home forum contact
 
  Velkommen
Gæst
Søg
 
SENEST AKTIVE EMNER
Glemt din kode?
Registrer
Dato Forfatter Forum Emne
I dag kl. 16:50:53 OLanesag Omklædning... Hvad ser folket frem t...
06 Jul 2026, 07:49 jonesg Omklædning... Problemer med opdateri...
02 Jul 2026, 14:43 Broen13 Blogs #75 Youth to Gold
21 Jun 2026, 17:41 JG v25 Fodbold VM2026 - Holdet.dk
15 Jun 2026, 19:34 g00n Baren Spiller du på et instr...
10 Jun 2026, 10:11 valverde4ever Pro Cyclin... Cycling Career - Kan d...
26 Maj 2026, 18:10 szukizek Challenges The real Sir Alex Ferg...
Antal Registrerede Brugere: 23564
  1 Bruger, 887 Gæster Online.

Indlæg: 1133931 over 31468 Emner
Nyeste Bruger: Gilbertrob
FORUM
+  FmFreaks Forside
|-+  Forum: Andre Managerspil
| |-+  Kategori: Nostalgi
| | |-+  Generations skifte
0 Brugere og 0 Gæster læser i øjeblikket dette emne.
Sider: [1] Udprint
Forfatter Emne: Generations skifte  (Læst 594 gange)
papi
Ynglingespiller
***

Offline Offline


 
Generations skifte
« : 25 Dec 2007, 11:54 »

Hej Freaks,

Først og fremmest glædelig jul, da jeg ikke er hjemme i Danmark i julen og sidder alene i Holland har jeg selvfølgelig spillet FM !

Jeg spiller i B 93 og har nogle gode spillere i min trup, herunder Tobias Grahn, Thiago Almeida, Morten Thomsen og Jimmy Nielsen på kassen.. Nu er jeg løbet ind i problemer, mange af mine spillere vil gerne væk for at nå nye ufordringer og det forstår jeg, men... Ingen vil købe dem, og deres moral er lav, og det går ud over spillet på banen. Bla. Grahn, selvom jeg har sat ham til at han sjældent skal afslutte udefra, så hugger han på alt hvad han kan hugge til, jeg har en forsvarsspiller som laver straffe i næsten hver kamp, og får røde/gule kort konstant.. nu tænker i sikkert, så køb nogle nye spillere.. Nu ligger hele min klub værdi i mine 3 samba spillere, og 2 af dem vil væk, men ingen købere..

Så freaks! Jeg skal bruge gode råd, jeg havde en kanon sæson sidste sæson og denne sæson vil jeg gerne blive i top 3 i ligaen.
Logged

BJERREGAARD RAUS - Ingen over klubben

2770-Realfan
Førsteholdsspiller
*****

Offline Offline


 
Sv: Generations skifte
« Svar #1: 25 Dec 2007, 13:38 »

Har du prøvet at tilbyde de spillere der vil væk til andre klubber, og har du måske overvejet at du sætter en for høj pris for dem. Det med at Grahn skyder hele tiden, kan være at i hans foretrukne træk står at han skyder ofte ude fra... og forsvarsspilleren med straffesparkene, sæt ham af hvis han gør det han kan have godt af at tænke over at han gør det dårligt..

Det var nogle ideer fra min side på 1. juledag, håber du kan bruge nogle af dem.  Smiley
Logged

papi
Ynglingespiller
***

Offline Offline


 
Sv: Generations skifte
« Svar #2: 25 Dec 2007, 13:52 »

Jeg har prøvet at tilbyde dem til andre klubber, ingen der byder på, Thiago Almeida som er min guldklump har for høje løn krav, og jeg har ham kun på kontrakt til slutningen af sæsonen så han ryger nok på en fri transfer.. Skuffet Jeg fik snuppet mig Dennis Høegh på en fri transfer i sommerpausen så nu kan jeg erstatte Tobias Grahn.
Logged

BJERREGAARD RAUS - Ingen over klubben

Sider: [1] Udprint 
 



This site is not endorsed by Sports Interactive or SEGA and is intended for entertainment purposes only. « More Info »
©2005-2018, FmFreaks.dk
                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010