FmFreaks

Andre Managerspil => Nostalgi => Emne startet af: BokaaJ 05 Jul 2007, 23:44



Titel: Om skole til Angriber
Oprettet af: BokaaJ 05 Jul 2007, 23:44
Ret mig hvis nogle har skrevet det her før!

Jeg er Atletico i år 2012, jeg købte Marcalo lige i starten af spillet. Han er en vild back, rigtig vild, men har tænkt lidt på om man kan om skole ham, for han er en herren med gode angriber ting alligevel, ville høre om der er nogle som har nogle erfaringer?


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: Niko 05 Jul 2007, 23:44
Jeg tror ikke at der er så mange som omskoler en back til angriber, det kan godt være at han er god offensiv, men han er ikke nogen angriber type ;)


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: BokaaJ 05 Jul 2007, 23:46
Nåååår okay, for jeg har bare prøvet og køre ham i angrebet med Torres, han ser lovende ud, har spillet med ham fast angriber i 10 kampe og han har scoret 7 mål. 2 mod Barcalona, såååååå. Men måske er jeg bare lidt heldig, ved ikk.


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: Thore 05 Jul 2007, 23:50
Du kan da altid bare forsætte og se hvordan det går..


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: BokaaJ 05 Jul 2007, 23:52
Jaaa har jeg også overvejet, men nu er min Ben Sahar klar igen, det faktsik bare for sjov, jeg satte ham i angrebet :P Men han har taget modstandernes forsvar med storm :D


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: SLEORT 05 Jul 2007, 23:57
Generelt skal han være temmelig alsidig (kunne spille ihf +3 pladser i forvejen) før du kan omskole.

Men generelt er omskoling en genial ting. Jeg har lige skiftet system med Brøndby, fra en almindelig 4-backkæde til 3 FC og 2 WB. Det er jo en del nye typer man skal bruge, men istedet for at købe og sælge, omskolede jeg den i forvejen ekstremt alsidige Bjarne Ingebretsen fra offensiv venstrekantspiller til venstre wingback, og han har gjort det rigtig fornuftigt! Han har naturligt i boksspiller, OMC, OMV, og angriber som personlighed, eller hvad det nu er. Han er dog den type spiller som har over 10 i alt, men 15 som det højeste.


Titel: Sv: Om skole til Angriber
Oprettet af: Mads N 06 Jul 2007, 20:06
hvis jeg var dig ville jeg omskole ham . jeg har prøvet det en del gange og han plejer at score vildt mange mål.


                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010