Titel: 20 sek. why? Oprettet af: Altid FCK 05 Apr 2008, 22:45 Hej hvorfor er det sådan at man skal vente 20 sek. før man kan lave et nyt indlæg?
Har på fornemmelsen at det er noget med spam men det skal vel ikke gå ud over andre? Svar venligst hvis du kan Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: PGReimer 05 Apr 2008, 22:47 Tja, spam?
Også fjerner det måske også lidt useriøse indlæg hvor folk bare går ind og skriver alle de steder de læser overskriften. Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: Djævlen 05 Apr 2008, 22:48 Spambots, spam generelt, og sådan noget i den stil :-)
Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: Hawkins 08 Apr 2008, 17:31 Det er som Djævlen siger, for at forebygge imod Spambots og almindelige spammere. Som regel er det også svært at nå 2 indlæg på 20 sek, hvis de skal have en smule mere end 3 ord i, og dermed nå et vist nivaeu ;)
Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: -Benja- 08 Apr 2008, 17:37 Det er lidt irriterende når jeg har lavet et indlæg og modtager en besked, så skal jeg vente før jeg kan skrive beskeden. Nogle gange skal jeg lukke siden ned og så starte den op igen, før jeg kan sende beskeden :t: :)
Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: vondracek 08 Apr 2008, 17:39 Citat af: -Benja- 08 Apr 2008, 17:37 Det er lidt irriterende når jeg har lavet et indlæg og modtager en besked, så skal jeg vente før jeg kan skrive beskeden. Nogle gange skal jeg lukke siden ned og så starte den op igen, før jeg kan sende beskeden :t: :) Jeg har haft præcis det samme problem. Jeg skulle reservere indlæg nummer to i min Zagreb blog og jeg ventede op til flere minutter før jeg kunne skrive et indlæg. Godt at se jeg ikke er den eneste med det problem. Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: Cencur 08 Apr 2008, 17:41 Det problem har jeg aldrig haft. Hvis jeg skriver et indlæg og der er kommet et indlæg i mellemtiden, så kommer den boks op, samme boks som hvis man trykker "Prøve" og så står teksten deri. Så skal jeg bare trykke "Godkend" igen, og så er der intet problem :)
Titel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: Nyysted 08 Apr 2008, 17:51 Citat af: vondracek 08 Apr 2008, 17:39 Jeg har haft præcis det samme problem. Jeg skulle reservere indlæg nummer to i min Zagreb blog og jeg ventede op til flere minutter før jeg kunne skrive et indlæg. Godt at se jeg ikke er den eneste med det problem. Sorry for OT, men hvorfor skal man resevere? :PTitel: Sv: 20 sek. why? Oprettet af: vondracek 08 Apr 2008, 17:53 Citat af: Nyysted 08 Apr 2008, 17:51 Sorry for OT, men hvorfor skal man resevere? :P Til for eksempel at smide ens transfere op, truppen eller lave et 'pokalskab', som Rosso har gjort i hans blog. Og så er det tilbage igen ;) |