FmFreaks

Andre Managerspil => Nostalgi => Emne startet af: ManUtd83 17 Jan 2008, 20:00



Titel: Rooney som targetman ?
Oprettet af: ManUtd83 17 Jan 2008, 20:00
Nogen der har gode eller dårligere erfaringer med at bruge Wayne Rooney/Carlos Tevez som targetman ? De har egenskaberne til at blive spillet i fødderne i hvert fald, og kan også holde på bolden da de er kropsstærke.

Kunne godt tænke mig et screenshot af spillerinstrukser, hvis nogen har haft gode erfaringer.


Titel: Sv: Rooney som targetman ?
Oprettet af: TheDuck 17 Jan 2008, 20:08
Da jeg for lidt siden, i din nu forsvundne tråd, foreslog det, var det ikke noget jeg selv havde prøvet, så jeg kan ikke give dig erfaringer. Jeg vil dog anbefale dig at bruge Rooney fremfor Tevez som target man. Han skal ikke være for offensiv, og han må gerne lave "Through balls". I hold instillingerne skal du sige "ja, tak" til at spille med target man og "Target Man Supply" skal være "To Feet"... Det burde virke.


Titel: Sv: Rooney som targetman ?
Oprettet af: ManUtd83 17 Jan 2008, 20:11
Giver det et forsøg. Men kunne godt forestille mig at det ville være dumt med Tevez, for han "Går dybt for at modtage bold". Derfor prøver jeg at anskaffe mig Lukas Podolski, som skal Rooney så kan fodre med præcise stikninger.


Titel: Sv: Rooney som targetman ?
Oprettet af: TheDuck 17 Jan 2008, 20:33
Hvis du vil hente en dyr angriber, hvorfor så ikke hente en rigtig target man. Ud over at være en god angriber generelt vil jeg anbefale følgende styrker:

Højde
Springkraft
Hovedstød
Kreativitet
Passing
Styrke
Off the ball


                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010