16:12 »

De skriver på onside at den blev aflyst fordi, banen var til fare for spillerne.
Logged

Thore
Manager
********

Offline Offline


 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #21: 26 Mar 2006, 16:15 »

Jeg kan ikk se grunden til og hidse sig op over en kamp.. hvis det var halvdelen af kampene der blev aflyst kan man snakke om det, men ikk på gund af en enkelt kamp i engang i mellem, vi lever trods alt i nordeuropa.

Hvis man skulle have varme i banen for og rykke op, er der vel kun en 2-3 der kan rykke op? Når forholdene er som de er i Danmark, ville sådan en regl efter min mening, være noget fessent.
Hvis en klub rykker op, er det ikk lige sikkert de har økonomien til det. I mange tilfælde er det også kommunen der ejer banen, og tror gerne de vil se at holdet kan klare sig i den bedste række, før de smider penge efter varme i banen.
« Seneste Redigering: 26 Mar 2006, 16:30 af Thore » Logged

"I'd like to wear a rainbow every day, and tell the world that everything is o.k. But I'll try to carry off a little darkness on my back. Until things are brighter, I'm the Man in Black."

Zone 43
Manager
********

Offline Offline


 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #22: 26 Mar 2006, 17:02 »

FCN giver jo bare FCK en chance for at komme i form.. Wink
I burde takke dem.. Peace

FCN spillerne kan jo også komme i form  Wink

Men så må FCN jo bare slå FCK senere  Hævet Øjenbryn
Logged

Jeg ved, de har sagt, det er en stor ting for Brøndby. Men det er satme også en stor ting for mig
 - Daniel Agger.


Ramos 4
Landsholdsspiller
******

Offline Offline


 
Sv: FCN-FCK AFLYST
« Svar #23: 26 Mar 2006, 17:06 »

Jeg synes altid det er nedtur med udsatte kampe, så kommer stillingen ud af balance, og ét hold har hele tiden en kamp i hånden osv. Hader det lige så meget i FM  Wink men sådan er livet desværre en gang imellem.
Logged

Sider: 1 [2] Udprint 
 



This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only. « More Info »
©2005-2018, FmFreaks.dk
                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010