|
Titel: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: Mp 29 Jan 2008, 17:18 Hej
Jeg vil gerne starte mig et nyt spil, da jeg er kommet til år 2014 med mit milan hold, og tænkte jeg vil prøve en mindre klub, helst i en 3. division eller sådan noget.. så vil høre om i kan forslå nogle eller evt. har erfaring med nogle? Skal ikke være en klub i danmark eller italien da jeg ikke gider spille der mere.. også hvilke ligaer man skal tage med for at få mange spillere med, som man evt. kan lokke til klubben?? //Mp Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: Hallas 29 Jan 2008, 17:25 Prøv England, Argentina, Spanien, Tyskland, Brasilien eller andre lande nede sydpå.
Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: Mp 29 Jan 2008, 17:26 Men vil gerne have nogle konkrete klubber, evt. nogle der har været en tidligere topklub eller har lidt penge, eller måske kan trække lidt "større" spillere til
Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: FCK88 29 Jan 2008, 17:27 vil anbefale Exeter City fra Blue Square Premier i England.. har selv en blog kørende herinde med dem.. men det er et rigtig godt hold :cr:
Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: blutamin 30 Jan 2008, 14:57 Prøv Leeds fra league one, tidligere storklub. :)
Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: TheDuck 30 Jan 2008, 15:05 Jeg er lige begyndt med Lorca i den 3. bedste spanske række. De er ok, men et rigtig spændende hold kunne være Rayo, ligeledes i den 3. bedste spanske. Det er jo et tidligere Primera-hold, som er faldet helt sammen de senere år, ligesom Oviedo, der dog vist er kommet helt udenfor de spilbare rækker.
Én ting er springet fra 3. til 2. bedste i Spanien, men det næste spring er hårdt, så jeg synes du skulle føre Rayo tilbage på sporet. Og skriv gerne en blog om dem. Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: TheDuck 30 Jan 2008, 15:07 Eller hvad med MK Dons i League 2. Med rødder i hedengangne Benknuser FC, øhh jeg mener Wimbledon er der et strejf af tradition i denne ellers unge klub.
Titel: Sv: Vedr. valg af mindre klub Oprettet af: smb 30 Jan 2008, 15:11 Jeg synes at du skulle prøve bradford city O0 har selv prøvet dem og synes de var enormt sjovt, og der er masser af udfordring i ;)
den spille i den engelske league 2 |