Titel: En fængende overskrift Oprettet af: njandersen 18 Jan 2007, 14:23 Ja nu har jeg set flere og flere overskrifter til emner der starter med "hjæælp" hjæælp mig" osv.. derfor mener jeg at i skal have lavet en guide i hvordan man laver en god og fængende overskrift.. har oplevet mange gange at jeg har forbigået et emne, da overskriften var for intetsigende.. Og da jeg regner med at jeg ikke er den eneste på det punkt, tror jeg det giver inaktivitet på emnerne..
Selvfølgelig bare min mening, men har gode erfaringer af det fra mange sider.. Har selv lavet en lille guide så hvis er interesseret, så giv mig lige en PB. Mvh Thomas Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: United-styrer 18 Jan 2007, 15:55 Du har helt ret i, at mange overskrifter får en til at hoppe et emne over. Hvor meget en guide vil hjælpe, er jeg dog i tvivl om, for de fleste vil bare oprette et emne uden at tænke over sådanne ting.
Du skal dog være velkommen til at sende mig din guide i en PB :-) Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: Hawkins 18 Jan 2007, 16:02 Jeg vil personligt helt sikkert læse en guide om emnet, før jeg opretter en tråd!
Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: Soccerpop 18 Jan 2007, 16:16 Citat af: Hawk1nZ 18 Jan 2007, 16:02 Jeg vil personligt helt sikkert læse en guide om emnet, før jeg opretter en tråd! Hvorfor dog det? Din sidste overskrift "Fastelavnskostume" var da meget fængende :f: ;) Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: Hawkins 18 Jan 2007, 16:18 Citat af: Soccerpop 18 Jan 2007, 16:16 Hvorfor dog det? Din sidste overskrift "Fastelavnskostume" var da meget fængende :f: ;) Fordi at jeg er altid klar på at lære noget nyt, og det kunne endda være endnu mere fængende måske? Jeg kunne måske skrive [Dusør udloves] og så i selve tråden skrive at dusøren er en tak. Jeg tror endnu at jeg har meget at lære om dette omfattende og livsvigtige emne. Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: njandersen 19 Jan 2007, 12:15 Men united-styrer send lige en pb hvis det er noget du kan bruge?..
Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: Kerm 19 Jan 2007, 17:28 njandersen, hvorfor smider du ikke bare guiden her, så vi kan læse den, og derefter smide den op, hvis guide-crewet føler den er god nok? :)
Kerm Titel: Sv: En fængende overskrift Oprettet af: United-styrer 19 Jan 2007, 17:42 Citat af: njandersen 19 Jan 2007, 12:15 Men united-styrer send lige en pb hvis det er noget du kan bruge?.. Jeg skal nok melde tilbage :-) |