Titel: 0 EU players. Oprettet af: sla 28 Jan 2008, 10:13 Hej alle...
Hvornår begynder jeg at kunne få ikke EU-Players i min trup? Jeg befinder mig på en af oprykning pladserne i den itielienske Serie B. Og hvor mange må jeg have, hvis jeg kommer i Serie A, hvis jeg overhovede må have nogen.. Savner jo et par Brasilienske tryllekunstere... ;) - SLA Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: Metsu1 28 Jan 2008, 10:16 Citat af: sla 28 Jan 2008, 10:13 Hej alle... Hvornår begynder jeg at kunne få ikke EU-Players i min trup? Jeg befinder mig på en af oprykning pladserne i den itielienske Serie B. Og hvor mange må jeg have, hvis jeg kommer i Serie A, hvis jeg overhovede må have nogen.. Savner jo et par Brasilienske tryllekunstere... ;) - SLA Jeg mener kun, at man må købe en ikke EU-spiller pr. sæson i de italienske ligaer Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: Aggergaard 28 Jan 2008, 10:17 I Serie A må du kun købe 1 ikke eu spiller pr. sæson. Jeg ved ikke med Serie B
Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: sla 28 Jan 2008, 10:22 Så er det sgu da en fesen klub jeg har valgt.. ;)
Er det bedre i Portogal? kender i reglerne med Ikke EU spillere der? - SLA Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: Metsu1 28 Jan 2008, 10:33 Citat af: sla 28 Jan 2008, 10:22 Så er det sgu da en fesen klub jeg har valgt.. ;) Er det bedre i Portogal? kender i reglerne med Ikke EU spillere der? - SLA Ja, det er lidt belastende :D Så vidt jeg ved, må du købe alle de brassere, du har lyst til i den portugisiske liga ;) Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: sla 28 Jan 2008, 10:58 jubii... ;)
det vil sige at jeg skal bare klare mig ok i Serie B, og evt serie A, og så håbe på at der bliver en ledig stilling i Portogal. ;) for det er jo for nemt bare at starte forfra... Mon ikke at en 1 div hold i portogal vil have en manager der har klaret oprykning fra serie B til serie A - SLA Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: FCK88 28 Jan 2008, 11:57 Du skal så lige huske at du skal vælge de portugisiske ligaer først før du kan håbe på at komme til en portugisisk topklub :cr:
Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: Gungner 28 Jan 2008, 11:59 I Italien må du kun købe 1 ikke EU-borger fra udlandet til klubben pr sæson...
Du må dog købe alle de ikke EU borgere du vil, der i forvejen spiller i Italien... Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: sla 28 Jan 2008, 12:24 FCK88-->> Hvad mener du? At de skal være aktive som playable nations? eller huh?
Hvis det er det som du mener, så er den sikret... inden jeg startede mit spil, valgte jeg samtlige liga'er som kunne have intresse som playable nations. Portogal, Frankrig, Spanien, Italy, England DK og mener der var en mere.. Gungner-->> Er det så selvom at de ikke er blevet itailen citezens endnu?? Kan godt se at mit kæmpe transfer budget på ca. 3 mio DKK nok ikke rækker til at hive et par spillere fra AC Milan til min lille klub.; ) - SLA Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: Gungner 28 Jan 2008, 12:28 Ja, også selvom de ikke har en Italiensk second nationality... Så længe de spiller i Italien er det ligemeget.
Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: sla 28 Jan 2008, 12:30 Konge... Tak for det..
Så skal jeg bare lige have økonomien med mig, men mon ikke den pr. automatik bliver bedre hvis jeg rykker op i serie A. ;) hvis ikke... så får jeg da stor stryg deroppe.. - SLA Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: torbensj 07 Okt 2008, 12:30 Hvis man sælger en ikke eu borger kan man så købe en mere?
Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: andersvilster 07 Okt 2008, 14:07 Citat af: torbensj 07 Okt 2008, 12:30 Hvis man sælger en ikke eu borger kan man så købe en mere? ja, det vil jeg tro :P Titel: Sv: 0 EU players. Oprettet af: g00n 07 Okt 2008, 14:23 Man kan kun købe 1 pr. sæson ligegyldigt hvor mange man sælger.
|