Titel: Man Utd Taktik Oprettet af: ManUtd 4ever 13 Jan 2006, 13:42 hej :P
Ville lige høre om der er noegn der kan en godt taktik til Man Utd ? ;) Hilsen Søren :D Titel: Sv: Man Utd Taktik Oprettet af: Thore 13 Jan 2006, 13:44 Prøv med en 4-4-2, eller en 4-4-1-1.
Titel: Sv: Man Utd Taktik Oprettet af: martinovitz 15 Jan 2006, 13:09 Jeg bruger lidt forskellige taktikker alt efter hvem jeg skal møde.
Standard 4-4-2 Free. med personlige indtillinger for hver enkelt spiller afhængigt af deres færdigheder. Mod svage hold 4-3-2-1 4 mand i bagkæden, med pile frem på backs'ne. en M/DM (Keane) på midten med en pil tilbage til DM. Wings'ne har pile frem il AM R/L og laver mange runs og crosses. 2 AM's (Rooney + Scholes) og så en Centerforward. Selvfølgelig van Nistelroy. Til svære modstandere hvor jeg vil have en lidt mere defensiv opstilling, bruger jeg en 4-1-4-1. 4 i bagkæden, en DM. Og alle 4 på midten har pile frem, og er rimelig offensivt orienteret. Så har jeg selvfæølgelig en striker på toppen. Under alle disse formationer, bruger jeg counter attack og playmaker. Playmaker er den mand der spiller på M C og skal helst have nogle folk foran sig han kan brede spillet ud til. Jeg spiller desuden med focus passing down both flanks. Håber det hjælper. :D |