FmFreaks

Andre Managerspil => Nostalgi => Emne startet af: Hallas 28 Dec 2007, 17:43



Titel: Hvordan gør man en spiller lærling til en anden?
Oprettet af: Hallas 28 Dec 2007, 17:43
Hej,

Ja, emnet siger vel sig selv ;)


Titel: Sv: Hvordan gør man en spiller lærling til en anden?
Oprettet af: N17 28 Dec 2007, 17:44
tager den unge spillere, og går ind i player interaction, og nede i bunden vælger du hvem han skal lære fra :)


Titel: Sv: Hvordan gør man en spiller lærling til en anden?
Oprettet af: halil 28 Dec 2007, 17:50
Er der iøvrigt noget med at spillerne skal være youngsters, hot props, eller back up før de kan blive "lærlinge"?

Jeg havde gab torje som youngster, og lavede ny kontrakt med ham som rotationsspiller. Så kunne han ikke blive "lærling" igen.


Titel: Sv: Hvordan gør man en spiller lærling til en anden?
Oprettet af: ElGuapo 28 Dec 2007, 17:54
Mentors og lærlingens personlighed skal ligne hinandens, ikke nødvendigvis 100%, men nogenlunde, ellers er det spild af tid.

Er lærlingens beslutsomhed højere end mentorens, så vil lærlingens beslutsomhed falde. Måske det også gælder for aggressivitet og mod?

Hold styr på, hvem der kan samarbejde med hvem, da det kan skabe utilfreds og skændrier i truppen, at sætte for forskellige personligheder sammen.

Går det galt, og lærlingen ikke kan se nogen fordel i mentoren, så kan man skille dem af igen, ved at udleje en af parterne til en samarbejdsklub. Fordelen herved er, at man kan hive spilleren hjem igen umiddelbart efter.


Titel: Sv: Hvordan gør man en spiller lærling til en anden?
Oprettet af: Hallas 28 Dec 2007, 17:58
Tak :)


                                         Forum Powered by SMF 1.0.5 · SMF ©2001-2010