Titel: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: C^Ronaldo 07 Mar 2006, 19:42 [img width=309 height=250]http://img490.imageshack.us/img490/2579/whatfornogetbong9mm.jpg[/img]
okay, hvad sker der? Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: Nees 07 Mar 2006, 19:47 Det er fordi spilleren ikke mener lønnen i Hearts er lige så god som den i Manchester U., Men i stedet for at blive i klubben vil han gerne flytte til Hearts hvis du altså betaler noget af hans løn. Jeg har selv prøvet det. Jeg købte Jardel, men han var et flop og derfor valgte jeg at sælge ham igen hvor jeg så skulle betale hans løn. :t:
Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: wirenfeldt 07 Mar 2006, 19:47 Ja? Altså, er lidt underligt når han får kontrakt et andet sted, men ellers er det meget normalt :)
Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: chelidze90 07 Mar 2006, 19:49 Citat af: wirenfeldt 07 Mar 2006, 19:47 Ja? Altså, er lidt underligt når han får kontrakt et andet sted, men ellers er det meget normalt :) Nogen gange skal man betale lidt, andre gange meget. Har f.eks. engang prøvet at skulle betale 16 mio hvert år i 3 år :-\, men afslog da det ikke kunne betale sig :) Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: wirenfeldt 07 Mar 2006, 19:51 Citat af: chelidze90 07 Mar 2006, 19:49 Nogen gange skal man betale lidt, andre gange meget. Det var noget af en sum penge, hvem var det til?Har f.eks. engang prøvet at skulle betale 16 mio hvert år i 3 år :-\, men afslog da det ikke kunne betale sig :) Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: C^Ronaldo 07 Mar 2006, 19:57 Pisse irriterende .. første gang sagde jeg nej, men nu har jeg sagt ja .. jeg får 20 mio for ham og skal betale 16 i hans løn, hvad fuck er det for noget? nedtur :(
Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: chelidze90 07 Mar 2006, 20:18 Citat af: wirenfeldt 07 Mar 2006, 19:51 Det var noget af en sum penge, hvem var det til? Ahh, kan ikke rigtig huske det, men det var en gammel spiller, som havde fået en god løn da han var på toppen O0 Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: Dusty78DK 07 Mar 2006, 20:22 Jeg har set det et par gange, da jeg lavede Name Challenge med Chelsea.
Eksempel: Spilleren vil skifte til en anden klub, men kun hvis han får en løn på £40.000 Det accepterer den nye klub ikke, de vil kun give £25.000 Spilleren siger derfor til den gamle klub: Hey, jeg vil gerne smutte, men så skal I betale de sidste £15.000 i X antal år. Det er i hvert fald sådan jeg har oplevet det. HVIS det sker er det fordi spilleren på en eller anden måde har fået det indtryk at du gerne vil af med ham :D Titel: Sv: penge for at forlade klubben, hvad? Oprettet af: Hawkins 08 Mar 2006, 17:46 De X antal år, er som regel indtil hans kontrakt i din klub ville have udløbet.
Og jeg har prøvet det en del gange, plejer bare at sige ja for at komme af med dem, det er da billigere end at beholde dem :D |