|
Titel: Hjælp til trænning Oprettet af: thecatholic 16 Nov 2007, 15:12 Hvordan træner man en langsom spiller hurtiger.. Har et stort talent der ser ret vild ud men han er sgu så pisse langsom så ville høre om hvordan jeg skulle træne ham.
Titel: Sv: Hjælp til trænning Oprettet af: martinjensen90 16 Nov 2007, 15:17 Træn Areobic med ham :)
Titel: Sv: Hjælp til trænning Oprettet af: FJTS 16 Nov 2007, 19:00 Ja, du kan nemlig få spilleren til at træne areobic på fyld styrke, hvis bare du går ind i spilleren, og derefter går ind i "overblik", hvor du så kan ændre hans træningsstil. Unge spillere kan ikke klare ligeså meget som de ældrere spillere, husk det. Men du skal selvfølgelig passe på med at overbelaste spilleren.
Titel: Sv: Hjælp til trænning Oprettet af: Graulund 20 Nov 2007, 16:20 Jeg har et problem med de svar i kommer med på spørgsmålet..
Når jeg går ind på en spiller der har generel træninng og jeg går ind under overblik kan jeg ikke indstille en specifik del som f.eks areobic det eneste jeg kan er at indstille den samlede træningsmængde.. hvad skal jeg gøre?? Titel: Sv: Hjælp til trænning Oprettet af: Rossonero 20 Nov 2007, 16:21 Citat af: Graulund 20 Nov 2007, 16:20 Jeg har et problem med de svar i kommer med på spørgsmålet.. Når jeg går ind på en spiller der har generel træninng og jeg går ind under overblik kan jeg ikke indstille en specifik del som f.eks areobic det eneste jeg kan er at indstille den samlede træningsmængde.. hvad skal jeg gøre?? Du skal oprette et nyt program. Så kan du vælge at gøre programmet den samme som den originale, bare med mere areobic. Det er op til dig at vurdere. |