FmFreaks

Andre Managerspil => Nostalgi => Emne startet af: ReaLFCK 08 Apr 2012, 18:05



Titel: Problem med transfers
Oprettet af: ReaLFCK 08 Apr 2012, 18:05
Hey Freaks. Jeg ville bare lige høre om jeg er den eneste, der har problemer når jeg søger efter spillere?

- Har lige forsøgt at finde Luuk de Jong, så søger jeg der i feltet, i kliker på "indholder" og skriver Luuk, eller Jong. Men uanset hvad jeg skriver, kan jeg ikke finde ham. Og han er langt fra den eneste, det er faktisk et problem jeg har haft i noget tid.

- Så det ville være rart hvis der var nogle andre som havde prøvet dette, og evt kunne komme med en løsning, tak :)


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: Stimorol 08 Apr 2012, 18:20
Du skal skrive i søgefeltet oppe i højre hjørne, da den du søger på nu kun viser de spillere dine talentspejdere kender til. Håber du kan finde ham.


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: Spardle 08 Apr 2012, 18:23
Man kan heller ikke finde de spillere, der ikke er med i sit save. Eller halvt med hvis du ved hvad jeg mener :)


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: ReaLFCK 08 Apr 2012, 18:28
Tusind tak, begge to. Det hjalp :)


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: Drillo 08 Apr 2012, 18:34
det er også noget ned at når du søger på den måde som du gør, så skal man vælge imellem 4 valgmuligheder på engelsk hedder de "is, contains, start with og ends with"

Har lige prøvet at søge med denne linje: Name - Contains - Jong
der kommer han frem.
Du skal dog huske over i højre side ved "ask assistant manager to exclude" der kan du slå fra at din assistent fjerner realistiske spiller fra.

Håber at det er til at forstå.


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: Stimorol 08 Apr 2012, 19:08
Men Drillo, så er det nok fordi at du er en større klub end ReaLFCK, og så har dine talentspejdere mere viden.


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: Drillo 08 Apr 2012, 19:45
kan godt være. Hvilken klub er han ?


Titel: Sv: Problem med transfers
Oprettet af: ReaLFCK 08 Apr 2012, 21:02
Da jeg søgte her, var jeg Lyngby, så det kunne være derfor, hehe :)


                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010