|
Titel: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 17:56 Dette er til tuningen som jeg tidligere har varslet om, nu vil jeg se, når i ser den første challenge, om i så vil deltage! Linket, til selve reglerne: (http://www.fmfreaks.dk/index.php?topic=9545.0)
(læs også debat indlæggene, da der er spørgsmål i der!) Frem er endelig (Med det mener jeg, at de tit har været på røven) gået konkurs! Og dog, for selv samme dag, kom en græsk rigmand, ved navn Baldo Kruongonos, overtaget klubben. Han er kommet med nole penge, men han har ikke lagt så mange penge, i projektet. Hans mål med klubben, er selvfølgelig at fører Frem frem, til Europa bold, men han har et Men!, for Baldo synes ikke om skandinaver( kan hvis i synes, blive lavet om til han elsker, så det kun må være danskere!), så han vil ikke se skandinaver på holdet! Han har allerede hentet nogle grækere til holdet, men det er ikke et helt hold endnu. Han vil også have, at der altid skal være 11 grækere i A-truppen, og så må der kun hentes spillere som enten er: Grækere, Albaner, Kroater eller Bulgarer og så vil han også gerne se mindst 3 spiller fra Letland, da hans famile engang kom fra Letland. Frem var gået konkurs, så DBU flyttede dem ned i Danmarksserien, men da Baldo kom, valgte de kun at forflytte dem til 2. division øst, hvor de bytter plads med Fremad Amager. Det er så din opgave at fører Frem frem til Europa, hvor du som træner er en græsk familiemedlem af Baldo. Du hedder Ganko Kruongonos. Her er pointsystemet: (I skal selvfølgelig tage SS af alle jeres bedrifter) Vinde 2.divison Øst i første sæson 4 point Rykke op første sæson 2 point Vinde 2.division i hvilken som helst sæson 2 point Rykke op hvilken som helst sæson 1 point Vinde pokal tuningen en af de to første sæsoner 8 point Vinde pokalen ellers 6 point Vinde 1. divisionen 6 point Rykke op af 1. divisionen 4 point Vinde Superligaen 10 point Blive 2´er i superligaen 7 point Komme i CL gruppespillet 7 point Komme i Uefa cuppens gruppespil 5 point Vinde CL 25 point Vinde Uefa cuppen 18 point Regler: Du må ikke bruge FM Modifier, eller andre programmer, som scout programmer. Du må selvfølgelig ikke snyde. Du må ikke skifte job eller blive landstræner! Skriv hvis i har nogle spørgsmål, eller hvis i vil deltage! Som skrevet i det tidligere indlæg, må du godt deltage i en challenge, men det tæller også som selve tuningen! Edit: kommer med Savegamet hvis der er nogle der melde sig til (Nogle = mindst 10) Kom gerne med forslag.. Et spørgsmål, som jeg gerne lige vil have i svare på, vil i hellere deltage hvis Baldo elskere danskere, så spillerne skal være danskere? Tilmeldte: AskeLT Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: Rossonero 27 Nov 2007, 17:58 Ikke fordi jeg skal være med, men har til tider set dig skrive "challeng". Du skal sætte et e bagpå - altså challenge.
Men det lyder spændene, og held og lykke til de deltagende. Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: Pollebolle 27 Nov 2007, 17:59 Kunne muligvis være interraseret
Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 17:59 Citat af: Rossonero 27 Nov 2007, 17:58 Ikke fordi jeg skal være med, men har til tider set dig skrive "challeng". Du skal sætte et e bagpå - altså challenge. Men det lyder spændene, og held og lykke til de deltagende. Ja glemmer det altid, ved det jo engtlig godt :D Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 17:59 Gider ik rigtig når det er sådan nogle spillere man kun må hente, syntes det ville være bedre hvis det kun var danskere
Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:00 Citat af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 17:59 Gider ik rigtig når det er sådan nogle spillere man kun må hente, syntes det ville være bedre hvis det kun var danskere Det er jo med til udfordringen Titel: Sv: Frem Challeng Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:03 Citat af: Toni 27 Nov 2007, 18:00 Det er jo med til udfordringen Det er bbare ikke mig, kan bedre lide det lidt realistisk ;) Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:04 Gerne nogle kommentare til hvad i synes er godt ved hele idéen med Challenge turning, hvor vi kommer vidt omkring landene, og selve denne challenge
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:09 Eller vil i hellere deltage, hvis Baldo elsker Danskere, og det kun må være danskere?
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Pollebolle 27 Nov 2007, 18:11 Hmm, så vil jeg gerne rette mit måske til, Jeg deltager med 80% chance ( før 50%)
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:12 Citat af: Toni 27 Nov 2007, 18:09 Eller vil i hellere deltage, hvis Baldo elsker Danskere, og det kun må være danskere? Ja Det ville da være støre chance for Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:12 Citat af: Pollebolle 27 Nov 2007, 18:11 Hmm, så vil jeg gerne rette mit måske til, Jeg deltager med 80% chance ( før 50%) Er der andre der har det på samme måde? For så ændre jeg det! Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:14 Men jeg tror ikk jeg deltager fordi jeg er mere til lange challenge, er ik så meget for hvis nu man lige er rykket op i SAS Ligaen, og så skal man til at skifte klub, men held og lykke alle
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: AskeLT 27 Nov 2007, 18:14 Det er jeg klar på.. :)
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:16 Citat af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:14 Men jeg tror ikk jeg deltager fordi jeg er mere til lange challenge, er ik så meget for hvis nu man lige er rykket op i SAS Ligaen, og så skal man til at skifte klub, men held og lykke alle Hvad mener du med at skifte klub?? Der kommer flere challenger, fra min side hvis flere deltage, nogle af dem kan blive lange! Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:17 Citat af: Toni 27 Nov 2007, 18:16 Hvad mener du med at skifte klub?? Der kommer flere challenger, fra min side hvis flere deltage, nogle af dem kan blive lange! Jeg mener det der, at den her challenge måske kun er for december, og så er det en ny i januar Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:18 Men prøv at ligge challengen op så vil jeg kigge på det. xD
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:20 Citat af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:18 Men prøv at ligge challengen op så vil jeg kigge på det. xD Når på den måde :), men du har jo en måned og nogle dage + jule ferie! så du har tid til min. 4 sæsoner Edit: ligger den først op når folk tilmeder sig! Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 18:20 Citat af: Toni 27 Nov 2007, 18:20 Når på den måde :), men du har jo en måned og nogle dage + jule ferie! så du har tid til min. 4 sæsoner Ja okay, prøv at ligge den op :cr: Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Pollebolle 27 Nov 2007, 18:21 Kom til at tænke på om du kan sige et mere præcist tal af hvor mange penge Balko lage i kassen?
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 18:25 Citat af: Pollebolle 27 Nov 2007, 18:21 Kom til at tænke på om du kan sige et mere præcist tal af hvor mange penge Balko lage i kassen? Det er vides ikke 100%, da det kommer an på, om det er grækere man skal hente, eller danskere Grækere: Ca 10 mio kr. (I alt) Danskere ca 6 mio kr. (i alt) Ville jeg tro Kan være der kommer lidt mere, dog max 10 mere i kassen. Det må jeg lige finde ud af, for det skal ikke blive for let! Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Pollebolle 27 Nov 2007, 18:29 Synes det er meget fint som det ser ud nu! Med 6 mio og danskere!
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 20:26 Ligger du ik save gamet op
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 20:31 Citat af: mikkel-strandgaard 27 Nov 2007, 20:26 Ligger du ik save gamet op Der er jo ingen der tilmelder sig!, der er 3 i alt! gider ikke før der er flere... Så hvis der ikke er flere der får fingeren ud af R.... ligger jeg det ikke op, desværre Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: JimmyGP 27 Nov 2007, 20:44 Eftersom du opfordrer folk til at få fingeren ud af må jeg da hellere give min mening til kende.. Jeg er ikke den store tilhænger af challenges.. Derfor jeg hellere ikke tænkt mig at deltage.. Udover det synes jeg din historie er lidt tynd. Jeg tror ikke DBU ville smide Frem i anden divison bare fordi en eller anden rigmand opkøbte Frem i stedet for Danmarkserien.. ;)
Titel: Sv: Frem Challenge Oprettet af: Toni 27 Nov 2007, 21:33 Citat af: JimmyGP 27 Nov 2007, 20:44 Eftersom du opfordrer folk til at få fingeren ud af må jeg da hellere give min mening til kende.. Jeg er ikke den store tilhænger af challenges.. Derfor jeg hellere ikke tænkt mig at deltage.. Udover det synes jeg din historie er lidt tynd. Jeg tror ikke DBU ville smide Frem i anden divison bare fordi en eller anden rigmand opkøbte Frem i stedet for Danmarkserien.. ;) Det kunne ske, da Frem redes i sidste øjeblik, hvilket vil betyde at de er erklaret konkurs, hvilket betyder de skal i danmarksserien, Men de får økonomien over flere 1. divisioners økonomi, så de kun rykker ned i anden divivsionen, lyder langt ude ved jeg, men jeg skulle skrive et eller andet ;) |